Kdo návrhl "privatizovat" obchod s vodou zastupitelům v ČR? Co slibovaly koncerny zastupitelům, aby jim předali obchod s vodou? Jak souvisí rozpočet obce s tím, kdo vodu prodává?


Jste zde, takže si podobné otázky kladete a o vodě v obci přemýšlíte. Některá fakta, která se zde dozvíte, vás překvapí nepříjemně. Jiná vám ukáží, že věci mohou být nastaveny ve prospěch měst a obcí, pokud znáte pravdu. Podstatné je, že náprava ve prospěch obcí zjednat jde. Předpokládám, že o tu vám jde a proto tady jste.

Video: Jak připravit obce o finance z vody aneb dovedete si představit, že by pro toto někdo nehlasoval?

Pravda, která mnohé překvapí, ale je třeba ji znát

Kolem většiny vodáren v České republice proběhl pokoutný proces. V podstatě šlo o klasický tunel devadesátých let, spojený s manipulacemi a korupcí. Podvedení zastupitelé souhlasili s předáním monopolu vody koncernům a tím přišli o jediný zdroj financí obcí původně sloužící k obnově infrastruktury.

Na protiprávní činnosti se podíleli „politici", kteří negativní dopady znali. Působili totiž na radnicích a současně v městských vodárnách. Řada z nich je na výplatních páskách koncernů. Najdete je v představenstvech nebo dozorčích radách různých firem koncernů. 

Někteří působí na placených postech oborových vodárenských sdružení, které koncerny ovládají. Většina již na radnicích a v politice nepůsobí, takže odměna za "věrnost" není na první pohled vidět.

Srovnání vodárny v rukou měst a vodárny "privatizované/vytunelováné" z pohledu rozpočtů obcí, čerpání dotací a cen vody

Ne všude byly vazalské smlouvy uzavřeny. V řadě regionů rozumní a slušní zastupitelé vodu a městské vodárny ubránili. Díky tomu je dnes možné porovnat pro koho obchod s vodou funguje. Zda je "privatizace" velká lumpárna nebo pro města a lidi výhodný ekonomický zázrak.

Pardubice

obchod s vodou v rukou

městského Vaku Pardubice

  • Prodejce vody: Vak Padubice
  • Vlastník sítí: Vak Pardubice
  • cena vody 2004: 47,52 Kč/m3 vč.DPH
  • Pokus vyvést zisky z Vaku: 2005 - neúspěšný
  • Dotace z EU: ANO - čerpá Vak Pardubice

Pardubice - města

cena vody 2016: 81,70 Kč/m3 vč. DPH


Hradec Králové

obchod s vodou v rukou

zahraničního koncernu Veolia

  • Prodejce vody: Královéhradecká provozní
  • Vlastník sítí: Vak Hradec Králové
  • cena vody 2004: 45,00 Kč/m3 vč.DPH
  • Pokus vyvést zisky z Vaku: 2005 - úspěšný
  • Dotace z EU: NEčerpá Vak H.Králové ani obce

Hradec Králové - fr. Veolia

cena vody 2016: 95,35 Kč/m3 vč. DPH 


V Pardubicích a v Hradci Králové se několik "politiků" pokusilo předat obchod s vodou zahr. koncernu. V Pardubicích jejich protiprávní jednání ukončil soud, na který jsem se při obraně Vaku Pardubice obrátil. Současně jsem, společně s rozumnými zastupiteli měst a obcí, rozkryli, jak Hadi na radnici  manipulují se zastupiteli a jednají v zájmu koncernu.

Na Pardubicku tak obchod s vodou zůstal ve Vaku Pardubice, tzn. výhradně v rukou měst a obcí. Prioritou je veřejný zájem, obnova trubek v regionu a ne peníze lidí v zahraničí. Investice v regionu financuje převážně Vak Pardubice a o to více peněz zůstává v rozpočtech obcí.

Zde máte důkaz

Priority měst a obcí v PardubicíchAby byly realizovány, musel jsem zarazit pokus o její vytunelování Vaku přes soud

V H. Králové soud obdobný proces za protiprávní neprohlásil. Soudce důkazy řádně neprovedl a v souvislostech nepřezkoumal. Povrchnost jeho "práce" dokazuje výsledek řízení České národní banky, která v rámci dohledu nad kapitálovým trhem shledala protiprávní jednání kolem privatizace Vaku Hradec Králové.

Pokuta ČNB ovšem není rozhodnutí soudu o protiprávní "privatizaci" na které obce i lidé doplácí. I takto bohužel funguje justice v ČR.

Zajímají vás dopady na města, obce a občany

Od roku 2008 má H. Králové vodu vždy dražší než Pardubice. Rozdíl se stále zvyšuje. V roce 2016 je 13,65 Kč/m3. Slibovaný inflační růstu cen byla lež. Zmanipulovala zastupitele k uzavřít smlouvu s koncernem. Vak H. Králové díky ní nemůže čerpat dotace z EU a desítky miliónů vybrané od lidí za vodu tečou do zahraničí. Městské vodárně Vak H. Králové šéfuje člověk, kterého léta platí koncern.


Jak se "voda" dostala do rukou koncernů? Co se děje v některých vodárnách v České republice? Kdo odpovídá za důsledky, které na svých bedrech nesou lidé a města?

Zde jsou stanoviska soudců:

arrow

Zásadní stanoviska soudců a důkazy o komplotu "politiků", na který lidé doplácí


Soudy potvrdily, že hlavním pachatelem pokoutného a nemravného procesu vyvedení zisků z vody na zahraniční koncern byli politici statutárního města, nikoliv koncern a jaho náháněči! Celý komplot a jeho průběh popsal soudce.


Jak zástupci měst hodnotí koncerny? Wow! Údajný "strategický investor" žádný investor není?

To mne zajímá