Veolia definitivně opouští stát Gabon, prodá akcie SEEG Gabonskému státu

Francouzská skupina Veolia definitivně opouští stát Gabon

Rok po jednostranném zrušení smlouvy ze strany vlády. Dne 16. února 2018 gabonské úřady rekapitalizovaly prostory společnosti Veolia, která drží 51% podíl v SEEG, Gabonské energetické a vodní korporaci.

Soudní žaloba začala v březnu před Cirdi, Mezinárodním střediskem pro řešení investičních sporů. Obě strany nalezly společný důvod úterý 19. února, tedy před koncem soudního řízení.

Po dvaceti letech přítomnosti opouští Veolia Gabon. Většinu akcií z Gabonské energetické a vodní společnosti francouzská skupina prodá gabonskému státu. Žádná ze stran neuvedla částku, kterou Libreville zaplatí společnosti Veolia.

 

gabon - veolia

Se specializací na zásobování vodou a sanitací se společnost Veolia Africa starala o distribuci elektřiny a měla monopol. Uživatelé proti obvinění čelí mnoho vody a elektřiny škrty byly původně od jednostranného odstoupení od smlouvy , který je loni vázán Gabonu vládu, aby francouzské společnosti, ale nejen to.

SEEG se znovu stane veřejností

Vynásobily zásahy v médiích a vzájemné obvinění, na konci neshod o výši investic jednotlivých částí. Gabonské úřady dokonce obvinily společnost Veolia, že způsobila škody na životním prostředí ve všech místech provozovaných jejími bývalými místními pobočkami.

Poplatky, které společnost Veolia vždy odmítla. Po odchodu francouzské soukromé skupiny se Gabonská energetická a vodárenská společnost stala společností plně veřejnou .

Zdroj: http://www.rfi.fr/afrique/20190220-apres-20-ans-presence-veolia-quitte-le-gabon-petite-porte?fbclid=IwAR1K4JhRP3ibVzOgYIikSpJ0t7O4UyEpQc-t1RCE-a3iKXNVmdsC1ee8wEo

 

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá? a moře se skládá z kapek. Děkujeme

Podobné články