Kdo předal vodu do rukou cizinců a udělal z ní kšeft zahraničních firem?

Jako v pohádce, Jak Trautenberk prodával vodu.


Čeští "politici" jednající v zájmu koncernů.

Takto popisuje rozkrádání ČR a tunelizaci vodárny v Praze poslanec.

Investujeme. Vykopeme studny, uložíme trubky, které nám domů přivedou čistou vodu! Je to logické, vodu přece potřebujeme všichni. Ale absolutně nelogické je, že až všechno zafinancujeme a zprovozníme, pak mezi studnu a vodu postavím "frantíka", který nám naši vodu prodává! Platíme veškeré náklady i investice a navíc nově zisky cizinců, kteří investovat nemusí.


Kolik stojí systém Trautenberk zavedený ve vodárnách českou rodinu?

V řadě regionů ČR platí lidé v ceně vody o 20-40% více než musí a jejich peníze končí v zahraničí.


Důsledky předání hospodaření s vodou do rukou cizinců pro lidi.

Typický panelový dům: 6 pater a 4 bytové jednotky v patře. Obec s cca 2000 obyvateli, tzn. 600-650 rodinných domků. Městská vodárna účtuje 70-80 Kč/m3. Zahraniční koncern 100-120 Kč/m3.

Cena voda je často zbytečně dražší o 15-40 %

Panelák - bytová jednotka

  • Spotřeba vody: 100 l/den
  • rodina: 3 osoby
  • cena vody od vodárny koncernu: 120 Kč/m3
  • cena vody od vodárny města: 80 Kč/m3

úspora rodiny za rok

4.380 Kč

jeden dům

24 bytů v jednom panelovém domě

105.120 Kč


Rodinný dům

  • Spotřeba vody: 250 l/den
  • rodina: 3 osoby
  • cena vody od vodárny koncernu: 120 Kč/m3
  • cena vody od vodárny města: 80 Kč/m3

úspora rodiny za rok

10.950 Kč

jedna vesnice

650 domů v jedné vesnici

7.117.500 KčVoda je pro zemi tím, čím je krev pro člověka.

Levi Eškol, bývalý Izraelský premiér

Česká politická reprezentace nemá koncepci ani dlouhodobý přesah. Funguje pod vlivem lobbistů, finančních skupin a oligarchů.Dokud toto nevíte, tak platíte a budete platit dál...

Shlédnout celý dokument

Já to vím a proto jsem se začal bránit přes soudy. Pro lidi jsem připravil projekt PRAVDA O VODĚ. Vznikl s cílem přivést pozornost občanů, zastupitelů měst a obcí a zástupců Parlamentu České republiky a Vlády ČR k dění kolem vody a její distribuci.

Hlavním jeho cílem se spustit zpětné převzetí hospodaření s vodou a získání plné kontroly nad vodou zpět do rukou měst a obcí, obdobně jako ve Francii, Německu či Itálii. Ve světě bývá tento proces označován např. deprivatization (anglicky), remunicipalisation (francouzsky).

Má za cíl spustit proces vrácení hospodaření s vodou zpět do rukou měst a obcí a tím znovunabýt kontrolu nad strategickou surovinou, nad peněžními toky a nad zisky z vody veřejnoprávním sektorem.

Co je to projekt PRAVDA O VODĚ?Jaký má cíl a jak můžete pomoct ho dosáhnout?

"Dobrý večer Radku, narazil jsem na Váš WEB a musím říct, že děláte sakra dobrou práci! Víc takových a naše krásná země vč. veškerých přírodních pokladů může zůstat skutečně naše a ne v otroctví zahraničních korporací! Držím vám moc palce! Musím si Váš web ještě důkladněji nastudovat :-)"


 

- Aleš Ridl

Chceme platit za vodu jen to, co je skutečně třeba. Chceme, aby peníze, které platíme za vodu, byly reinvestovány zpět ve vodárenském odvětví a nekončily v cizině na účtech zahraničních koncernů. Chceme kontrolu a správu vody pro další generace v rukou státu.

Chcete totéž?

Pak, se přidejte k lidem, kteří již požadují nápravu ve prospěch lidí a měst

Pomozte poslat koncerny domů. Šlo to s armádou Sovětského svazu, půjde to i s koncerny.

Mám dost neustálého zdražování vody na úkor lidí


"Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.


Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

Mgr. Eva Štauderová
bývalá zastupitelka Statutárního města Zlína