Zlín – Kdo má mít v ČR v rukou vodu, její správu a rozhodování o vodě?

Zkušenosti s jednáním řady “politiků” ukazují, že je lidé zajímají jen týden před volbami. Lidé již toho mají dost, protože zjistili, že se tak chovají politici modří, oranžoví, tak bílí i žlutí.
 
Nadační fond PRAVDA O VODĚ proto spustil projekt VODA a KOHO VOLIT, který volbu naslepo  ruší.
 
Dává lidem do ruky jednoduchou otázku, která předem odhaluje, jaký politik před lidmi stojí a to dokonce i v případě, že neodpoví. Každému politikovi v Parlamentu ČR a nově i kandidátům na post senátora jsme položili jasnou otázku a požádali jsme o jasnou odpověď:
 
KDO MÁ MÍT V ČR V RUKOU VODU, INFRASTRUKTURU, DODÁVKU VODY, PENĚŽNÍ TOKY A ZISKY Z VODY?
Městské/krajské vodárny nebo zahraniční koncerny?
 
Odpovědi politiků postupně zveřejňujeme: ODPOVĚDI POLITIKŮ

Znalost odpovědi na tuto otázku končí s volbou politiků naslepo a dává smysl jít volit

Voda je strategická surovina, pokud nás chtějí kandidáti zastupovat, tak na tuto otázku musí mít názor a ten chceme znát ještě před volbami. Zlínský kraj má cca 583.698 obyvatel. Z toho region Zlína má cca 192 849 obyvatel, z toho přibližně polovina jsou případní voliči. V kraji působily do roku 2004 čtyři vodárny v rukou měst. Vak Kroměříž, Vak Vsetín, Vak Zlín a Slovácký Vak. Měly v rukou vše potřebné pro správu monopolu vody. Realita ukazuje, že mezi politiky jsou i „nominanti“ finančních skupin, oligarchů a různých koncernů, kteří zájmy občanů a státu nehájí. V roce 2004 vodárna Zlín přišla o monopol správy vody ve Zlíně, když vyvrcholil organizovaný protiprávní komplot politiků Zlína, vedení vodárny Zlín a organizované skupiny nájezdníků, kterým byla správa vody z části bezúplatně vyvedena, z části prodána nebo pronajata koncernu, který tím ovládl vše, co generuje zisky z vody a je potřebné pro správu monopolu vody v regionu. Z Vaku Zlín se stala formální slupka s jedním zaměstnancem a 13 lidmi v orgánech, kteří léta inkasující nehorázné odměny za krytí protiprávního jednání a stavu. Po vydání pravomocných rozsudků v roce 2016 jim "politici" Zlína zvedli odměny za to, že dál udržují monopol vody v rukou koncernu. Jejich již tak nehorázné odměny vzrostly o další milióny.Voda je strategická surovina, pokud nás chtějí kandidáti zastupovat, tak na tuto otázku musí mít názor a ten chceme znát ještě před volbami. Zlínský kraj má cca 583.698 obyvatel. Z toho region Zlína má cca 192 849 obyvatel, z toho přibližně polovina jsou případní voliči.

V kraji působily do roku 2004 čtyři vodárny v rukou měst. Vak Kroměříž, Vak Vsetín, Vak Zlín a Slovácký Vak. Měly v rukou vše potřebné pro správu monopolu vody.

Realita ukazuje, že mezi politiky jsou i „nominanti“ finančních skupin, oligarchů a různých koncernů, kteří zájmy občanů a státu nehájí. V roce 2004 vodárna Zlín přišla o monopol správy vody ve Zlíně, když vyvrcholil organizovaný protiprávní komplot politiků Zlína, vedení vodárny Zlín a organizované skupiny nájezdníků, kterým byla správa vody z části bezúplatně vyvedena, z části prodána nebo pronajata koncernu, který tím ovládl vše, co generuje zisky z vody a je potřebné pro správu monopolu vody v regionu.

Z Vaku Zlín se stala formální slupka s jedním zaměstnancem a 13 lidmi v orgánech, kteří léta inkasující nehorázné odměny za krytí protiprávního jednání a stavu. Po vydání pravomocných rozsudků v roce 2016 jim „politici“ Zlína zvedli odměny za to, že dál udržují monopol vody v rukou koncernu. Jejich již tak nehorázné odměny vzrostly o další milióny.

Pro lidi, Vak Zlín a měst a obce na Zlínsku to znamená:

  • léta nejdražší cenu vody v kraji,
  • ztrátu nároku na stamiliónové dotace z EU na rozvoj a obnovu infrastruktury,
  • ztrátu práva inkasovat stamiliónové zisky z vodného a stočného,
  • snižování hygienických norem kvality dodávané vody, protože není na investice.
  • Většina místních „politiků“ ve Zlíně léta nejedná v zájmu občanů a to napříč politickým spektrem.

Vše zásadní, co se týká vody, resp. její distribuce a inkasa vodného a stočného na Zlínsku vyvedli za koupení hlasování do rukou zahraniční firmy, které prosazuje ve „VODĚ“, své zájmy a priority.

  • Vodovody a kanalizace Zlín – ovládá město Zlín a od roku 2004 je to formální slupka, bez skutečně ziskového předmětu podnikání, která vlastní infrastrukturu, ale tu má na desetiletí pronajatou koncern.
  • Moravská vodárenská – je ovládána fr. koncernem Veolie, ovládá vše zásadní pro správu monopolu vody, původně v rukou Vak Zlín.

zisky

Náprava je možná

odklon od privatizace800 -jnf

Náprava shora od legislativců

v pozici schvalovatelů a předkladatelů legislativy působí v ČR cca 300 vrcholových politiků, kteří rozhodují o tom, jak je vše s vodou nastaveno pro 10 mil. občanů.

Ti mohou legislativně napravit protiprávně nebo nevýhodně nastavené systémy správy vody.

200 poslanců

81 senátorů

14-17 členů vlády

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

po 16 leté zkušenosti s jednáním „politiků“, které jejich voliči zajímají jen před volbami, realizuje mimo jiné projekt VODA LIDEM, jehož cílem je spustit vrácení správy vody zpět do rukou měst v podobě veřejné služby a ukončit kšeftování s vodou. 

V rámci voleb na podzim 2018 se politici uchází o hlasy lidí, aby mohli působit v Senátu ČR. Požádali jsme proto politiky předem o odpověď, aby lidé věděli KOHO VOLÍ a co „politici“ budou v senátu dělat!

Každého vrcholového politika a také kandidáty na posty do těchto institucí, jsme oslovili a každému jsme položili jasnou otázku:

Kdo má v ČR mít v rukou DODÁVKU VODY, PENĚŽNÍ TOKY A ZISKY Z VODY?

městské/krajské vodárny nebo zahraniční koncerny


 

Odpovědi politiků i kandidátů do senátu postupně zveřejňujeme:

PRAHA- KV


 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Konec tunelu s pitnou vodou

 

podpořte nás

Každá částka pomáhá 🙂

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Podobné články