Kolonizace ČR Lobbisti a naháněči koncernů Politici Zisky z vody

ČT 24 Události komentáře: Téma pro Radka Novotného, který stojí za projektem Pravda o vodě.

Ceny vody a infrastruktura

458 severočeských obcí získá zpět kontrolu nad vodovody a kanalizacemi, ale je s podivem, že nikdo neví, kolik města a obce za majoritní podíl ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. zaplatíme. Politici vystavují koncernu bianko šek, který může znamenat, že jde o další tunel na konci tunelu? Je s podivem, že politikům, kteří se v médiích a před volbami bijí v prsa, jak kupují vodárnu zpět, nevadí, že neví, za kolik ji zpět kupují. 

Dochází k zásadnímu porušení zákonů České republiky? 

Dle mého názoru by se tuto „transakci“ stejně jako řadu dalších, kterými se voda dostala do rukou cizinců, by se měli zabývat kontrolní a státní orgány.

3lobbisti ve snemovněPolitici na severu Čech od francouzské Veolie kupují většinový podíl ve firmě, která nyní provozuje vodovody a kanalizace ve dvou krajích – Libereckém a Ústeckém. V dalších krajích by se tak vodárenství mělo dostat zpět do rukou samospráv, které si od změny vlastnictví slibují především zlepšení hospodaření.

Ale pozor! Totéž prohlašovali „politici“, kteří jednali v zájmu cizinců a vyváděli hospodaření s vodou z městských vodáren na koncerny. Nyní stejní lidé kupují draze vodárny zpět a šíří úplně stejné mediální báchorky, kterými se snaží obalamutit veřejnost a kolegy.

Čeká obce úleva a přestane teď růst cena vody?

„Infrastruktura“ je velmi zanedbaná,“ potvrzuje senátor Kubera (ODS).

„Úleva obce nečeká a cena vody poroste, protože zaplatíme za hloupost a kolaboraci politiků v posledních 20 letech. Budeme sanovat to, že v řadě regionů, je infrastruktury vybydlená a místo v investicích končil velký objem peněz vybraný od lidí za vodu v zahraničí, kde žádné trubky ani vodu nemáme,“ Radek Novotný, autor projektu PRAVDA O VODĚ.

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE