Slepičí polévka z vody: 54 dárků od pana Nešpora a spousta krásných emocí

Takový dárek k narozeninám ještě nikdo nedostal

To, co dělám kolem vody, sleduje a také pravidelně podporuje pan Antonín Nešpor. Patří k lidem, kteří informace šíří a jeho komentáře mají obsah a hloubku. Prostě chlap, který používá zdravý rozum a z toho, jak reaguje, poznáte, že má životní zkušenosti na rozdávání.

11.10.2020 jsme zveřejnil pozvání a panáka a výzvu:

Za pár dnů mi bude krásných 54 let, zvu vás na panáka

více ZDE

Od pana Nešpora přišel e-mail s tímto textem:

Vážený pane Novotný, 

právě jsem si přečetl, že budete oslavovat takové „menší kulatiny“ a rád bych vám, jako příznivec vody v našich rukou, poslal drobnost z mojí dílny. Bohužel neznám vaší poštovní adresu. 

S pozdravem

Antonín Nešpor

Napsal to dobře – voda v našich rukou …. poslal drobnost z mojí dílny… Na to se nedá odpovědět nic jiného než, že adresu pošlete a začnete být zvědavý jako malý kluk, co to vlastně přijde. Takže za cca hodinu posílám odpověď.

Dobrý den pana Nešpore,

Moc se mi líbí, co jste napsal – příznivec vody v našich rukou – to je přesně to, co se snažím lidem vysvětlit – naše voda…

Drobnost z dílny? Šikovně napsané …. 🙂  Už jsem zvědavý a adresu samozřejmě rád píšu…

Radek Novotný

 

A dnes dárek přišel a byly to vlastně tři dárky, jak brzo pochopíte 🙂

Pošťačka mi předala u branky domu úhledně zabalenou krabici o rozměrech tak 25 x 15 cm.

Jako každý zvědavý, jsem s ní okamžitě zaštěrkal. Ozval se zvuk, který každý zná z krabičky s bonbóny tic-tak. Kroutím hlavou a mažu do domů a do kuchyně. Jsem v napětí. Sundám dvě gumičky, které jistí zabalený balíček.

Napětí i zvědavost ve mně rostou. Napomenu se, že dárek musím rozbalit slušně. Vezmu do ruky nůž, ale v tu chvíli je mé předsevzetí – rozbalím to slušně – pryč. Jako malé děcko pod vánočním stromkem trhám papír z balíčku, až kousky z obalu lítají po kuchyni. No a co, však mě nikdo nevidí – mě napadlo ve chvíli, kdy jsem se rozhlédl a raději je posbíral a uklidil do koše.

To, co vidím, po rozbalení mě překvapí

 

Vidím speciální krabici s rýží :-). Já, absolutní kuchařský barbar koukám na nějaký speciální druh rýže – LAGRIS. Čtu na druhé straně krabice, že jde o dlouhozrnnou rýži a je tam i recept na nějaký pokrm. Při pohledu na obrázek se olíznu a říká si, že ten chlap má dobrý vkus. Navíc ví, že má žena Martina umí z rýže udělat opravdu dobré jídlo. Začínám se těšit, až ochutnám to, co vidím na krabičce.

Napadají mě dvě věci. Pan Nešpor má asi malou farmu, kde pěstuje speciální druh rýže a sleduje můj FB, kde sem tam dávám fotku toho, co Martina uvařila.

Takže krásný dárek

Pak se ale podívám na víko do krabice shora. Je přelepené izolepou. Přichází myšlenka, že to rýže a dobré jídlo nebude. Uvnitř bude něco jiného.

Opět se ve mě probudí zvědavost a chuť co nejdříve zjistit co je uvnitř. Tady pan Nešpor, ovšem odvedl skvělou práci, aby to nebylo tak snadné.

Je to tak dobře přelepeno izolepou, že můj prst, kterým se snažím dostat pod víko, nemá šanci. Sáhnu po nůžkách. Ani těmi se mi to nedaří otevřít. Naštěstí jsem v kuchyni a vidím nůž. Velký nůž. Když se pokouším trefit pod izolepu a víko, tak se málem říznu. Vynadám si, že jsem fakt jak malý. Trochu se zklidním a beru z myčky malý nůž. Fik, fik – víko je otevřené.

Koukám dovnitř

Uvnitř vidím krabičky zápalek. Mnoho krabiček zápalek. Jdu do obyváku ke stolu a jednu vyndám. Je na ní nějaký letec RAF. Na druhé je kresba 9. všesokolského sletu. Na další památník Lidice…

 

Hlavou probleskne. To je soukromá sbírka pana Nešpora, kterou léta sbírá a teď se rozhodl, že mi ji daruje.

Nejsem žádný sběratel, ale při pohledu na obrázky na krabičkách si říkám, že každá má asi svůj příběh a v tom je jejich hodnota. Napadne mě, že si musím každou krabičku v klidu samostatně prohlídnout a zjistit, co na ní je. Pak se podívat na „strejdu Googla“ o co jde, abych poznal příběh…

Takže krásný dárek

Jenže ono je vše ještě jinak

Jak postupně vyndávám krabičky ven, objevím na jedné mou fotku a textem PRAVDA O VODĚ AGENT W- 54 … a na další krabičce je fotka mé číše s vínem :-). Vyndám další krabičky zápalek a zjišťuji, že je na většině z nich na jedné straně má fotka a na druhé má sklenice s vínem…

Bafnu do ruky 5-6 krabiček a s úsměvem se jdu pochlubit ženě, co mám za originální dárek… Když jí krabičku ukážu, tak mi s úsměvem řekne. „Tak a už jsi celebrita, už máš vlastní fotku na zápalkách.“ Pak se mě zeptá, zda jsem krabičky spočítal, že jich tam bude určitě 54.

Pobaveně ji odpovím, že v tom případě je celebrita i ona, protože má mě a mažu dolů do obyváku počítat krabičky, protože to, že jich je 54 mě nenapadlo…

Výsledek?

Mám 54 krásných a milých dárků

při jejich rozbalování jsem – ochutnal pokrm z vzácné rýže a zažil emoce majitele sbírky historických událostí na krabičkách zápalek

To je prostě neopakovatené  

Panu Nešporovi tímto posílám poděkování a věřím, že vás  i jeho, můj dárkový příběh potěšil a pobavil

 

 

 

nfpov - souvis članky

 

Slepičí polévka z vody: Poděkování mé ženě

Slepičí polévka z vody: Z kapek se skládá moře, ale mnozí o tom pochybují

Slepičí polévka z vody: Síla ženy a voda

Slepičí polévky z vody? Bohužel, nemohu Vám pomoci

 

 

Podobné články