Voda je pro stát tím, čím krev pro člověka, proto patří do rukou měst/státu a ne cizinců

Voda v rukou cizinců: Oddělní neoddělitelného, studny od vody, nákladů od zisků

Stát, který nemá v rukou vodu, infrastrukturu a hospodaření s vodou není suverénní stát.

Náš stát rozhodně výše uvedené ve svých rukou nemá.

Pokud stát/města předá jakoukoliv část z této svaté trojice do soukromých rukou, pak předal do rukou celé odvětví, protože se původně ve veřejné službě objeví soukromá priorita a tou je inkaso co nejvyššího zisku.

Voda v rukou soukromých subjektů znamená, že soukromé firmy hájí v  odvětví vodárenství, na úkor státu a občanů, výhradně své zájmy a priority.

Jejich prvotní zájem je zcela logicky - dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty.

Druhotný zájem je nechat financování investice na veřejném sektoru a zprostředkovaně si tak zajistit, aby nákladné investice, nezbytné k podnikání ve vodárenství, financoval veřejný sektor.

Pokud se toto stane, dochází k nastavení systému odborně nazývaném - zajetí státu nebo dobývání renty.

Ve vodárenství to znamená:

 • Cenu vody jako v zahraničí, při polovičním příjmu občanů.
 • Neustálé zdražování vody.
 • Ztrátu nároku na dotace z EU
 • Miliardy vybrané od lidí za vodu končí v zahraničí

Proto voda a její správa patří výhradně do rukou měst/státu a ne cizinců či překupníků.

To je stav, který chceme lidem a politikům vysvětlit a společně přes PRAVDU O VODĚ napravit a vodu vrátit zpět do vodáren v rukou měst/státu.

Každý může svou kapkou tomuto procesu pomoci tím, že se informujete, informace o tom co se stalo šíří a sdílí a podpisem Výzvy k nápravě.


Prioritou hospodaření s vodou v každé svobodné zemi musí být obnova vodárenských trubek, čistá voda a rozumná cena vody.

Nikoliv kšeftaření, černé financování "politických" stran a miliardy vybrané od lidí na účtech Hadů v oblecích.

Přehrát video o projetku na Aktuálně.cz

Privatizace vody je zajímavá pro pár "politiků" v den, kdy kasírují provize za předání monopolu vody cizincům. Dalších 20-30 let je zajímavá jen pro koncerny. Inkasují od lidí 1000x více než investovaly a obce již nemají na nic reálný vliv a jsou na koncernech zcela závislé. Proto chybí peníze na obnovu trubek, přestože za vodu platíme stále více.

Ing. Radek Novotný Ing. Radek Novotný
autor projektu PRAVDA O VODĚ

Voda je život a náš život, ani životy našich dětí,
rozhodně do rukou koncernů nepatří.

Radek Novotný, makroekonom a autor projektu PRAVDA O VODĚ

Co o mně a o PRAVDĚ O VODĚ říkají vodaři a politici, kteří evidentně pro koncerny nepracují?

 • Ing. Hana Orgoníková
  Ing. Hana Orgoníková -

  Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.

 • MUDr. Michal Chromec
  MUDr. Michal Chromec -

  "My se známe díky vodárnám nebo díky vodárenství. Myslím, že to bude přes dvanáct roků. Jak jsem tohoto člověka poznal? Když jsem se spolu s dalšími lidmi začal bránit tomu, aby se s našimi vodárnami stalo to, co se stalo s jinými. Zoufale jsem hledal argumentaci. Některé věci jsem sice byl schopen vypočítat, ale bylo lepší, když čísla poskytne inženýr, ne doktor. Tak jsem inženýra hledal a našel. Aniž bych ho vyzval, tak jsem dostal text, který přesně odpovídal mým potřebám a propočtům. Byl od inženýra Novotného.

 • Mgr. Eva Štauderová
  Mgr. Eva Štauderová -

  Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.

  Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

 • Mgr. Eva Mucková
  Mgr. Eva Mucková -

  "Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

  Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále."

 • Svatopluk Kvaizar
  Svatopluk Kvaizar -

  "Pane Novotný!

  Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji."

Pro Transparency international jsem napsal tento rozbor:

Privatizace vodárenství v České republice: Kam odtékají zisky?

Proč máme drahou vodu a vodárnám přesto stále schází peníze na investice? Co se dělo a děje s vodárnami? Kdo privatizoval zisky z vody a proč? Pro koho je to výhodné? Co se v ČR děje?

Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit