Je potřeba vrátit vodu a hospodaření s ní zpět do rukou okresních/státních vodáren a totéž říkají i Francouzi!
Pochopili to lidé a politici ve Francii, v Německu. Je načase, aby to pochopili i politici v České republice. Jsou v postavení, kdy mohou nápravu prosadit.
Jak poznáte, zda politik pracuje pro lidi nebo pro koncerny?
Požadujete odpověď na otázku. Kdo má mít v rukou vodu-hospodaření s vodou- vodárenskou infrastrukturu? Stát/města nebo zahraniční koncerny?
Jiná odpověď než města/stát je důkaz, že politik pro lidi nepracuje. Možná není Trojský kůň, ale to, že vodě nevěnuje pozornost vlastně znamená, že pro lidi nepracuje. Stává se NEVOLITELNÝ a volby jsou vlastně pořád 🙂 - komunální, poslanecké i senátní.
Pozor. Často lidé, kteří před 10-15 lety protiprávně vyváděli vodu do rukou koncernů, dnes v médiích hlásají, že voda musí zdražit, protože chybí peníze na investice do vodárenských trubek.
Ano, chybí, protože zavedli pochybný systém privatizace zisků a zestátnění nákladů a díky tomu končí čím dál více našich peněz v cizině a ve vodárenství schází.
V systému nastaveném ve prospěch koncernů, je možné vše a vždy to zaplatí občan
12,1 miliard korun!
Odteklo z našich kapes do zahraničí za období 2012-2016. Za to lze bez zdražení vody postavit čistírny pro dvě Prahy nebo 121 čistíren pro menší města.
Neposílejme naše peníze do Francie, Španělska, Rakouska, Japonska nebo do daňových rájů.
Investujeme je do obnovy a rozvoje vodárenských trubek nebo cenu vody zlevněme.
Platíme drahou vodu, zisky koncernů a z našich daní přes města investice
Za vodu platíme víc než musíme a navíc za ní platíme dvakrát: Vodárny v rukou koncernů si vyplácí vysoké zisky (naše peníze) a na investice nemají, proto musí investovat města - ze svých rozpočtů (naše peníze z daní).
Tiskoví mluvčí a zaměstanci koncernů "opomínají" sdělit lidem hlavní důvod zdražování. Cizinci si léta vyplácí zisky z vody v řádu stamiliónů a ty posílají do zahraničí.
V případě např. SmVaku si navíc vyplatili kapitálové fondy a miliardy z emise dluhopisů. Inkasují miliardy a proto SmVAk namá přístup k dotacím! EU nehodlá dotovat zisky magnátů.
Jak se dostala prodej české vody do rukou nadnárodních koncernů?
Díky hlouposti, neznalosti, nedostatku informací, naivitě a také díky korupci a porušování povinnosti při správě cizího majetku! Ukázkový příklad je Morava a Olomouc, Zlín, Prostějov nebo Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s.
Vedení městské vodárny, schválí koncernu budoucí cenu vody, kterou předloží bez jakýchkoliv rebélií?
Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podporují
Samo se nic nenapraví. Je skvělé, že to chápe čím dál více lidí a s námi sebe i vodu brání.
NFPOV chrání nejene vaše děti, ale i vaše peníze, které jinak končí v zahraničí a nic za ně nedostáváte. Toto financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.
Od státu a politických stran nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje řešit příčinu problému, tj. neznalost, i protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů.
Převodem na transparentní účet u ČSOB
966665/0300
nebo
Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme