Lenka Bradáčová: Tlaky ze strany politiků na státní zastupitelství

Dochází k odvádění desátků z rozkrádání veřejného majeteku? Musí politici „krmit zvíře“?

Máme zde systém, který znamená totální kolaps demokracie? Souvisí absurdní dění kolem dotací, převodu majetku finančním skupinám a pokoutné privatizace vodáren za posledních 20 let v České republice s financování politických stran? Rozhodují zájmy oligarchů o chodu politických stran? Co dělá policie a státní zastupitelství posledních 20 let, když evidentně docházelo k prodejům majetku měst a obcí za nevýhodných podmínek a za ceny, které byly hanebné. Co dělá státní správa? Rozhovor s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, byl především o kauze Rath, ale tato kauza ukazuje, jak mnohé v ČR funguje i nefunguje.

stat.zast - rozhovor

První velká ryba, která vidí do toho, jak a kam peníze občanů a majetek státu tečou?

Zatčení hejtmana Davida Ratha, první velké ryby svého druhu, před pěti lety vyneslo do funkce vrchní státní zástupkyně právě paní L. Bradáčovou. Od té doby se Rathův případ u soudů neustále vleče. „Jak obžalovaní, tak obhájci činí vše, co by jim pomohlo zvrátit soudní proces a co by naklonilo veřejné mínění na jejich stranu,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Seznam Lenka Bradáčová, která se jindy komentování Rathova případu spíš vyhýbá.

„Nikdy nelze vyloučit, že se objeví nové důkazy,“ řekla dále a navázala tak na nedávné zjištění investigativního pořadu Zvláštní vyšetřování, že Rath nechává své spolustraníky z ČSSD v napětí, zda promluví o detailech černého financování stranické pokladny. V rozhovoru vrchní žalobkyně dále mluví o nasazování odposlechů, politických tlacích na státní zástupce a policii i o svých dalších ambicích.

Názor státního zástupce na kauz protiprávně tunelovaného Vaku Zlín je stejný jako nás žalobců.

SOUDY V ČRAby nebylo pochyb, že mým cílem je ukončit tunelování okresních vodáren v ČR a odsunout koncerny z české vody obdoběn jako armádu SSSR, tak jsem na počátku vedení soudní obrany vodáren přizval do soudních sporů jako vedlejší účastníky státní zástupitelství. Státní zájem na vodě je zřejmý, pokud je účastníkem sporu státní zástupce, nelze ukončit spor s tím, že mne někdo zkorumpuje nebo zlikviduje, protože by totéž musel udělat i se státním zástupcem.

Tento krok navíc odhaluje stupiditu těch Hadů na radnicích a naháněčů koncernů, kteří se médiích a na zastupitelstvech manipulují s lidmi a snaží se odvést pozornost od toho, jak městský majetek a vodárny tunelují, když prohlašují, že jsem zahraniční agent nebo odkazují na prohlášení nezávislých koncernofilů a neví, že jsem státní zastupitelství požádal, aby se stalo účastníkem sporů z důvodu, a spor nebude ukončen ani kdybych např. prodal akcie , protože mi státní zastupitelství vyhovělo a do sporů přistoupilo.

Neví, že názor státního zástupce na kauzu tunelované okresní vodárny Zlín je stejný jako můj:

„Vážený senáte, státní zastupitelství považuje podané odvolání za nedůvodné a napadené usnesení krajského soudu za věcně správné, přičemž vše podstatné pro tuto chvíli již řekli ostatní navrhovatelé. Vážený senáte vrchního soudu, státní zastupitelství se se svým závěrečným návrhem připojuje k navrhovatelům (pozn. akcionáři, kteří podali žalobu) a) až c). Napadené rozhodnutí považuje za věcné správné a navrhuje jeho potvrzení.“

SOUV.ČLÁNKY

ROZHODNUTÍ SOUDCŮ UMOŽŇUJE UKONČIT TUNELOVANÍ OKRESNÍ VODÁRNY

Uložit

Uložit

Podobné články