NFPOV: Projekt pro občany VODA A KOHO VOLIT?

KOHO VOLIT? Tato opakující se otázka na nás, nás přivedla k myšlence projektu, který dát lidem na tuto otázku odpověď. Týká se politiků, kteří jsou poslanci a senátoři, ale jde o obecný návrh postupu a otázek, který lze použít pro kandidáty na pozice zastupitelů obcí, měst a krajů.  V rámci činnosti Nadačním fondu PRAVDA O VODĚ (NFPOV) proto pracujeme na spuštění projektu „KOHO VOLIT?

 

Vrcholové politiky požádáme o jednoznačné odpovědi na tyto otázky:

1) Kdo má mít v rukou vodu, vodárenskou infrastrukturu a provozování vodovodů a tím zisky z vody?    vodárny měst  :  koncerny 

2) Jaký objem zisku z vodného a stočného zaplatili lidé vodárnám v ČR v roce 2016? Kolik z něho skončilo v zahraničí?

3) Co má strana za kterou jste kandidoval v programu k tématu VODA v roce 2018 a co měla v roce 2002?

4) Jste ochotni se podepsat pod petici VODA JE  ŽIVOT?

 

Součástí projektu „KOHO VOLIT?“ budou internetové stránky v podobě datové žurnalistiky:

  • Lidé na nich díky tomu najdou konkrétní odpovědi politiků a budou vědět, jaké stanovisko má daný politik a také si ověří, zda je stanovisko politika v souladu s programem strany.
  • Stanoviska politiků předáme médiím a bez ohledu na média je rozšíříme min. k 500.000 občanům ČR prostřednictvím soc. sítí a e-mailingu.
  • Projekt KOHO VOLIT? doplní již probíhající aktivitu NFPOV – petici VODA JE ŽIVOT, jejímž cílem je otevření tématu vody a nutnosti vrácení správy vody do rukou měst a obcí v Parlamentu ČR.

Za cca 2 měsíce máme sesbíráno 5.621 fyzických podpisů z 10.000 potřebných.

 

podpořte nás

Každá částka pomáhá 🙂

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Upřednostňujeme menší pravidelné příspěvky (100-300 Kč), před větším jednorázovým, protože se tím udržuje pozornost dárců k dění kolem vody :-).

 

Podobné články