Proč je třeba vrátit vodu a vše co s ní souvisí do vodáren v rukou samospráv/státu?

Protože jinak se nedoplatíme a z České republiky bude Koncernistán, fungující jako novodobá kolonie pro dobývání renty, kterou budou platit lidé v ceně vody a z daní.

Do vodáren v rukou měst/krajů/státu je třeba vrátit:

 1. Vodu a vodní zdroje
 2. Vodárenskou infrastrukturu, vodovody, kanalizaci, čístírny odpadních vod
 3. Provozování vodovodů a kanalizací (hospodaření s vodou)
 4. Kontrolu nad peněžními toky z vody, výběr vodného a stočného a právo inkasovat zisk z vody

Jen tak budou naše peníze investovány zpět je do rozvoje vodárenských trubek a čisté vody a nebudou končit v cizině na účtech cizinců, kde trubky ani vodu nemáme.

V zahraničí již proces vrácení vody do vodáren v rukou samospráv probíhá od roku 2010

Požaduji vrátit vodu do vodáren v rukou samospráv nebo státu

Obrátil jsem se na soudy, policii, média a začal jsem informovat lidi přes projekt PRAVDA O VODĚ. Bráním sebe, svou rodinu i lidi a vodu i Českou republiku.

V roce 2016 jsem informoval, v rámci iniciativy CHARTA VODA 300, o obrovském průšvihu ve vodárenském odvětví ČR všech 200 poslanců, 81 senátorů, 17 členů vlády, Nejvyššího státního zástupce i ombudsmana. Všichni dostali důkazy, rozbor a fakta. Následně jsme je s lidmi vyzvali, aby zjednali nápravu. NEUČINILI NIC.

Záznam z tiskové konference 2016 k předání dokumentů členům Parlametu ČR

Chceme vodu v rukou samospráv nebo státŽádné cizince pro prodej české vody nepotřebujeme

Co o mně a o PRAVDĚ O VODĚ říkají vodaři a politici, kteří evidentně pro koncerny nepracují?

 • Ing. Hana Orgoníková
  Ing. Hana Orgoníková -

  Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.

 • MUDr. Michal Chromec
  MUDr. Michal Chromec -

  "My se známe díky vodárnám nebo díky vodárenství. Myslím, že to bude přes dvanáct roků. Jak jsem tohoto člověka poznal? Když jsem se spolu s dalšími lidmi začal bránit tomu, aby se s našimi vodárnami stalo to, co se stalo s jinými. Zoufale jsem hledal argumentaci. Některé věci jsem sice byl schopen vypočítat, ale bylo lepší, když čísla poskytne inženýr, ne doktor. Tak jsem inženýra hledal a našel. Aniž bych ho vyzval, tak jsem dostal text, který přesně odpovídal mým potřebám a propočtům. Byl od inženýra Novotného.

 • Mgr. Eva Štauderová
  Mgr. Eva Štauderová -

  Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.

  Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

 • Mgr. Eva Mucková
  Mgr. Eva Mucková -

  "Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

  Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále."

 • Svatopluk Kvaizar
  Svatopluk Kvaizar -

  "Pane Novotný!

  Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji."

Analýzy, rozbory, články, rozhovory, dokumenty

Pro Transparency international jsem napsal tento rozbor:

Privatizace vodárenství v České republice: Kam odtékají zisky?

Proč máme drahou vodu a vodárnám přesto stále schází peníze na investice? Co se dělo a děje s vodárnami? Kdo privatizoval zisky z vody a proč? Pro koho je to výhodné? Co se v ČR děje?

Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit