Cizinci u našich studní si dovolují stále více a v televizních novinách o tom nic neslyšíme

Koncern Veolia podává žaloby na všechny možné strany

Kontrola odhalila neoprávněné náklady kalkulované Veolií do cen vody lidem. Jsem zvědavý, zda Veolia podala žalobu na vlastní společnost, která tím poškodila její jméno.
 
Podal žalobu na mě, na novináře, na noviny, na řadu starostů. Nyní mám z důvěryhodného zdroje informaci, že zažaloval dokonce i cenový kontrolní orgán, který mu v Čechách vyměřil vysokou pokutu za to, že do ceny vody kalkuloval neoprávněné náklady.

Pokud se toto potvrdí, pak v ceně vody platíme zisky koncernu, ale z našich daní navíc  ještě právníky, kteří zastupují státní instituce, které odhalily v nákladech kalkulovaných lidem do ceny vody, levotu koncernu. Anti-politici dostali koncerny do postavení, kdy si mohou prosazovat u monopolu vody své zájmy. A že si je prosazují, to je evidentní, konec konců peněz od nás na své právníky vyberou dost a stát nabízí každému právní ochranu. Podání žaloby je zcela legitimní, ale jen v případě, kdy nejde o prudičskou žalobu, která se snaží zamaskovat protiprávní jednání.  V kauze Vaku Zlín toto např. vedení Vaku Zlín dělá 15 let a za žaloby utratilo 50 mil. Kč, které zaplatili občané Zlínska.

Otázky je, jestli není lepší se s Veolií nesoudit. Jak?  Nebojte se, nemyslím stáhnout kalhoty. Myslím, nedat ji postavení, kdy je aktivně legitimována k podávání jakýchkoliv žalob.

Jak to zajistit?

Prostě. Pokud u naší vody nebude (a to platí pro každý koncern) a voda bude v rukou měst/státu, tak občané, starostové a stát nebudou muset řešit žádné žaloby Veoli a její zájmy a praktiky.

Je třeba koncerny v ČR u české vody zrušit a vodu vrátit do  vodáren v rukou měst a obcí. Nebudeme muset financovat to, co léta platíme zbytečně, díky anti-politikům a často protiprávním “privatizacím” .

Navrhuji odsunout koncerny od české vody, stejně jako jsme odsunuli armádu SSSR.

Rok 2018 je pěkné výročí našeho státu a myslím, že tato vodní svoboda se nám i státu vyplatí.

O celé kauze neoprávněně kalkulovaných nákladů lidem do ceny vody se snažím zajistit konkrétní důkazy a vše zveřejním.

 

SOUV.ČLÁNKY

Proč na mne podala Veolie žalobu a co její cíl? Vysát mne!

 

Podobné články