PŘÍBĚH ZAKLADATELE NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ RADKA NOVOTNÉHO

 • - Boj o vodu si musíme vybojovat sami, nikdo to za nás neudělá a souhlasím s p. Ghándím: Vody je dost pro lidskou potřebu a nedostatek pro lidskou hamižnost.

Proč se 18 let věnuji obraně vody, lidí a měst?

Vystudoval jsem ekonomii hutnictví na Vysoké škole báňské. Poté jsem pracoval v Nové huti Ostrava, následně v bankovním sektoru. Pak jsem založil obchodníka s cennými papíry. Postupně jsme se zaměřili na fúze a vstupy strategických investorů. "Vodu" jsem bral jako odvětví pro poradenství. Dělal jsem řadu projektů. Díky tomu rozumím ekonomice a jsem slušně zajištěný.

A díky tomu vyhrála v roce 2001 má firma výběrové řízení městské vodárny VaK Prostějov, pro kterou poté zajišťovala organizačně-právní servis ve veřejné soutěži, kterou vyhlásilo vedení městské vodárny na vstup strategické investora do vodárny, s úkolem zajistit průběh řízení tak, aby ho nikdo z účastníků nenapadl, jak bývá v ČR obvyklé.

Nabídky koncernů byly odmítnuty jako nevýhodné, koncerny řízení nenapadly!

Přišel jsem na to, že se koncerny pokouší rafinovaně ovládnout zisky z vody a každý rok sát z lidí miliardy. Přišel jsem i na to, že tím stát přichází o vliv nad strategickou surovinou a politiky to "nezajímá", resp. část z nich kolaboruje a skrytě pracuje ve prospěch koncernů.

Kapitalismus bez kapitálu aneb zavádí se systém dobývání renty

To poslední, co chtěly koncerny, bylo investovat vlastní peníze do trubek. Chtěly "levně" a často protiprávně ovládnout peněžní toky a zisky z vody. Pokoušely se koupit zisk generující část městské vodárny - provoz.

Chytré/podlé? Provozní část tvoří pouhých cca 5% z celkové hodnoty Vaku, ale je nejdůležitější, protože generuje 99% zisku a inkasuje 100% tržeb a zisků z vodného a stočného od lidí. S minimem nákladů tak koncerny ovládnou stamiliónové zisky a současně zlikvidují své přímé konkurenty na trhu.

Infrastruktura, 95% zbylého majetku Vaku, zůstane dál v majetku městské vodárny, která je jako vlastník povinna dál do ní investovat.

Vedení státu a ministerstva jsem na to upozornil a zástupce ministerstva zemědělství veřejně přiznal, že mám pravdu:

Z pohledu koncernů geniální, z pohledu lidí past

Města a jejich vodárny koncernům financují investice a lidé jim platí zisk, který bude končit v zahraničí. Infrastrukturu si koncern chytře "jen pronajme" a vodárně za ní platí nájem, který ovšem okamžitě započte lidem do ceny vody! Tzn. nájem platí ve skutečnosti lidé. Městské vodárna tento profit od lidí předtím inkasovala přímo, jen se to nejmenovalo nájem, ale odpisy a zdroje na obnovu.

Výsledek? Žádný vstup investora do městské vodárny se nekoná. Vodárna přijde o ziskové podnikání,  a na městech zůstane dál povinnost financovat trubky.

Již v roku 2001 vím, že do vodáren nepřichází strategičtí investoři, i když je tak Hadi na radnicích presentují. Jejich cíl byl "zprivatizovat" zisky a zestátnit náklady. V roce 2002 jsem odhalil, že v ČR působí organizovaná skupina nájezdníků schovaná za jméno banky – Česká spořitelna.

Ta na účet koncernu spustila greenmailingový nájezd na městské vodárny s názvem Projekt Morava a Čechy s cílem městské vodárny  protiprávně ovládnout a poté z nich vykuchat to co vydělává do rukou koncernů. Část politiků jedná jako Trojské koně, kteří zevnitř měst a vodáren otevírají koncernům dveře k miliardovým ziskům z vody.

Pochopil jsem, že pokud se nebudeme bránit, pak budeme posílat léta tisíce korun do ciziny a nic za to nedostane. Zaplatíme vše několikrát. Zaplatíme miliardy a ve vodárenství budou přesto dál scházet peníze.

Nebo si vodu ubráníme a žádné naše peníze na účtech v cizině neskončí, protože budou reinvestovány.

Což se potvrzuje tam, kde jsme vodu ubránili.

Upozornil jsem vrcholové politiky na to, co se děje, vše přikryli a místo nápravy přišlo to, že gangsteři zapálili u domu auto a garáž

V prosinci 2002 dostali ode mne ministři Analýzu dění ve vodárenství ČR

Doložil jsem v ní, greenmailingový nájezd na městské vodárny, nájezdníci protiprávně městské vodárny ovládají a chystají se je vykuchat.

Hady v oblecích někdo z ministerstva o tom informoval. Ti zaplatili gangstery, kteří mi měsíc po předání analýzy, na nový rok 2003 zapálili u domu auto a garáž.

PolicieNIKOHO NECHYTLA

Od té doby beru vše, co se týká dění kolem vody čistě osobně, v řadě případů jako útok na mne, mou rodinu a proto jsem se ZLU postavil

Upozornil jsem na to co se děje i politické strany a zastupitel velkých měst v ČR. Doložil jsem, co kdo páchá a jaké budou negativní dopady. Upozornil jsem, že přichází o vliv na strategické odvětví a na desetiletí o miliardy, které platí lidé v ceně vody.

Upozornil jsem, že pokud nezačnou bránit lidi a vodu, pak přijdeme všichni i o stamiliardové dotace z EU na obnovu infrastruktury.

Člověk na Ministerstvu zemědělství mi v roce 2002 řekl, že dokud nedostane politické zadání, tak nic dělat nebude. Evidentně ho nedostal. 🙁

Nastalo vše, před čím jsem politiky již v roce 2002 varoval

Důvod toho, že 70% tržeb z vody ovládají v ČR KONCERNY je to, že část politiků jde koncernům na ruku a část nedělá nic a miliardy od lidí tečou do zahraničí

VODA od roku 2003 pro mne přestala být otázkou podnikání a stala se věcí velmi osobní také proto, že ti, co nás mají bránit, dělají z České republiky KONCERNISTÁN a kolonii.

Poté, co jsem Ministerské Komisi popsal, jak koncerny postupují při ovládnutí monopolu vody v ČR, v druhé polovině roku 2003, přišel další gangsterský útok. U domu mne napadli a zmlátili dva útočníci.

Následovalo vyhrožování napadením mé rodiny, pokud se z Komise nestáhnu.

Pochopil jsem, že se darebáci PRAVDY O VODĚ BOJÍ.

Na základě mých důkazů soudce došel k těmto závěrům

V roce 2003 jsem předal meziresortní Komisi Rozbor, jak koncerny obchází zákony ČR a skrytě ovládají české vodárny a ty poté chtějí vykuchat

Hadi v oblecích najali dva borce, kteří mne zmlátili u domu. Skončil jsem v nemocnici s otřesem mozku, zlomenou rukou a ... Následně mi vyhrožovali, že pokud se nestáhnu z Komise, tak se napadení bude týkat mé rodiny.

Chránil jsem rodinu, proto jsem na účast v Komisi rezignoval, ale předtím jsem doložil, že Mze nehájí zájmy státu, ale koncernů.

A o to víc jsem začal vše dokumentovat a s rozumnými lidmi a politiky, jsme začali vodárny bránit přes soudy. Již v roce 2002 jsem podal žalobu a v roce 2003 jsem se na soudy obrátil znovu s cílem zastavit tunely vodáren a odhalit kolaboranty. S rozumnými politiky, jsme začali vodárny bránít informováním.

Policie?Nikoho nechytla

Od té doby 17 let bráním sebe, rodinu a vodu a dělám kroky, aby naše peníze končily v řešen sucha, čistoty vody a obnově trubek a ne v cizině

Od roku 2002 do roku 2018 odteklo díky "politikům" z kapes občanů do zahraničí

cca 30 miliard

 Pokud se nebudeme bránit, pak toto číslo každý rok jen poroste.

Velmi mne těší, že tam kde mne poslechli - Přerov, Kroměříž, Pardubice, Náchod městské vodárny peníze vybrané od lidí reinvestují a lidé tam mají léta o 7-15 Kč levnější vodu než v okolních regionech, kde vodu lidem prodávají koncerny. 

Velmi mne těší, že dnes již vodu nebráním jen já, ale i rozumní politici a lidé podporující Nadační fond PRAVDA O VODĚ.

PROTO JSEM ZALOŽIL NADAČNÍ FOND

Pochopil jsem, že cesta k nápravě je vydržet útoky, informovat lidi a vyhrát soudy. Vznikl projekt PRAVDA O VODĚ a poté Nadační fond PRAVDA O VODĚ.

LEŽ se nikdy nestane PRAVDOU

Ti, kteří se hrnou do ČR s cílem dolovat zisky z vody mají problém, protože odhaluji LEŽ. Proto, aby se lidé PRAVDU nedozvěděli financují gangsterské útoky, mediání kampaně, vyhrožování, křivá obvinění, haterské útoky a ... .

V roce 2005 přišel další rafinovaný útok - přes křivé obvinění. Dozorující státní zástupce ho zrušil za pouhých 19 dnů.

Věříte tomu, že by Veolia čekala 2 roky než by šla na policii ohlásit, že ji něco nabízím? 🙂

"Advokáti" Veolie si v roce 2005 "vzpoměli" a policii začali tvrdit, že jsem po nich v roce 2003! chtěl peníze, že ovlivním výsledek Komise.

Absurditu tohoto tvrzení nebylo těžké dokázat. V Komisi jsem neměl žádné pravomoce. S Veolií jsem se nikdy nesešel. V roce 2003 jsem se sešel jednou s Pentou, což jsem Komisi ihned poté oznámil.

Na tuto schůzku s ní mne pozval právník, se kterým jsem spolupracoval při obraně vodáren s tím, že má zájem o schůzku a může to být případný konkurent koncernů.

Další schůzky s PENTOU jsem odmítl s tím, že má sebe a své představy presentovat veřejně na Komisi. Právník mi poté oznámil, že se mnou nebude dál pracovat, protože pro PENTU pracuje a ta si to nepřeje!

Následoval výše zmiňovaný fyzický útok na mne a vyhrožování, abych z Komise odstoupil, jinak přijde útok na mou rodinu.

Veolia

Penta

Proč v roce 2005 potřebovali vykonstruovat mé křivé obvinění a spustit mediální kampaň?

Veolie men potřebovala v roce 2005 očerni a tím zpochybnit to, co zastupitelům říkám

Vykonstruovala kauzu a spustila médiální kampaň, aby mne zastupitelé vnímali jako korupčníka, protože se blížily dvě valné hromady vodáren.

1) Na valné hromadě Vak Kladno se provalilo, že díky smluvám s Veolií! skončila městská vodárna ve ztrátě 110 mil. Kč, místo slibovaného zisku 176 mil. Kč.

CHYBĚJÍCÍCH  286 mil. Kč

BY VELMI TĚŽKO TUNELÁŘI VKM VYSVĚTLOVALI

Médii ocejchován jako korupční, jsem mohl říkat cokoliv. Část zastupitelů si četla novinový článek o mém obvinění, který jim rozdali na židle před začátkem valné hromady a ti, kteří poslouchali se báli ozvat.

2) Poté přišla valná hromada Vak H. Králové, kde zaváděli obdobný tunel jako v Kladně, Zlíně. Koho instalovali k ziskům z vody? Veolii.

Absurdnost křivého obvinění vystihl JUDr. Stanislav Devátý 1.12.2005

"... naprosto odmítám závěry policejního komisaře, že by kdy komukoliv nabízel ovlivnění práce a výstupu Komise tak, aby to vyhovovalo klientům působícím na trhu ČR. Nemohl ani ovlivňovat její práci či výstupy, nehledě na to, že přísná vnitřní pravidla jakékoliv ovlivňování vylučovala. …

Je třeba také upozornit na zarážející skutečnost, to je, proč zástupci společností Veolia Water, a.s. i společnosti Penta Finance, a.s. neoznámili Komisi při presentaci svých představ o rozvoji vodárenského průmyslu (tedy v době období června roku 2003), že jim je nabízena za úplatu možnost ovlivnění práce Komise a jejich výstupů obviněnými a učinili tak téměř po dvou letech, prostřednictví advokátní kanceláře, o které je všeobecně známo, že poskytuje služby řadě obchodních společností pohybujících se na vodárenském trhu v ČR v rámci jeho privatizace. Ostatně i tito zástupci uvedené advokátní kanceláře Dáňa, Pergla a Partneři se osobně několikrát účastnili jednání komise.“

Státní zástupce mé křivé obvinění zrušil, ale v médiích již běžela očerňující kampaň a o zrušení obvinění média lidi neinformovala

Zjištění samotného státního zástupce vysvětluje vše:

 1. Policejní orgán vycházel pouze z výpovědi oznamovatelů, kde o důvěryhodnosti lze mít pochybnosti, nabízí se úvaha, že jde o likvidační snahu poškodit konkurenční společnost.
 2. Nelze neodhlídnout od určité horlivost a nestandartnosti v postupu policejního orgánu.

Státní zástupce mé křivé obvinění zrušil i po druhém pokusu, kdy dobráci vyrobili nějaké video. Hrají v něm Hadi v oblecích a původně "můj" právník, který si bral do úst mé jméno, ale pracoval pro PENTU, což nebylo pro POLICII těžké ZJISTIT.

Je v České republice možné si objednat trestíní stíhání?

Propojenost PENTY a Veolie odhalila v roce 2010 kniha o korupci politiků - Gorila

 • icon
  GORILA: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_Gorila

  Kauza Gorila je slovenský politický skandál s krycím názvem Gorila.
  Dokument popisuje podrobnosti údajných rozhovorů mezi spolumajitelem Penta Investments Jaroslavem Haščákem a předními politiky v letech 2005 a 2006. Spis SIS popisuje detaily o provizích a úplatcích.
  Ve spisu jsou tvrzení týkající se financování politických stran Smer-SD, SDKÚ, KDH, SMK.

V letech 2002-10 jsem pomohl zastavit tunely ve Vak Náchod, Pardubice, Kroměříž, Přerov...  a postupě jsem začal vyhrávat soudy v regionech, kde byly tunely realizovány - Zlín, Kladno...

Pomohl ubránit Vak Pardubice, Vak Náchod, Vak Přerov, Vak Kroměříž, Vak M. Boleslav, Vak Břeclav...

Ušetřil tím každoročně občanům tisíce a městům desítky miliónů korun, které by jinak zaplatili skončily by v cizině.

Městským vodárnám pomohl zachovat možnost čerpání dotací z EU na rozvoj infrastruktury. Vodárny dotace čerpají.

V součtu jde o stamilióny, jen v Pardubicích o:

482 - 535 mil. Kč

Jak z toho profitují lidé?Pardubicka a Vak Pardubice

2011-2019 Sledování a brnkání na nervy používají koncernofilové proto, abych byl pod tlakem

Např. v září až listopadu 2014 jsem si všiml, že mne sledují. "Brnkání na nervy" se objevilo již předtím, ale vrchol byl den, kdy jsem jel přednášet zastupitelům na Krajský úřad ve Zlíně. Auto, kterého si všiml, přijelo se mnou z Frýdku, poté stálo po dobu 3 hodinové přednášky u budovy Krajského úřadu Zlín.

Když jsem se v cca 9 hod. večer vracel ze Zlína domů (cca 100 Km), tak auto jelo nějakou dobu za mnou a poté se ztratilo. Myslel jsem si chvíli, že je paranoidní, ale jen do chvíle, kdy než jsem přijel k domu. Totéž auto stálo cca 100m od domu u zahrádek.

Nezajel jsem do brány, ale jel přímo k dobrákům. Zjistil jsem, že auto nemá SPZ. Tak jsemje zkusil zablokoval a zavolat policii. Pánové v panice nastartovali, objeli mne po poli a ujeli. SPZ neměli ani vzadu.

Vše nahlásil policii. Sledování v této podobě skončilo.

Policie samozřejmě dobráky NECHYTLA

Ústavní soudu ČR mi dal opakovaně za pravdu v letech 2014-2017

Ústavní soud na základě mých ústavních stížností, od roku 2014 -2017 opakovaně potvrzuje můj názor, že ve vodárenství dochází k protiprávním komplotům, do kterých jsou zapojeni i politici a co více i někteří soudci Nejvyššího soudu.

NÁLEZY ÚSTAVNÍHO SOUDU

V roce 2016 přišlo dokonce vyhrožování smrtí

12.12.2016 Mi přes internet anonym začal vyhrožovat smrtí za to, že informuji veřejně, co se kolem vodáren páchá a kdo to páchá.

Policie v době dnešních technologií nebyla schopna autora vyhrůžek vypátrat, přestože jí doložil veškeré údaje o tom, kde byl anonyma zveřejněn atd..

Tři měsíce poté, co se obrátil na policii, policie věc 6.3.17 postoupila k přestupkovému řízení v kompetenci města Zlín.

V jeho vedení sedí hlavní organizátoři protiprávního komplotu kolem Vak Zlín, o kterém p. Novotný informuje.

Jak asi mohlo vyšetřování dopadnout? 🙂

Přestupkový odbor dne 17.5.17 věc uzavřel.

"Nepodařilo se zjistit, kdo je autor vyhrůžky a tak se řízení nezahajuje. A proti tomuto rozhodnutí není odvolání."

Koncem roku 2016 jsem pravomocně vyhrál u soudu v kauze Vak Zlín

Rozsudek potvrzuje neskutečný komplot a to, že léta říkám PRAVDU o VeoliI, nájezdnících a kolaboraci politiků

Provozní model s Veolií byl realizován obcházením zákonů ČR. Cílem společnosti JV, Zlínské vodárenské, tedy koncernu Veolia nebylo získat akcie Vak do vlastnictví, ale tuto společnost ovládnout a ponechat si její provozní část a to i za cenu postupu in frudem legis - obcházení zákona.

Jednání JV, ČS a města Zlín je jednáním nedovoleným nemůže tedy požívat právní ochrany. I když zákon nestanoví sankci za takové jednání, je nutno dovodit, je touto sankcí musí být opak toho, čeho chtěly uvedené subjekty svým nedovoleným jednáním dosáhnout, tj. účastnit se (i skrytě) valných hromad Vak Zlín a prosadit provozní model.

Natočil jsem reportáže o vodě na DVTV, s REPORÉTRY ČT, s NEDEJ SE PLUS

Ve Veolii sedí "lidé" soudy označení za odpovědné za protiprání stav, proto na mne spustila "žalobní útok" s cílem mne sát časově a finančně a zastrašit lidi, kteří se mnou vodu brání

Jsem přesvědčen, že žalobní útoky ve stylu SPLAPP, tzn. zamezit informování veřejnosti

Má odpověď byla okamžitá a veřejná

Soudci KS v Ostravě mne vyzvali, abych se „žalobě“ vyjádřil do 40 dnů! První vyjádření dělám veřejně hned. Všechny, kteří chápou důležitost vody pro nás, naše děti a stát ujišťuji, že toto beru velmi osobně. Považuji to za nejbrutálnější útok na mou osobu a mou rodinu, ale i na Českou republiku (a to mi již darebáci najatí gangstery v oblecích zapálili u domu auto, fyzicky mne napadli, vyhrožovali mé rodině, atd.. ). To, zda to je také útok na každého, kdo vodu nechce v rukou cizinců, si musí každý přebrat sám se sebou.

Tento útok Veolie považuji za zásadní střet o to, zda je Česká republika svobodný stát nebo KONCERNISTÁN.

Veolie 10.2.2017 spouští 1. "žalobní" útok, prý poškozování dobrého jména

Koncem roku 2017 na mne spustila  Veolie 2. "žalobní útok" se stejným cílem mne sát

žalobní útoky ve stylu SPLAPP, tzn. zamezení informování veřejnosti, jsou krásný důkaz o tom co je tento koncern zač.

Má odpověď byla opět okamžitá a veřejná

Soudci KS v Ostravě mne vyzvali, abych se „žalobě“ vyjádřil do 40 dnů! První vyjádření dělám veřejně hned. Všechny, kteří chápou důležitost vody pro nás, naše děti a stát ujišťuji, že toto beru velmi osobně. Považuji to za nejbrutálnější útok na mou osobu a mou rodinu, ale i na Českou republiku (a to mi již darebáci najatí gangstery v oblecích zapálili u domu auto, fyzicky mne napadli, vyhrožovali mé rodině, atd.. ). To, zda to je také útok na každého, kdo vodu nechce v rukou cizinců, si musí každý přebrat sám se sebou.

Tento útok Veolie považuji za zásadní střet o to, zda je Česká republika svobodný stát nebo KONCERNISTÁN.

Veolie 8.11.2017 spouští 2. "žalobní" útok na R.Novotného, udajné nekalosoutěžní jednání

ABSURDITA 1.ÚTOKUDůkazy o tom, co je Veolie
ABSURDITA 2.ÚTOKUDůkazy o tom, co je cíl "žaloby" Veolie

V roce 2018 jsem založil Nadační fond PRAVDA O VODĚ

"Nadační fond jsem založil, abychom se při obraně vody spojili, protože vodu potřebuje každý a je potřeba se bránit, jinak se nedoplatíme." Radek Novotný

NFPOV jsem založil proto, abychom se my lidé, kteří jako jednotlivci nemáme šanci se Zlu postavit,  mohli společně sebe a vodu efektivně bránit a do správy vody vrátili zájmy a priority lidí. Také proto, aby lidé měli možnost se úspěšně ubránit atakům Hadů v oblecích a jejich poskokům.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Cíl NFPOV je zajistit garanci práva lidí na vodu v Ústavě a správa vody jako dar v podobě služby a ne kšeft jako zdroj dolování zisků. Zastavit odtok našich peněz do zahraničí a místo toho řešit sucho, zadržení vody v krajině a čistotu vody. Ubránit ČR, která bez vody ve vlastních rukou není suverénní stát, ale Koncernistán.

V roce 2019 po dvou letech psychického nátlaku a sání času a peněz Veolie před již nařízeným jednáním soudu absurdní žaloby stáhla

Veolie 13.5.2019 stahuje "žalobní" útok na R.Novotného těsně před jednáním soudu

Veolie 13.5.2019 stahuje "žalobní" útok na R.Novotného těsně před jednáním soudu

"Voda je život a náš život, ani život našich dětí do rukou koncernů rozhodně nepatří. Společně máme větší sílu než koncerny, jejichž dnešní postavení stojí často na lžích, manipulacích a protiprávním jednání." Radek Novotný

DÁVÁ VÁM TO SMYSL? PŘIDEJTE SE NEBO NÁS PODPOŘTE

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují

 • Vážený pane Novotný, chtěl bych Vám poděkovat za zaslaný podklad týkající se poplatků za vodu v ČR. Současně využívám této možnosti abych Vám sdělil své pocity, které jsem nabyl při čtení a shlédnutí videa, které máte na vašich stránkách, a ve kterém je Váš rozhovor s ředitelem představenstva VaK Přerov panem M. Chromcem. Předem si dovolím letmo sdělit, jak jsem vlastně na vaše stránky narazil, což uvádím z důvodu, aby jste měl představu, jak se na vaše stránky lidé dostávají, i když v mém případě je to dané zaměstnáním, ve kterém se vodě, jako pedagog, věnuji přes 25 let. Byl jsem tento týden nemocen a hledal jsem nějaké zajímavé informace a podklady pro výuku, neboť jsem převzal nový předmět po kolegyni, a tak jsem chtěl nemoci využít k vylepšení přednášek. Při hledání jsem narazil na vaše stránky a především informace, které v nich uvádíte. Uvědomil jsem si, že ač se pohybuji velmi blízko vodárenství a ČOV, že Vámi uváděné informace slyším poprvé a divil bych se, že o nich vědí i naši studenti oboru vodního hospodářství na ČVUT FSv. Hned si to příští týden ověřím, zda-li od kolegů o této problematice něco slyšeli. Domnívám se, že by to, jako nastupující generace vodohospodářů a nejen oni slyšet měla, a je jen na nich, aby si udělali o věci svůj obrázek. I když Vodárenství a ČOV neučím přesto jsem cítil pocit studu, že se o těchto věcech dozvídám tak relativně pozdě. V závěru bych Vám chtěl poděkovat za váš přístup, ve kterém bráníte nejen „českou vodu“, ale především lidství, kterého je dnes opravdu velmi málo. Šílenství a lidská touha mít stále víc dosahuje takových praktik, že ničí samotnou lidskou podstatu, aniž si to sama uvědomuje. Přeji Vám hodně klidu a pohody, aby jste se zbavil blbých myšlenek, které musí rozhodně přicházet a mohl jste ve zdraví dál prosazovat váš názor.
  xx.yy xx.yy https://www.darujme.cz/projekt/1202560
 • Držím palce, pan Novotný je obdivuhodný člověk, který na vlastní pěst bojuje vodárenskými koncerny a vrací lidem zpátky jejich vodu.

   Vendula Marková 200 Kč Vendula Marková 200 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Pane Radku moc si Vás vážím a děkuji za vaši odvahu a statečnost !
   Josef Řihák 500 Kč Josef Řihák 500 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Dobrý den, v naší obci Košťálov se to podařilo. Postavili jsme čističku a kanalizaci. S občany obce jsme uzavřeli smlouvy na stočné a po roce, když končila smlouva s Veolii, jsme uzavřeli smlouvy i na vodné. Nevim jak Veolia, protože jsme se snažili udržet vodné na co nejnižší ceně, ale my z toho máme jen radost. Pro obec to jsou sice starosti navíc, ale už se nemusíme každý rok dohadovat a hlavně dokazovat proč nechceme vodné zdražit. Všechny opravy šly stejně z našeho rozpočtu. Oni jen inkasovali a žádné opravy neplatili. Nedejte se!!! Než podepíšete novou smlouvu, tak jednejte, zdůvodňujte a hlavně ONI musí zdůvodňovat proč zdražují.
  Dana Jonová Dana Jonová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Dobrý den, děkuji za Vaši neúnavnou a velmi potřebnou práci..!! Když jsem na váš popud začala sledovat arogantní jednání politiků, věřte o to více mě to nakoplo a nesmíme dovolit aby takto beztrestně konali.... Ještě jednou upřímné díky a přeji plno sil do další práce. S pokorou a přáním pěkného dne.
  Věra Subotová Věra Subotová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Jak je možné, že tuto pravdu stále nevidí ti, v jejichž moci by byla i síla změnit to? Je nám z toho všeho, co se tu po revoluci usadilo a roztáhlo cizáků opravdu smutno. Video Vize NFPOV: Voda nad zlato aneb poznej minulost a pochopíš současnost a víš, co je třeba napravit https://youtu.be/8t_xILHGRVM  - je srozumitelné - velice pro toho, kdo chce, aby mu srozumitelné bylo. Samozřejmě - jako se vším
  Věra Pilsová Věra Pilsová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Dobrý den, moc si vážím Vaší (doufejme, že ne sisyfovské) snahy vrátit naši vodu našim organizacím či (zatím ještě) našemu státu.
  Miroslav Šubrt Miroslav Šubrt https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Jak mohli naší politici toto dopustit? Že prodali a propachtovali tuhle k životu důležitou a strategickou přírodní surovinu do rukou cizinců! Těm jde jen vytřískat z toho peníze. Bude moc obtížné toto zase vrátit do rukou našeho státu a zdá se mně, že není ani vůle s tímto problémem něco dělat! Děkuji panu Radkovi Novotnému a Nadačnímu fondu pravda o vodě, že vedou tento boj o nápravu této nehoráznosti a nevzdávají to.
  Rudolf Jagla Rudolf Jagla https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Vážený pane, protože je má bývalá aktivní profesní dráha s vodou spojena, velice si Vašeho úsilí cením. Dvacet let jsem se pohyboval v oblasti armatur a zejména poučná pro mě byla doba v letech 1992-1999, kdy jsem, byl šéfkonstruktérem firmy Krammer Armaturen GmbH. Např. většina hydrantů Krammer u nás jsou mé děti. Tehdy se u mě na na návštěvách ve Wiener Neustadt vystřídali téměř všichni vedoucí pracovníci českých i slovenských vodáren. Poté jsem rovněž v branži působil v Rakousku a ČR až do roku 2014. Proto velmi dobře vím, že to, co se s vodou děje, není ničím jiným, než světově unikátním organizovaným zločinem. Děkuji Vám za Vaši práci.
  Ing. Ferdinand Šmikmátor Ing. Ferdinand Šmikmátor https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Je to hodně velká lumpárna. Držím palce, ať to dobře dopadne.
  Marie Pavlistová Marie Pavlistová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Pan Radek Novotný to vyjádřil svou urputností naprosto přesně. Voda nepatří ani našim ziskuvtivým politikům či firmám ať jsou odkudkoli. Je to dar s kterým jen zloději mohou kšeftovat na úkor nás všech, protože mlčíme. Ano, voda musí být spravována jako veřejná služba !
  Ludmila Lacinová Ludmila Lacinová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Hospodaření s vodou patří nám a ne cizincům. Ti, co odevzdali vodu cizincům, by měli být potrestáni!
  Marie Holušová Marie Holušová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • S veľkým záujmom som si vypočul reláciu s Vami "Na prahu zmien" o národnej vodnej lúpeži v Čechách, ale aj na Slovensku na Slobodnom vysielači. Obdivujem Vás a želám Vám veľa síl a úspechov v neľahkom poslaní.
  Ing. Slavomír Vosovič Ing. Slavomír Vosovič https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • "Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu."
  Eva Halfarová Eva Halfarová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Děkuji za snahu vrátit co bylo národu ukradeno, sám jsem se v tomto již angažoval a oslovil v tomto směru současného primátora za Ano, města Chomutova a jel jsem v tomto směru do Ústí nad Labem a jednal s hejtmanem za KSČM, osobně tento krok považuji za vlastizradu a ti co to způsobili by měli nést zodpovědnost za tento zločin, bylo by dobře zveřejnit jejich jména, aby občané měli ve volbách, které se blíží, měli možnost vyjádřit volbou svůj názor a tyto lidi odstranit z veřejného života, ještě jednou vám ze srdce děkuji, s pozdravem
  Pavel Říha Pavel Říha https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Radku, fandím a jsem hrdá, že patřím k Vašim přátelům.
  Alena Řezáčová Alena Řezáčová https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Děkuji za Tvou práci, Radku. Voda je strategická surovina mnohem cennější než jiné, a je potřeba, aby si to lidé uvědomili. Doufám, že i taková malá měsíční částka pomůže. S pozdravem syn Tvého kamaráda Radima.
   Martin Ermis 50 Kč Martin Ermis 50 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1200860
 • Pane Novotný, děkuji vám za to co děláte a doporučuji lidem aby šířili a sdíleli vaše skvělé informace. Nenažranost politiků kteří naší vodu prodali cizákům je ohromná. U nás vládne korupce jako jinde ve světě a svoboda není zadarmo.Je tady válka mezi negativním stavem a pozitivním stavem, to lidi neřeší a přiklání se k tomu pohodlnějšímu a to pouze vegetovat a starat se pouze sám o sebe, také na to doplatí. Nebo chcete být otroci někoho.

  To se táhne celou historií planety. Jal zlepšit vědomí lidí aby se vším nesouhlasili máte tady: www.nejsme-otroci.cz www.jak-prezit.cz

  Josef Kouba Josef Kouba https://www.darujme.cz/projekt/1202560
 • Radku děláte poctivou a zodpovědnou práci za nás všechny, kteří to vidíme... Je špatne, že vláda nechce slyšet o těchto problémech... Až to přijde, všichni se budou divit, jak je to vůbec možné.. Klasicka Česká povaha.... 😉
  Milan Doležel Milan Doležel https://www.darujme.cz/projekt/1202560