Náprava Pravda o vodě zahraniči a voda

Curych: Většina občanů úspěšně zastavila privatizaci vody prostřednictvím referenda.

Curych: Většina občanů úspěšně zastavila privatizaci vody prostřednictvím referenda.

54,6% voličů v kantonu v Curychu nesouhlasilo s vládním plánem umožnit částečnou privatizaci vodárenských společností a poskytnout majitelům soukromých pozemků větší slovo v řece a na břehu jezera. EPSU blahopřeje své švýcarské pobočce VPOD s tímto důležitým vítězstvím v boji za zajištění přístupu veřejnosti k vodě. Zobrazuje opět podporu lidí pro veřejné vlastnictví vodárenských zařízení.

Odbory, levicové strany a organizace zabývající se životním prostředím varovaly kantonskou vládu, že iniciativa by připravila cestu pro nadnárodní společnosti, aby komerčně využily pitnou vodu. Rovněž naruší ochranu přírody a omezí přístup veřejnosti k jezerním břehům.

Návrh na privatizaci, podporovaný pravicovým SVP a středopravým FDP, byl voliči odhalen jako nic jiného než další pokus o deregulaci veřejných služeb.

Filiálka EPSO – odborový svaz veřejných služeb Švýcarska bude spolupracovat s obcí a obcemi v Curychu, aby zajistil další přístup veřejnosti k vodě a dalším základním službám. Unie vyzývá, aby se silně postavila proti chamtivé politice privatizace v příštích regionálních volbách tím, že hlasovala pro zástupce odborů, aby se stali členy městské rady. Po řadě podobných bitvách a remodealizaci privatizovaných vodohospodářských společností ukazuje pokračující podporu # right2water pro všechny Evropany

(14. února 2019) Spolupráce Right2water a PRAVDA O VODĚ má smysl – https://www.epsu.org/article/water-z-rich-will-remain-public?fbclid=IwAR3-vremsvmS86Z8PxcgNfDmztpl4JnU9qcom8P56ja2UTz_VdmRjEEXqxQ

 

 

plaťme je to co musíme

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá? a moře se skládá z kapek. Děkujeme

 

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE