Politici Vodárny

Bomba: Ministerstvo zemědělství v roce 2003 dalo příkaz neprivatizovat vodárny, ale vše jelo dál

Mze v roce 2003 dalo příkaz neprivatizovat vodárny, přesto se dál „privatizovalo/tunelovalo“ a zisky z vody tečou do ciziny

Zde je dokument, který dokládá, že zástupci Ministerstva zemědělství i Fond národního majetku (Mze i FNM) věděli o pokusech zprivatizovat zisky z vody a vytunelovat okresní vodárny. Někteří zástupci Mze/FNM se pokusili, pokoutným privatizacím zabránit.

Jak je vidět, klika pracující pro koncerny byla silnější. Níže zveřejněný dopis je z konce roku 2003. Za cca půl roku se protiprávně realizoval tunel ve Vaku Zlín dne 30.4. 2004. Obdobný proces poté proběhl dne 15.9. 2004 v Kladně, 2005 v Hradci Králové.

jak mají hlasovat

Zástupce Mze/FNM na valných hromadách vodáren v letech 2004-2005 přitom vždy hlasoval PRO!

Mze mělo v okresních vodárnách zlatou akcii – právo veta.

S ní bylo spojeno právo vetovat vše, co bylo nevýhodné pro občany, města a stát.   Mze mohlo tím, že by nehlasovalo PRO tunely, resp. PRO SMLOUVY S KONCERNY, znemožnit vyvedení zisků z vody na zahraniční koncerny. Ani případně zkorumpovaní místní Hadi na radnicích neměli proti tomuto vetu státu páku.  Protože Mze hlasovalo PRO smlouvy, tak jsem se zeptal, na základě čeho se rozhodlo hlasovat PRO, nevýhodné smlouvy. Požádal jsem o doložení toho, jaké rozbory mělo o tom, že provozní tunel je pro vodárny, města a stát výhodné. Jaké analýzy si Mze zapracovalo? Jaké rozbory si nechalo zpracovat?

Odpověď je šokující:NIC JSME NEROZEBÍRALI

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá?. I moře se skládá z kapek?. Děkujeme

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE