Čí zájmy hájí v českém vodárenství Tomáš Paclík? Městských vodán, Veolie nebo T. Paclíka?

RNDr. Tomáš Paclík a „privatizace“ zisků a hospodaření řady okresních vodáren do rukou fr. koncernu Veolia

Obchodní rejstřík: RNDr. Tomáš Paclík působil a působí v orgánech mnoha obchodních společností a to nejen vodáren. Působí a pracuje převážně, ale ne výhradně, ve společnostech fr. koncernu VEOLIA v České republice a na Slovensku.

 • Působí rovněž jako daňový poradce. Z informací o daňovém poradenství plynou jeho vazby na Statutární město Olomouc, Krajský úřad Olomouc.
 • Je šéfem a vlastníkem FC Viktorie Plzeň, která hraje na stadiónu, jenž vlastní město Plzeň.
 • V Plzni byl realizován provozní model s Veolií jako jeden z prvních v ČR,v roce 1996-97, totéž platí pro Olomouc 2000. Což může, ale nemusí být náhoda.
 • Je jeden z aktérů kauzy Dočista, kdy zatímco po vypovězení smlouvy stát platil za praní ročně 8 milionů korun, za éry Dočista to bylo v průměru 27 milionů, zde se dle médií ukazuje jeho blízký kontakt na Ivana Langra,více ZDE.
 • RNDr. Tomáš Paclík ze své pozice ve Veolii a v orgánech vodáren působil a působí s řadou zástupců koncernu Veolia:

 • Eva Kučerová, Ondřej Beneš, Rostislav Čáp, Etienne Petit, Josef Šverma, Pavel Chudoba, Philippe Guitard, Ing.František Barák, Ing. Jakub Hanzl.
 • Dle obchodného rejstříku působil a působí ve společnosti Slovácká vodárenská, a.s. spolu s Mgr. Milanem Fritzem, který patří do skupiny osob kolem Roberta Pergla, resp. do skupiny s ním personálně propojených firem nebo s ním propojených přes právní kancelář Dáňa, Pergl a partneři, která zastupovala v ČR společnost Veolii voda ČR: Mgr.Ing. Zdeněk Strnad, Ing. Jaroslav Bažant, Ing. Martin Kadlec, PhDr. Milan Srb, Ing. Kateřina Bálintová, Mgr. Jan Dáňa, Ing. František Ureš, Mgr. Jan Lašmanský. Tato skupina společně s Veolií a Českou spořitelnou rozjela kolem roku 2002 Projekt Morava a Projekt Čechy, který vedl k zavedení provozních modelů do městských vodáren právě s koncernem Veolia.
 • Z pozice ve Veolii anebo také v městských vodárnách měl možnost působit nebo potkat řadu politiků a předních vodárenských managerů, kteří pracovali nebo pracují v orgánech vodáren, kde je realizován provozní model s Veolií.

Vodárny Kladno-Mělník, a.s., Středočeské vodárny, a.s.

 • zisky Kladno a VeoliaIng. Dan Jiránek (ODS), Mgr. Miroslav Neumann (ODS), Mgr. Milan Volf (ODS), Ondřej Beneš, Ing. František Barták, Ing. Radek Větrovec, PaedDr. Miroslav Lid, Miroslav Baloun, Mgr. Petr Gandalovič (ODS), Ing. Bohdan Soukup, Ph.D., MBA
 • Smlouvy o provozování uzavřené mezi výše uvedenými společnostmi umožňují tvořit níže zobrazené zisky.

Vodovody a kanalizace Zlín, a.s., Zlínská vodárenská, a.s.prifit koncernu a vodárny

Petr Teichman, Martin Bernard, Ing. Bohuslav Marhoul, Ing. Milan Soldán (KDU), Ing. Dalibor Maniš, Mgr. Tomáš Úlehla (ODS), Jaromír Šebík

 

Vodohospodářská společnost Olomouc, a.s., Moravská vodárenská, a.s.

Ing. Ota Melcher, Martin Procházka (KDU-ČSL), RNDr. Ivan Kosatík, Ing. Martin Tesařík (ČSSD), Ing. Jaroslav Faltýnek (ČSSD a dnes ANO), Ing. Jan Abrahámek, Eva Dudová, Ing. Petr Schinneck

Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s., Královéhradecká provozní, a.s.

Ing. Zdeněk Kouba, Ing. Pavel Louda, Ing. Otakar Divíšek (ODS), Ing. Miroslav Uchytil, Ing. Oldřich Vlasák (ODS), Ing. Josef Malíř, Ing. Pavla Finfrlová (ODS), Ing. František Barták

Vodovody a kanalizace Prostějov, a.s. , a.s., Moravská vodárenská, a.s.

Ing. Václav Šmíd, Mgr. Vlastimil Uchytil, Ing. Radek Zacpal, Ing. Miroslav Hanák (ČSSD), Ing. Jaroslav Faltýnek (ČSSD a dnes ANO)

2000 – 2007

Člen dozorčí rady provozní společnosti Středomoravská vodárenská, a.s., která od roku 2000 provozuje infrastrukturu městské Vodohospodářské společnosti Olomouc, a.s. a města Olomouc.

2008 – dosud

člen dozorčí rady provozní společnosti Moravské vodárenská, a.s., která vznikla fůzí Středomoravské vodárenské, a.s. a Zlínské vodárenské, a.s. a která provozuje infrastrukturu městské Vodohospodářské společnosti Olomouc, a.s. a města Olomouc. Od roku 2004 také infrastrukturu společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. a od roku 2006 infrastrukturu Vodovodů a kanalizací Prostějov, a.s.

 • Smlouvy o provozování uzavřené mezi výše uvedenými společnostmi umožňují tvořit níže zobrazené zisky.

Olomouc, Zlín, ProstějovPůsobil i na Slovensku

 • Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s., Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.: Ján Kováčík, Zdeněk David, Ing. Róbert Tencer, JUDr. Soňa Šáliová, Ing. Peter Martinka
 • 2010: člen dozorčí rady VEOLIA VODA SIBERIA, a.s.
 • V ČR působí RNDr. Tomáš Paclík jako zaměstnanec a člen dozorčích rad, na Slovensku působí v pozicích také jako člena představenstva.
 • 2006 – dosud: předseda představenstva Podtatranské vodárenské prevádzkové spoločnosti, a.s. podrobnosti zde.
 • 2006 – dosud: člen dozorčí rady Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s., podrobnosti zde.
 • 2006 – dosud: předseda představenstva Water Services, a.s., podrobnosti zde.
 • 2010 – dosud: předseda představenstva Slovenská voda, a. s., podrobnosti zde.
 • 2006 – 2008 : člen představenstva Water Supply, a.s., podrobnosti zde.
 • 2008 – dosud: člen dozorčí rady Water Supply, a.s., podrobnosti zde.
 • Aktuální stav můžete ověřit pro ČR zde a pro SLOVENSKO zde.

 

podpořte nás

Informovanost přináší šanci vrátit vodu do rukou státu a obcí

Pomoci může každý

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá 🙂

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

koho volit-j 600

Kdo je kdo v českém vodárenství?

Martin Bernard

Dan Jiránek

František Barák

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články