Migrace a voda Pravda o vodě zahraniči a voda

Papež: Čistá pitná voda je lidské právo, ne zboží

Papež: Čistá pitná voda je lidské právo, ne zboží

Hlava církve považuje za ostudné, když kvůli její nedostatku ročně onemocní nebo umírají miliony lidí.

Vatikán 8. listopadu 2018 (TASR):  – Papež František označil přístup k čisté vodě za lidské právo. Považuje přitom za ostudné, když kvůli její nedostatku ročně onemocní nebo umírají miliony lidí.

Ve svém poselství k účastníkům konference o vodním hospodářství František kritizoval, že války, korupce a finanční zájmy často brání přístupu k čisté vodě pro všechny.

Papež také prohlásil, že fakt uznání přístupu k čisté vodě za základní lidské právo je „neslučitelný“ s konceptem vody jako zboží, které se má kupovat a prodávat.

OSN v roce 2010 vyhlásila přístup k čisté vodě za základní lidské právo. Příslušnou rezoluci v hlasování podpořilo 122 členských států a 41 se hlasování zdržela.

Valné shromáždění OSN tehdy deklarovalo, že přístup k čisté vodě nemá 884 milionů lidí a více než 2,6 miliardy lidí nemá k dispozici základní hygienická zařízení. Podle statistik OSN na nemoci spojené se špatnou hygienou a nedostatkem vody každoročně umírá asi 1,5 milionu dětí do pěti let.

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE