Mé názory a rozbory a odpovědi k otázkám vody, vodáren a dění v ČR
- Přednáška: Možnosti dalšího potencionálního rozvoje Vaku Zlín aneb jak ukončit tunel ve Vaku Zlín
Má přednáška na téma dalšího rozvoje Vak Zlín lze shrnout do jediné věty.
Nelze napravit ani rozvíjet právně relevantně něco, co bylo zavedeno protiprávně, je to neplatné a jde o tunel - tečka. - Má odpověd na otázky k vodárneství pro odborný časopis CZECH industry
V čem jsou specifika vodárenství? Jak je to ve vodárenství z pohledu měst, obcí a státu? Jaké závazky má ČR vůči EU v oblasti vodárenství? Jak je to se zdroji pro financování investic, když prodej vody zajišťují vodárny obcí a když ji zajištují koncerny? Co přináší privatizace prodeje vody? Jak funguje vodárna v tzv. provozním modelu? Nakolik je obchod s vodou výnosný? Jak probíhala privatizace vodáren a prodeje vody? Konkrétní příklady nevýhodně uzavřených smluv. Jak se na věc dívají soudy? Kde jsou největší rizika pro stát, když nedojde k nápravě?
Rozbory, rozsudky, analýzy, které dokazují, že říkám pravdu
- Analýza SAUL CONSULTING
Nové vedení města Zlín po volbách 2010, zaplatilo 540 tis.Kč za analýzu stavu Vaku Zlín, aby zjistilo od počátku zřejmé. Díky "neprovoznímu tunelu" je Vak Zlín formální slupka, zcela závislá na Veolii, bez ziskového podnikání!
- Rozbor nepravdivosti Zprávy P a nevýhodnosti smluv s Veolií od předsedy dozorčí rady Vaku Zlín
V roce 2012 zpracoval předseda dozorčí rady Vaku Zlín ROZBOR, ve kterém doložil, že akcionáři rozhodovali v roce 2004 na základě zcela nepravdivých informací.
Stejně tak doložil, že systém prodeje vody přes překupníka je pro vodárnu, měst, obce a občany nevýhodný. Poté co tento Rozbor předložil vedení Vaku Zlín a městu Zlín, byl okmažitě z vodárny vyhozen. - 1.Rozhodnutí KS v Brně z února 2010 o neplatnosti valné hromady, která zaváděla tunel do Vaku Zlín
Soudce celý proce prohlásil za nemravný a protipráví. Celospolečensky velmi nebezpečný. Dokonale popsal jednání organizované skupiny osob, jednající pod jednotným místem vedení ve prospěch koncernu i to, že do této skupiny patří i lidé z vedení Vaku Zlín a města Zlína.
Končený verdik - je to proitprávní. - 2. Rozhodnutí KS v Brně z března 2014 o neplatnosti valné hromady 30.4.2004 ve Vaku Zlín
Představenstvo Vaku Zlín se 4 roky snažilo dostat pryč z rozhodovacího procesu soudce Weinštuka. Podávalo dokonce Ústavní stížnosti, bránilo projednávání natahováním sporu apod. Názor soudce na protiprávnost celého procesu se dokazováním jenom prohloubil.
Končený verdik - je to proitprávní. - Pravomocné rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci o neplatnosti valné hromady z 28.8.2002
Tady soud potvrdil, že celý proces ve Vaku Zlín je protiprávní již od 26.4.2002. Díky tomu jsou neplatné i valné hromady v následujících letech. Přesně zde popisuje obcházení zákona, stanov a protiprávní jednání ve prospěch koncernu!