Kdo vyřeší problém s koncerny a překupníky u české vody? 101 poslanců a legislativa

Dostávám podobnou otázku stále častěji. Podobně jako Koho máme volit, abychom vodě, nám a republice pomohli.

Nedávno senátor p. Goláň, který již je zcela v obraze o tom, co se ve Zlíně kolem vody léta páchá a úkor občanů, zveřejnil na FB tento příspěvek:

 

golan- voda- pirati-j

Má reakce i odpověď řadě dalším lidí. Pane Goláni, obsah toho co říkáte má 4 roviny:

1)  Kdo je nejlepší pro nápravu věcí kolem vody? Rozumný politik, jedno z které strany.

 

  • Kdo z politických stran a hnutí, vodě věnuje pozornost a dělá kroky k nápravě, hledá řešení? PIRÁTI, SPD, KSČM, ZELENÍ
  • Kdo léta nastavoval systém pro koncerny a nyní hraje mrtvého brouka? ODS, ČSSD
  • Kdo hlásá, že chce vrátit vodu obcím a ve skutečnosti v řadě regionů dělá pravý opak?  STAN, KDU – u Vás ve Zlíně je toto léta evidentní
  • Které strany/hnutí hlásají, že vrátí infrastrukturu obcím, ale ona v rukou obcí z 90% je? ANO – není jasné zda jde o volební populismus nebo o chybnou formulaci.

Zde chci říct ještě jednu věc a být objektivní, PROTOŽE v každé straně existují lidé rozumní, kteří se mnou léta vodu a vodárny brání bez ohledu na partaj a to, že je to možná bude stát místo na kandidátce – znám řadu slušných starostů a zastupitelů i z ODS, KDU, STAN, ČSSD – zde je problém především ve vedení těchto stran, ne lidé dole, kteří řeší problémy obcí. Kroměříž, Přerov, M. Boleslav, Uh. Hradiště – zde jsme vodu a vodárny bránili a ubránili s politiky právě z těchto stran!!!

2) Náprava věcí kolem vody – potřebuje legislativní kroky , tzn. 101 hlasů poslanců 

Bude reálná, pokud se rozumní lidí ve stranách dohodou a budou ji prosazovat společně. Na toto navazuje FAKT, který nikdo neobkecá a neobejde – pro prosazení nápravy a úpravy legislativy, případně ústavy potřebujeme 101 poslanců z 200 – a to nemá ŽÁDNÁ STRANA. Takže bude muset jít o politický koncensus více stran a třeba i jedinců ze stran kde pomoc nikdo nečeká.

3) Proto, aby se ukázalo, kdo je kdo Nadační fond PRAVDA O VODĚ spustil projekt VODA A KOHO VOLIT, kdy všem politikům a kandidátům do senátu položil stejnou otázku – Kdo má mít v ČR v rukou vodu, vodárenskou infrastrukturu, prodej vody, peněžní toky a zisky z vody?

Odpovědi, včetně profilů politiků a kontaktů na ně zveřejňujeme ZDE  I neodpověď je odpověď. Tito lidí nic měnit a napravovat nebudou. Buď o tom nic neví nebo jsou mezi nimi kolaboranti.

Je vidět, že v každé straně jsou rozumní lidé a co se týká Pirátů a vody, tak souhlasím s tím, že zatím reagují nejvíce a jednoznačně.

4) Více funkcí politiků? To je legalizovaná lumpárna

Máte absolutní pravdu. Člověk, který sedí na více židlích tak tam sedí jen pro vlastní prospěch a nic nedělá pořádně ani na 100%, kromě pobírání fin. prostředků na vlastní účet … Sběrači funkcí evidentně na otázku k vodě také neodpovídají … 🙁

Řešení přijde jen tlakem veřejného mínění na politiky a tříděním politického odpadu z radnice z politiky

To, co mohou udělat lidi, je vytvořit dostatečně silné veřejné mínění, které politici nebudou moci a ti rozumní to ani nechtějí – IGNOROVAT – proto NFPOV toto veřejné mínění přes informovanost lidí, datovou žurnalistiku, dokumentování kauz a zveřejňování rozsudků tvoří – www.pravdaovode.cz/petice a chce VODU otevřít jako téma v Parlamentu ČR.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

koho volit-j 600

podpořte nás

Informovanost přináší šanci vrátit vodu do rukou státu a obcí

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá 🙂

 

 

 

 

Podobné články