Co je to provozní model městských vodáren?

"Údajná privatizacec je často spíše tunelizace, znamenající privatizaci zisků a zestátnění nákladů."Miliónové odměny "politikům" za tunel, kterým tečou peníze občanů do zahraničí

Koryta pro "politiky"

Do vytunelování disponovala okresní vodárna ve vlastnictví obcí vším pro správu a provoz vodovodů a kanalizací. Byla v pozici dominantního správce při rozeného monopolu v daném městě, okrese nebo kraji. Nebyla na nikom závislá, její obchodné postavení nebyl schopen žádný subjekt ohrozit. Jako jediná společnost v regionu byla oprávněná inkasovat od lidí vodné a stočné a zisk za dodávky vody a její čištění. Díky municipální struktuře byla v postavení oprávněného žadatele o dotace z EU a mohla tak řadu investic financovat bez dopadů na cenu vody nebo na rozpočty obcí.

Následně byla vodárna měst kompletně vytunelována. Často jde o formální subjekt, zcela závislý na koncernu, na který bylo vyvedeno vše, co tvoří zisky a co zajišťuje informovanost zastupitelů. Jde o společnost bez nebo s minimem zaměstnanců, jejíž celý, často miliardový, majetek má v rukou zahraniční koncern. V orgánech vytunelované vodárny zůstalo jen 12-15 místních "politiků", kteří inkasují každý rok miliónové odměny, za to, že udržují tok peněz od lidí do zahraničí = tunel v chodu. Pokud se některý politik vzepře, tak ho kolegové u koryta umravní nebo ho okamžitě vyhodí a nahradí jiným, poslušným.

Původně zdravá a monopol ovládající vodárna je formální slupka, která funguje jako trafika pro místní „politiky“.
Kolik lidí stálo za předáním monopolu vody cizincům přes Provozní tunely?


Pozor! Hlasování řady starostů si koncern předem koupil!

Schvalování uzavření smlouvy s koncernem, tzv. Smlouvy o nájmu provozování, pak již byla formalita. Naháněči koncernů si hlasování starostů předem koupili. Výplata finanční ÚPLATY byla podmíněna hlasováním starostů pro smlouvu.

"ÚPLATA" je přitom zahrnuta do ceny vody lidem. Takže zavedení tunelu do vodárny a vyvedení zisků z vody na koncern, zaplatí lidé z daného regionu v ceně vody. Zda je o úplatek za hlasování nebo ne, si posoudíte sami.

  • Úplata starostům za hlasování pro Provozní model - Smlouva o účelovém finančním plnění
    Úplata starostům za hlasování pro Provozní model - Smlouva o účelovém finančním plnění

    Úplata finančního plnění slíbena městu za to, že bude hlasovat PRO tzv. Provozní model. Její vyplacení bylo podmíněno schválením Smlouvy o prodeji části podniku a Smlouvy o nájmu a provozování, kterým monopol vody přešel do rukou zahraniční korporace. Takto bylo "namotivováno" téměř 20 starostů z měst a obcí. Úplatu za hlasování mělo slíbenou také největší město v okrese.

"Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom měli čisté svědomí. Dávejte na sebe pozor!"

- Jana Svobodová, České Budějovice