Vodné a stočné v příštím roce opět zdraží a v médiích se o důvodech opět mlží

Vodné a stočné poroste, co je před lidmi tajeno?

Na portálu novinky.cz vyšel dle mého PR článek, dlouholetého zástupce zájmů koncernů, pana Baráka s nadpisem – Vodné a stočné by mohlo příští rok zdražit.

V článku je vše presentováno tak, aby lidé byli zmanipulovaní, zůstali bez informací a o vodu se starali co nejméně a nevěnovali ji pozornost. Lidé jsou udržováni v názoru, že za zdražování vody může výhradně zrádná EU a zdražování probíhá z důvodu čerpání dotací. Přitom vodárny v rukou koncernů často léta zdražují daleko nejvíce a žádné dotace nečerpají, právě protože jsou v rukou koncernů a EU odmítla dotovat zisky zahraničních firem, místo obnovy trubek.

Zcela absurdní a vytrženo z celkového dění v Hradci je čepýření se před občany tvrzením, že v H. Králové zdraží voda max. o 1 procento.

  1. Lidem je zamlčeno, jaké obrovské růsty ceny vodného a stočného předtím v Hradci proběhly.
  2. Vůbec není doloženo srovnání s okolními vodárnami, které zůstaly v rukou obcí – Vak Náchod, M. Boleslav, Trutnov, Pardubice. Vůbec není doloženo, kdo v článku lidem tvrdí to, co tvrdí.
  3. Lidé se nedozvěděli, že v Hradci byl zaveden tzv. provozní model, kterým zisky z vody, které platí lidé ve vodném a stočném, tečou ve velkém do Francie, místo do investic.
  4. Nikde není uvedeno, že v článku sděluje lidem názory dlouholetý přední zaměstnanec a naháněč koncernů, p. Barák, který pro koncerny pracuje cca 20 let.

Obsah článku je dle mého názoru ukázková manipulace, která odvádí občany i zastupitele od skutečných důvodů neustálého zdražování vody a od toho, co se ve vodárnách stalo, co bylo mezi lidi a vodu instalováno, co se děje a jak na to doplácíme.

Co se kamufluje a tají?

Vodárenství v ČR a dění kolem vody je přitom obrovský tunel a kolonizace ČR! Došlo k privatizaci zisků z vody v ČR a zestátnění nákladů.

Pan Barák tvrdí: cena vody poroste v Hradci jen o 1%. Co nepíše? Předtím několikrát v Hradci zdražili tak nehorázně, že si vytvořili polštář, aby nyní mohli psát, jak málo zdražují!

2012 – 10,39 %
2009 – 14,51 %
2008 – 18,41 %
—————–
za tyto 3 rok 43,3 %

Cena vody: Hradec Králové

Když se v Hradci Králové rekordně zdražovalo, tak o tom pan Barák nikdy a nikde nepsal. Nepsal ani o tom, jak se se zastupiteli manipulovalo, aby schválili Smlouvu o provozování s Veolií, kdy se jim sliboval pouze inflační růst cen vody a právě dotace z EU. Prakticky okamžitě se přitom ukázalo, že to vše byla lež a celé dění kolem Hradce je obdoba kauzy Vak Zlín.

Že je p. Barák dlouholetý „veoliamen“, tzn. člověk, který leta pracuje pro fr. koncerny (nejdříve SUEZ a poté Veolia) nevadí, pokud to lidé ví. Ale lidé to neví a média o tom lidi neinformují, stejně jako je neinformují o předchozím nehorázném zdražování.

Lidé neví, že p. Barák, člověk, který jim píše v novinách o důvodech drahé vody, stál v Kladně-Mělníku u vyvedení ziskové části podnikání Vodárny Kladno-Mělník právě na fr. Veolii. Díky tomu přes 700 mil.Kč, vybraných od lidí za vodné a stočné, odteklo na účty koncernu, místo do trubek a vodárna Kladno, ani obce a města na Kladensku a Mělnicku nemohou čerpat dotace z EU.

Také na Kladensku se přitom všem sliboval inflační růst cen vody, pokud byznys s vodou předají do rukou fr. koncernu Veolie. I zde se přitom voda po zavedení tzv. „provozního modelu“ zdražovala o desítky procent, inflace – ne inflace.

  • 2012 – 9.56 %
  • 2009 – 10.35 %
  • 2008 – 9.91 %
  • 2006 – 13.28 %
  • —————–
  • za tyto 4 rok 34,1 %

Cena vody: Kladno – Mělník

podpořte nás

Řešme sucho, zadržení vody, čistotu vody a peníze, které za vodu platíme nechť končí v řešení tohoto a ne v cizině. Obranu vody  financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat, což nám umožňuje jít k podstatě, tj. k protiprávnímu nebo nekompetentnímu jednání politiků.

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zde je názor soudce na dění kolem vodáren v ČR:

reportéři čt - 5.9.2016
reportéři čt – 5.9.2016

Podobné články