Díky čemu a jak se dostala česká voda, resp. její správa do rukou cizinců?

  1. Díky tomu, že vodě nevěnují lidí pozornost!

Denně je třeba zpracovat nespočetné množství informací. Zvuky, obrazy, myšlenky, hovory, hudba, emoce, horečný shon. Dopisy, telefonáty, e-maily, rozhodnutí za sebe i za druhé. Čteme knihy, časopisy, noviny, sledujeme TV a čas na pitný režim. Jsme bombardováni reklamou, pracujeme …

Jen o nepatrné části z toho výše uvedeného věnujeme pozornost a přemýšlíme. Přemýšlet znamená věnovat něčemu čas, ale čas máme k dispozici jen omezeně.  Vlastně „fungujeme“ na autopilota.

Řada věcí běží na autopilota. Voda vlastně také. Bereme ji jako samozřejmost. Otočíme kohoutkem, voda teče. Pustíme vodu ve sprše, spláchneme a voda teče. Přijde složenka – zaplatíme.  Nevíme komu. Nevíme, kdo firmu které platíme vlastní. Nevíme, kolik z ceny vody je zisk firmy, ani kde tento zisky končí. Netušíme, co se děje ve vodárně, ani jaké má priority, např. kolik z toho, co zaplatíme, reinvestuje nebo pošle do zahraničí.

Matně tušíme, že něco není v pořádku, protože se v novinách sem tam objeví slova – sucho, povodeň nebo Číňané chtějí koupit vodárny.

     2.  Díky tomu, že vodě nevěnují pozornost politici!

O vodě a o tom, jak je hospodaření s vodou nastaveno rozhodují samosprávy a stát – často proběhne i toto rozhodnutí na „autopilota“.

Zastupitelé, poslanci, senátoři, členové vlády jsou lidé stejní jako my. Do funkcí přichází „vodou“ nepolíbení. S jejich pozorností je to ještě horší než u nás. V nových funkcích dostanou ještě větší „dávku“ informací, která je odvádí od přemýšlení nad vodou.

           3. Díky tomu, že vodě věnují pozornost koncerny

 „Obchod s vodou“ se naopak daří těm, kteří mají informace a chápou, že voda bude byznys století.

Vlastnící koncernů dobře ví, že zrušit z vody faktor veřejné služby a ten nahradit podnikáním je zlatý důl. K zahájení těžby zisků potřebují nejdříve ovládnout peněžní toky, vodárenskou inteligenci a provozní techniku. Tu mají v rukou města a obce. Bez kooperace některých politiků, se k vodě nedostanou.  Ví, že nepozornost a nedostatek informací umožňuje s politiky manipulovat a proto své obchodní cíle zabalí do sladkých řečí. Koncerny nic nedělají napřímo. Vše dělají nastrčené české firmy a pak stačí namotivovat několik vhodných „politiků“ (ty, co sedí na radnicích i v městských vodárnách) a monopol vody a zisky z něho ovládnou přes velmi sofistikovaný řízený proces na desítky let cizinci.

Stačí udržet co nejdéle v nepozornosti občany a politiky a za 2-3 roky kolaborující politici, vyvedou na první pohled legálně ziskovou část správy monopolu vody do rukou soukromé firmy a z ní se následně vše překlopí do rukou firmy zahraniční. Jde sofistikovaný proces, za kterým je ukryta internacionální pomoc ze západu, která, aby nevzbudila pozornost a obrannou reakci, přišla do ČR bez tanků. Rozdíl mezi internacionální pomoci dnes a v roce 1969 není v obsahu žádný. Jde o moc a o peníze.

            4. Co se stane, když vodě začnou lidé věnovat pozornost?

To záleží na tom, co uděláme a že vše jde napravit o tom není pochyb, pokud se lidé spojí.

prazdny - div j

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Upřednostňujeme menší příspěvky pravidelně, např. 100-200 Kč, před většími jednorázovými, protože se tím udržuje pozornost dárců k dění kolem vody :-).

PODPOŘTE NÁS

Pomoci může každý a každá částka pomáhá 🙂

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Podobné články