Cena vody Kdo je kdo? Lobbisti a naháněči koncernů

Volební populismus ČSSD aneb jdeme o(h)loupit voliče

Volební populismus ČSSD aneb jdeme o(h)loupit voliče

Populistický krok ČSSD a zoufalá volební manipulace!

Snížení DPH jen hra a další pokus o(h)loupení voličů. Lidé v ČR platí 15-20 let ve vodném a stočném každý rok stále rostoucí miliardové zisky zahraničním koncernům 15-20 let. To se děje především díky jednání (často protiprávnímu) politiků ODS a ČSSD. Miliardy se od lidí vyberou ve vodném a stočném a tečou do ciziny místo do obnovy a rozvoje trubek.

Konšelé, kteří toto nastavili a umožnili, o tom samozřejmě vím, dokonce tento sytém dobývání renty umožnili zavést a léta protiprávní jednání kryjí. „Sociální a občanští demokrati“ navíc rovněž postupně zvyšovali DPH z vodného a stočného za 20 let  z 5% na 21%.

Nyní před komunálními volbami přišlo ČSSD s rafinovanou manipulací s lidmi. Pánové spoléhají na to, že lidé mají krátkou paměť.

socani - dph

ČSSD lidem léta zdražovala DPH u vody

Sazbu DPH u vodného a stočného zvyšovaly posledních 20 vlády ČSSD a ODS. Nyní, když se ČSSD, (díky vlastní všeho-schopnosti) ocitla nad volebním propadlištěm, se pokouší z lidí udělat hlupáky a proto vypustila toto populistické prohlášení.

ČSSD je jeden z hlavních pachatelů instalace cizinců k našim studním. Je potřeba si dát pozor na ČSSD a její sliby. Olomouc, Zlín, Prostějov 2000-2006  všude lítaly sliby inflačního růstu ceny vody a ve skutečnosti šlo o to vyvést zisky z vody na zahraniční koncern. Politici ČSSD přitom řadu let sedí v orgánech fabrik koncernů – Tesařík, Faltýnek nebo Richtrová.

ČSSD místo ukončení vyvádění miliardových zisků z českého vodárenství do ciziny a vypořádání se s kolaborací vlastních politiků, kteří toto nastavili – připravila populistickou kampaň. O protiprávní jednání vlastních lidí, kteří sedí v orgánech koncernových firem – přichází  ČSSD s tím, že zisky z vodného a stočného dál potečou do ciziny, protože potřebuje voliče.

ČSSD ví, že se většina občanů neorientuje v tom, co se posledních 20 let ve vodárenství na úkor lidí páchalo. ČSSD se evidentně nesnaží věci a systém napravit a vyrovnat se s vlastní temnou minulostí, ale voliče si chce koupit (přitom ví, že to všechno znovu zaplatí). Tím, že jim na oko sníží cenu vody. Jak? Sníží příjem státu z DPH u vodného a stočného z 21% na 10%. Jde o další rafinovaný volební klam.

Ve vodárenském odvětví schází peníze  na obnovu infrastruktury

Finance potřebují i otázky řešení sucha či povodní. Chybějící peníze do odvětví tedy stejně musí přitéct. Odkud přitečou? No přece od lidí, to už lidem ovšem neřeknou. Do odvětví je opět dají lidé. Jen místo v ceně vody, je dodá přerozdělením stát nebo města z veřejných rozpočtů. A rozpočty se naplní –  z daní od občanů. Tyto peníze nedodá ČSSD nebo ODS apod. Kdo je naplní? Občané z daní.

Snížení DPH  je volební trik a populistické gesto, aby o(h)loupení lidé v domnění, že ČSSD hájí jejich zájmy, volili ČSSD, ale ta jim poté peníze vytáhne z kapes jinou formou a tunely vodáren a vyvádění miliard do zahraničí přitom pojedou dál.

Závěr:

Názor si uděláte sami

 

podpořte nás

Každá částka pomáhá :-)

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Upřednostňujeme menší pravidelné příspěvky (100-300 Kč), před větším jednorázovým, protože se tím udržuje pozornost dárců k dění kolem vody :-).

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Bráníme vodu a vracíme do správy vody zájmy lidí. Dává vám to smysl?

Pak to co děláme podpořte!

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

Podpořit obranu vody můžete i přímo zde:

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE