Snížení DPH u vody sníží příjem státu, ne cenu vody lidem aneb volební populismus ČSSD

Populistický krok ČSSD a zoufalá volební manipulace!

Snížení DPH jen hra a další o(h)loupení voličů. Lidé v ČR platí 15-20 let ve vodném a stočném každý rok stále rostoucí miliardové zisky zahraničním koncernům 15-20 let. To se děje především díky jednání (často protiprávnímu) politiků ODS a ČSSD. Miliardy se od lidí vyberou ve vodném a stočném a tečou do ciziny místo do obnovy a rozvoje trubek.

Konšelé, kteří toto nastavili a umožnili, o tom samozřejmě vím, tento sytém dobývání renty umožnili zavést a léta protiprávní jednání kryjí. „Sociální ale i občanští demokrati“ postupně zvyšovali lidem DPH z vodného a stočného za 20 let  z 5% na 15%.

Před komunálními volbami přišlo ČSSD s rafinovanou manipulací s lidmi a spoléhají na to, že lidé mají krátkou paměť.

socani - dph

Všimněte si, že na reklamně ČSSD je napsáno, SNÍŽÍME DPH NA VODNÉ A STOČNÉ – NENÍ zde napsáno – SNÍŽÍME CENU VODY LIDEM.

 

„Politici“ snižují příjem státu bez garance, že dojde k snížení cen. Nesnižují objem peněz a zisků, které inkasují koncerny a platí je lidé v ceně vody. Přitom tyto peníze končí v cizině díky protiprávnímu jednání nájezdníků a zradě „politiků“ v minulých letech, což nám potvrzují soudy a prohlašují jako hanebné, nemravné a protiprávní. ZDE
 
Že jde o absurní krok, který využijí koncerny, aby na vodě vydělaly ještě více se ukáže v řadě případů v květnu 2020, kdy se DPH u vody sníží, ale voda lidem nezlevní. Takže koncerny zdraží poprvé koncem roku 2019 a poté podruhé, když dojde k snížení DPH, ale ony v květnu 2020 cenu nezlevní.
 
Že problém drahé vody je jinde než v DPH, dokazuje příklad Slovenska. Cena vody na Slovensku je téměř o 1/3 levnější než v ČR a DPH u vody mají přitom Slováci na 20%. Češi dnes na 15% . 
Důkaz

ČSSD, volební populismus a práce pro koncerny

ČSSD lidem léta zdražovala DPH u vody. Sazbu DPH u vodného a stočného zvyšovaly posledních 20 vlády ČSSD a ODS. Nyní, když se ČSSD, (díky vlastní všeho-schopnosti) ocitla nad volebním propadlištěm, se pokouší lidí obalamutit a vypustila populistickou reklamní kampaň. ČSSD je přitom  jeden z hlavních „pachatelů“ instalace cizinců k našim studním. Je třeba si dát pozor na ČSSD. Olomouc, Zlín, Prostějov 2000-2006 všude lítaly sliby inflačního růstu ceny vody a ve skutečnosti o to ZMANIPULOVAT ZASTUPITELE, získat osobní prospěch a vyvést zisky z vody na zahraniční koncern.

Politici ČSSD přitom řadu let sedí v orgánech fabrik koncernů – Tesařík, Faltýnek nebo Richtrová.

I v ČSSD jsou i slušní lidé, kteří vodu a lidi brání nebo bránili a spolupracují s námi. Např. paní Orgoníková H. Králové, p. Hamáček M.Boleslav ve svém regionu vodu bránili, ale jsou to jednotlivci, ale v celku vedení ČSSD bohužel léta pracuje více pro koncerny než pro občany.  A často jde i proti svým lidem.

 

 

 

 

ČSSD místo ukončení vyvádění miliardových zisků z českého vodárenství do ciziny a vypořádání se s kolaborací vlastních politiků, kteří toto nastavili – připravila populistickou kampaň. O protiprávní jednání vlastních lidí, kteří sedí v orgánech koncernových firem – přichází  ČSSD s tím, že zisky z vodného a stočného dál potečou do ciziny, protože potřebuje voliče.

ČSSD ví, že se většina občanů neorientuje v tom, co se posledních 20 let ve vodárenství na úkor lidí páchalo. ČSSD se evidentně nesnaží věci a systém napravit a vyrovnat se s vlastní temnou minulostí, ale voliče si chce koupit (přitom ví, že to všechno znovu zaplatí). Tím, že jim na oko sníží cenu vody. Jak? Sníží příjem státu z DPH u vodného a stočného z 21% na 10%. Jde o další rafinovaný volební klam.

Ve vodárenském odvětví schází peníze na obnovu infrastruktury

Finance potřebují i otázky řešení sucha či povodní. Chybějící peníze do odvětví tedy stejně musí přitéct. Odkud přitečou? No přece od lidí, to už lidem ovšem neřeknou. Do odvětví je opět dají lidé. Jen místo v ceně vody, je dodá přerozdělením stát nebo města z veřejných rozpočtů. A rozpočty se naplní –  z daní od občanů. Tyto peníze nedodá ČSSD nebo ODS apod. Kdo je naplní? Občané z daní.

 

Závěr: Ukáže se, že snížení DPH  je především volební trik a gesto k o(h)loupení lidé v domnění, že ČSSD hájí jejich zájmy, aby volili ČSSD, ale ta jim poté peníze vytáhne z kapes jinou formou a tunely vodáren i vyvádění miliard do zahraničí pojede dál.

Názor si uděláte sami

Nenechte si ujít to nejlepší z VIDEÍ nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Informování lidí a obranu vody financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Dejte lidem o obraně vody vědět i takto

Nadační fond PRAVDA O VODĚ na Firmy.cz

 

Podobné články