PŘÍBĚH ZAKLADATELE NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ RADKA NOVOTNÉHO

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím pomáháte s nápravou.

Vystudoval jsem Vysokou školu báňskou. Poté pracoval v Nové huti Ostrava a v bance. Poté, co jsem v roce 1995 složil makléřské zkoušky, jsem založil vlastní firmu obchodníka s cennými papíry. Postupně jsme z obchodování s cennými papíry přešel k poradenství k akvizicím, fúzím a k vstupům strategických investorů. Rozumím ekonomice, cenným papírům i fúzím a jsem zajištěný, proto si mohu dovolit 20 let financovat obranu vody a lidí přes soudy, které vyhrávám.

 

Má oficiální web stránka

Proč se 20 let věnuji obraně sebe, své rodiny, vody a lidí?

Protože není důvod se nechat okrádat.

Protože voda je život a můj život ani život mých dětí do rukou koncernů rozhodně nepatří.

K odvětví vodárenství mě přivedly akvizice a fúze

V roce 2001 má firma vyhrála výběrové řízení městské vodárny VaK Prostějov na organizačně-právní servis ve veřejné soutěži na vstup strategické investora do vodárny. Úkol byl zajistit korektní soutěž tak, aby ji nikdo z účastníků nenapadl. Po skončení soutěže to nikdo ani nezkusil i když byly všechny nabídky odmítnuty. Jako nevýhodné pro města a lidi.

Ukázal, že koncerny chtějí ovládnout zisky z vody a investice nechat na městské vodárně = lidech/státu. Kolonialismu zbalený do sladkých slov o strategických investorech.

Stát přijde o kontrolu nad strategickou surovinou. Politiky to nezajímá, protože část z nich v tom jede.

Za nějakou dobu koncerny "olízly" politiky znovu a světe div se našli se tací ...

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí

Prostějov mi odhalil, že cizinci se nedostanou k vodě bez kolaborace politiků.

Dobývání renty, koncernový kolonialismus nebo kapitalismus bez kapitálu

To poslední, co koncerny chtějí, je investovat do trubek vlastní peníze. Chtějí zisk generující aktiva, provozní techniku, smlouvy o dodávce a čištění vody a tím právo inkasovat zisk.

To je cca 5% z celé hodnoty městské vodárny, zbývajících 95% tvoří trubky, do kterých se musí investovat. Těch 5% generuje 99% zisku. Zde se inkasují tržeby a zisky z vodného a stočného.

Koncern tak s minimem nákladů ovládně miliardové tržby i strategické odvětví. Má právo inkasovat zisky, nemusí investovat a zlikviduje své přímé konkurenty na trhu - městské vodárny.

Infrastruktura zůstala v majetku městské vodárny, která je jako vlastník dál povinna do ní investovat.

Vedení státu a ministerstva jsem na to upozornil a zástupce ministerstva zemědělství veřejně přiznal, že mám pravdu:

Člověk na Ministerstvu zemědělství (později náměstek ministra) mi řekl, nebude nic dělat, dokud nedostane politické zadání. Pak hlasoval pro vytunelování městských vodáren.

Více ZDE

Od té doby Ministerstvo zemědělství považuji za Ministerstvo zrady.

Z pohledu koncernů geniální, z pohledu lidí past

Do vodáren nepřichází strategičtí investoři, i když je tak Hadi na radnicích presentují.  Výsledek? Žádný vstup investora do městské vodárny se nekoná. Města, jejich vodárny financují koncernům investice a lidé jim platí zisk, který končí v zahraničí.

Infrastrukturu si koncern "jen pronajme" a vodárně platí nájem, který okamžitě započte lidem do ceny vody! Tzn. nájem platí ve skutečnosti lidé. Městské vodárna tento profit od lidí předtím inkasovala přímo, jen se to nejmenovalo nájem, ale odpisy a zdroje na obnovu.

V ČR působí organizovaná skupina nájezdníků, pod jednotným místem vedení,  schovaná za "dobré" jméno – České spořitelny, která na účet koncernu spustila greenmailingový nájezd na městské vodárny s názvem Projekt Morava a Čechy s cílem městské vodárny  protiprávně ovládnout a poté z nich vykuchat to, co vydělává.

Část politiků jsou Trojské koně, které zevnitř otevírají koncernům dveře k miliardovým ziskům z vody.

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím můžete pomoct s nápravou.

Nebráníme se, proto tečou naše peníze do ciziny a za vodu platíme několikrát a přesto ve vodárenství stále scházet peníze na řešení obnovy trubek, povodní i sucha.

Proto se báníme a požadujeme, aby naše peníze nekončily v cizině a byly reinvestovány.

Upozornil jsme vrcholové politiky na to, co se ve vodárenství děje a páchá. Místo nápravy mi gangsteři zapálili u domu auto a garáž.

V prosinci 2002 jsme zaslal ministrům Analýzu dění ve vodárenství ČR

Doložil jsem v ní greenmailingový nájezd na městské vodárny, kdy nájezdníci protiprávně městské vodárny ovládají a chystají se je vykuchat.

Hady v oblecích někdo z ministerstva o tom informoval. Ti zaplatili gangstery, kteří cca měsíc po předání analýzy, na nový rok 2003 mi zapálili u domu auto a garáž.

PolicieNIKOHO NECHYTLA

Dění kolem vody proto beru osobně, jako útok na sebe, rodinu a darebákům jsem se postavil

Nastalo vše, před čím politiky již v roce 2002 varoval

Doložil jsem politikům, vládám, i zastupitelům, co kdo páchá a jaké to má negativní dopady. Upozornil jsem je, že pokud nezačnou bránit lidi a vodu, stát přijde i o stamiliardové dotace z EU na obnovu infrastruktury. 🙁

70% tržeb z vody ovládají v ČR KONCERNY. Část politiků jde koncernům na ruku a druhá nedělá nic. Miliardy od lidí konči v zahraničí.

Proto od roku 2003 přestala být pro mě voda otázkou podnikání a stala se osobní. Pochopil jsem, že ti, co nás mají bránit, nás nejen nebrání, ale oni vědomě dělají z České republiky kolonii.

Poté, co jsem ministerské Komisi popsal, jak koncerny postupují při ovládnutí monopolu vody v ČR, v roce 2003, přišel další gangsterský útok. U domu mě napadli a zmlátili dva útočníci.

Následovalo vyhrožování napadením mé rodiny, pokud se z Komise nestáhnu.

Pochopil jsem, že se darebáci PRAVDY O VODĚ BOJÍ.

Na základě mých důkazů došel soudce k těmto závěrům

V roce 2003 jsme předal meziresortní Komisi Rozbor, jak koncerny obchází zákony ČR a skrytě ovládají české vodárny a ty poté kuchají

Hadi v oblecích najali dva borce, kteří mě zmlátili u domu. Skončil jsem v nemocnici s otřesem mozku, zlomenou rukou a ... Následně mi vyhrožovali, že pokud se nestáhnu z Komise, tak se napadení bude týkat mé rodiny.

Chránil jsem rodinu, proto jsem na účast v Komisi rezignoval, ale předtím jsem doložil, že Mze nehájí zájmy státu, ale koncernů.

A o to víc začal vše dokumentovat a s rozumnými lidmi a politiky začal vodárny bránit přes soudy. Již v roce 2002 podal žalobu a v roce 2003 se na soudy obrátil znovu s cílem zastavit tunely vodáren a odhalit kolaboranty. S rozumnými politiky začal vodárny bránit i informováním.

Policie?Nikoho nechytla

LEŽ se nikdy nestane PRAVDOU

Ti, kteří se hrnou do ČR s cílem dolovat zisky z vody, mají problém, protože odhaluji LEŽ. Proto, aby se lidé PRAVDU nedozvěděli, financují gangsterské útoky, mediální kampaně, vyhrožování, křivá obvinění, haterské útoky a ... .

V roce 2005 přišel na mě rafinovaný útok bílých límečků Veolie, přes křivé obvinění a s tím spojenou očerňující mediání kampaň

Naprosto odmítám, lži "právníků" Veolie i závěry "policejního komisaře", že bych kdy komukoliv nabízel ovlivnění výstupu Komise, aby vyhovoval koncernům či překupníkům na vodárenském trhu ČR. Komisi jsem doložil, co a jak koncerny páchají a jaké to má negativní dopady pro lidi a stát.

Ovlivnit výstup Komise jsem nemohl, vnitřní pravidla Komise toto přímo vylučovala, což byla má podmínka, kterou jsem si stanovil než jsem v komisi začal pracoval... Trval jsem na tom, že v Komisi nebudu mít žádné rozhodovací pravomoce. Co se udělá musí schválit ministerstva.

Počítal jsem s tím, že Hadi v oblecích nebo na radnicích udělají cokoliv, aby se závěry Komise odhalující, co se ve vodárenství páchá, nebyly zveřejněny. Evidentně jsem se nepletl.

"Advokáti" Veolie prováděli nájezd na okresní vodárny měst, (což jsem prokázal  soudům). Vykonstruovali v roce 2005 křivé obvinění. Našli "ochotného policistu", který RN sdělil obvinění a s tím spojili mediální kampaň. V den, kdy police předala RN obálku kolem 17:00, jsem byl v hlavních zprávách televize v 19:00 označen za korupčníka.

Pak Hadi na radnici v klidu realizovali komplot ve Vak H. Králové, což nikdo neřešil. Stačilo dát na sedadla novinové články, že jsem obviněný a nikdo to co říkám nebral vážně anebo se starostové báli. Stejně jako lži kolem tunelu Vak Kladno.

Veoliameni v roce 2005 policii tvrdili, že jsem po nich v roce 2003! chtěl peníze za to, že ovlivním výsledek Komise.

V Komisi jsem neměl žádné pravomoce. Byla to má podmínka, abych souhlasil, že v Komisi začnu pracovat i a součást Pravidel komise.

S Veolií jsem se nikdy nesešel, nikdy jsem nic podobného nikomu nenabízel. V roce 2003 jsem se sešel jednou s Pentou, (co je zač, ukázala kauze Gorila 2010). Na schůzku s ní mne pozval právník, se kterým jsem spolupracoval při obraně vodáren s tím, že může být konkurent koncernů.

Schůzku jsem Komisi oznámil, další jsem odmítl s tím, ať své představy presentuje Komisi. Právník mi poté oznámil, že se mnou nebude dál pracovat, protože pracuje pro PENTU a ta si to nepřeje!

Následoval fyzický útok na mě a vyhrožování, abych z Komise odstoupil, jinak přijde útok na mou rodinu.

Je možné si v ČR objednat trestní stíhání kohokoliv za cokoliv

Česká televize 6.6.2005 vysílá, že mě policie obvinila. Za 19 dnů bylo falešné obvinění zrušeno, ale ČT to odvysílat odmítla!

SPUSTIT POŘAD

"Policie mi předala křivé obvinění ve Frýdku- Místku v cca 17:00 a televize to již v 19:00 vysílá v hlavních zprávách! To by jeden nevěřil, jak je televize rychlá, když to někdo umí zařídit. O tunelech vodáren a rozsudcích, které to dokazují prakticky 20 let veřejnost neinformuje.

"Neinformovaný člověk možná chvíli uvěří, že by Veolie čekala do roku 2005, tzn. dva roky, než by podala trestní oznámení, kdybych něco z toho, co tvrdí v roce 2003 dělal. Ale jen poskok placený koncernem nebo nájezdníky je toto ochotný šířit v médiích.

Útok darebáků mě nepřekvapil (trestní oznámení nic nestojí). Co mě překvapilo je to, že se ČT ani policie nepozastavili nad tím, že v roce 2005 jdou "advokáti" na policii s tím, co jsem měl údajně dělat v roce 2003 a nepřemýšleli, co koncern nebo nájezdnící práve páchají, že mě potřebují mediálně pošpinit a zaměstnat.

Zajímavá je i otázka: Jak to, že policie neobvinila advokáty Veolie? Pokud by byla pravda to, co říkali, tak 2 roky kryli trestnou činnost. Nebo je vše jinak? "- Radek Novotný

Státní zástupce křivé obvinění zrušil za 19 dnů!, ale to již v médiích proběhla očerňující kampaň a o zrušení média odmítla informovat

Interní pravidla Meziresortní komise
Dozorující státní zástupce za 19 dnů nezákonné stíhání zrušil jako protiprávní a přitom odhalil podivnou horlivost policie.

Státní zástupce protiprávní obvinění zrušil i po druhém pokusu, kdy dobráci vyrobili nějaké video ve kterém hrají Hadi v oblecích a původně právník, který si bral do úst mé jméno, ale sám přitom léta pracoval pro PENTU, což se prokázalo. Ve "videu" nikde nejsem ani být nemohu, protože jsem darebáky z Veolie nikdy nekontaktoval a nikdy jsem se s nimi nesešel.

Věříte Veolii a PENTĚ? Věříte, že čekali dva roky a pak šli na polici ohlásit, že po nich něco chci? Nebo věříte tomu, že šlo o levárnu s cílem mě pošpinit, zastrašit a zaměstnat, aby mohli kšeftovat?

Veolia

Penta

Propojenost PENTY a Veolie odhalila v roce 2010 kniha o korupci politiků - Gorila

Co je to kauza Gorila?wikipedia
PENTA a kauza Gorilakniha T.Nicholsna

Proč mě potřebovala Veolie v roce 2005 znedůveryhodnit?

Potřebovala zpochybnit, co říkám

Aby mě zastupitelé vnímali jako korupčníka, protože se blížily dvě valné hromady vodáren.

1) Vak Kladno, kde se provalilo, že díky smlouvám s Veolií! skončila městská vodárna ve ztrátě 110 mil. Kč, místo slibovaného zisku 176 mil. Kč.

CHYBĚJÍCÍCH  286 mil. Kč BY VELMI TĚŽKO TUNELÁŘI VKM VYSVĚTLOVALI

Médii označen za korupčníka, jsem mohl říkat cokoliv. Část zastupitelů si četla novinový článek o mém obvinění, který jim rozdali na židle před začátkem valné hromady a ti další se báli ozvat.

2) Poté Vak H. Králové, kde zaváděli obdobný tunel jako v Kladně, Zlíně. Koho instalovali k ziskům z vody? Veolii.

Absurdnost křivého obvinění vystihl JUDr. Stanislav Devátý 1.12.2005

"Je třeba také upozornit na zarážející skutečnost, to je, proč zástupci společností Veolia Water, a.s. i společnosti Penta Finance, a.s. neoznámili Komisi při presentaci svých představ o rozvoji vodárenského průmyslu (tedy v době období června roku 2003), že jim je nabízena za úplatu možnost ovlivnění práce Komise a jejich výstupů obviněnými a učinili tak téměř po dvou letech, prostřednictví advokátní kanceláře, o které je všeobecně známo, že poskytuje služby řadě obchodních společností pohybujících se na vodárenském trhu v ČR v rámci jeho privatizace. Ostatně i tito zástupci uvedené advokátní kanceláře Dáňa, Pergla a Partneři se osobně několikrát účastnili jednání komise.“

RAZIE POLICIE V PENTĚKorupce a praní špinavých peněz?

V letech 2002-10 jsem pomohl zastavit tunely ve Vak Náchod, Pardubice, Kroměříž, Přerov...  a postupně začal vyhrávat soudy v regionech, kde byly tunely realizovány - Zlín, Kladno...

Pomohl jsme ubránit Vak Pardubice, Vak Náchod, Vak Přerov, Vak Kroměříž, Vak M. Boleslav, Vak Břeclav...

Ušetřil jsem tím každoročně občanům tisíce a městům stovky miliónů korun, které by jinak lidí zaplatili a skončily by v cizině.

Městským vodárnám pomohl zachovat možnost čerpání dotací z EU na rozvoj infrastruktury. Vodárny dotace čerpají.

V součtu jde o 4 miliardy, jen v Pardubicích o:

482 - 535 mil. Kč

Jak z toho profitují lidé?Pardubicka a Vak Pardubice

2011-2019 Sledování a brnkání na nervy používají koncernofilové proto, abych byl pod tlakem

Např. v září až listopadu 2014 si všiml, že mě sledují. "Brnkání na nervy" se objevilo již předtím, ale vrchol byl den, kdy jsem jel přednášet zastupitelům na Krajský úřad ve Zlíně. Auto, kterého jsem si všiml, jelo za mnou z Frýdku do Zlína. Poté stálo po dobu 3 hodinové přednášky u budovy Krajského úřadu Zlín.

Když jsem se v cca 9 hod. večer vracel ze Zlína domů (cca 100 Km), tak auto jelo nějakou dobu za mnou a poté se ztratilo. Myslel jsem si chvíli, že jsem paranoidní, ale jen do chvíle, kdy než jsem přijel k domu. Totéž auto stálo cca 100m od mého domu u zahrádek.

Nezajel do brány a domů, ale jel přímo k dobrákům. Zjistil, že auto nemá SPZ. Tak je zkusil zablokoval a zavolat policii. Pánové v panice nastartovali, objeli ho po poli a ujeli. SPZ neměli ani vzadu.

Vše nahlásil policii. Sledování v této podobě skončilo.

POLICIE NIKOHO NECHYTLA

Ústavní soudu ČR mi dal opakovaně za pravdu v letech 2014-2017

Ústavní soud na základě mých ústavních stížností, od roku 2014 -2017 opakovaně potvrzuje mé názory. Ve vodárenství dochází k protiprávním komplotům, do kterých jsou zapojeni i politici a co více i někteří soudci Nejvyššího soudu.

NÁLEZY ÚSTAVNÍHO SOUDU

V roce 2016 přišlo dokonce vyhrožování smrtí

12.12.2016 mi začal anonym přes internet vyhrožovat smrtí

Policie v době dnešních technologií nebyla schopna autora vyhrůžek vypátrat, přestože jsem jí doložil veškeré údaje o tom, kde byl anonyma zveřejněn atd..

Tři měsíce poté, co se obrátil na policii, policie věc 6.3.17 postoupila k přestupkovému řízení v kompetenci města Zlín.

V jeho vedení sedí hlavní organizátoři protiprávního komplotu kolem Vak Zlín, o kterém informuji!

Jak asi mohlo vyšetřování dopadnout? 🙂

Přestupkový odbor dne 17.5.17 věc uzavřel.

"Nepodařilo se zjistit, kdo je autor vyhrůžky a tak se řízení nezahajuje. A proti tomuto rozhodnutí není odvolání."

Koncem roku 2016 jsem pravomocně vyhrál u soudu v kauze Vak Zlín

Rozsudek potvrzuje, že léta říkám PRAVDU o Veolii, nájezdnících a kolaboraci politiků

Provozní model s Veolií byl realizován obcházením zákonů ČR. Cílem společnosti JV, Zlínské vodárenské, tedy koncernu Veolia nebylo získat akcie Vak do vlastnictví, ale tuto společnost ovládnout a ponechat si její provozní část a to i za cenu postupu in frudem legis - obcházení zákona.

Jednání JV, ČS a města Zlín je jednáním nedovoleným nemůže tedy požívat právní ochrany. I když zákon nestanoví sankci za takové jednání, je nutno dovodit, je touto sankcí musí být opak toho, čeho chtěly uvedené subjekty svým nedovoleným jednáním dosáhnout, tj. účastnit se (i skrytě) valných hromad Vak Zlín a prosadit provozní model.

Poté jsem natočil reportáže o vodě s DVTV, s REPORÉTRY ČT a s NEDEJ SE PLUS

Ve Veolii sedí "lidé" odpovědní za protiprávní stav. Spustili "žalobní útok", co je odzkoušené zahraniční know-how přenesené do ČR.

Proč toto ČT nevysílá na ČT1?
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme. I tím můžete pomoct s nápravou.

Jsem přesvědčen, že žalobní útoky ve stylu SPLAPP, tzn. zamezit informování veřejnosti - RN

Má odpověď byla okamžitá a veřejná

Soudci KS v Ostravě mne vyzvali, abych se „žalobě“ vyjádřil do 40 dnů! První vyjádření dělám veřejně hned. Všechny, kteří chápou důležitost vody pro nás, naše děti a stát ujišťuji, že toto beru velmi osobně. Považuji to za nejbrutálnější útok na mou osobu a mou rodinu, ale i na Českou republiku (a to mi již darebáci najatí gangstery v oblecích zapálili u domu auto, fyzicky mne napadli, vyhrožovali mé rodině, atd.. ). To, zda to je také útok na každého, kdo vodu nechce v rukou cizinců, si musí každý přebrat sám se sebou.

Tento útok Veolie považuji za zásadní střet o to, zda je Česká republika svobodný stát nebo KONCERNISTÁN.

Veolie 10.2.2017 spouští 1. "žalobní" útok, prý poškozování dobrého jména

Koncem roku 2017 spustila  Veolie na mě 2. "žalobní útok"

žalobní útoky ve stylu SPLAPP, tzn. zamezení informování veřejnosti, jsou krásný důkaz o tom, co je tento koncern zač.

Veolie 8.11.2017 spouští 2. "žalobní" útok na R.Novotného, údajné "nekalosoutěžní" jednání

Pochopil jsem, že cesta k nápravě je vydržet útoky, informovat lidi a vyhrát soudy. Vznikl projekt PRAVDA O VODĚ a poté Nadační fond PRAVDA O VODĚ.

ABSURDITA 1.ÚTOKUDůkazy o tom, co je Veolie
ABSURDITA 2.ÚTOKUDůkazy o tom, co je cíl "žaloby" Veolie

Je třeba sebe a vodu bránit, jinak se nedoplatíme. Požadujeme garantovat právo lidí na vodu v ústavě a vodu spravovat jako službu lidem a ne byznys korporací.

Souhlasíte? Přidejte se.

V roce 2018 jsem založil Nadační fond PRAVDA O VODĚ

"Nadační fond jsem založil, abychom se při obraně vody spojili, protože vodu potřebuje každý a je potřeba se bránit, jinak se nedoplatíme." Radek Novotný

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme. I tím můžete pomoct s nápravou.

Proto sebe i vodu léta bráníme a prosazujeme vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody, garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR a vymahatelnost práva i odpovědnosti pachatelů.

Nadační fond PRAVDA O VODĚVoda je život ne zboží ke kšeftování

V roce 2019 po dvou letech psychického nátlaku a sání času a peněz Veolie před již nařízeným jednáním soudu absurdní žaloby stáhla

Veolie 13.5.2019 stahuje "žalobní" útok na R.Novotného těsně před jednáním soudu

Veolie 13.5.2019 stahuje "žalobní" útok na R.Novotného těsně před jednáním soudu

DÁVÁ VÁM SMYSL, CO DĚLÁME? PAK TO POJĎTE S NÁMI NAPRAVIT.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬