Voda nemusí zdražovat, pokud naše peníze skončí zpět v odvětví a ne na účtech koncernů v zahraničí.

Je potřeba vrátit vodu a hospodaření s ní zpět do rukou okresních/státních vodáren a totéž říkají i Francouzi!

Proto, aby voda neustále nezdražovala, je třeba, aby vše, co se od nás za vodu vybere, skončilo zpět v obnově vodárenského odvětví a ne na účtech koncernů v cizině, kde žádnou vodu ani vodárenské trubky nemáme.

Pak budou peníze vybrané od lidí za vodu reinvestovány do obnovy trubek a místo kšeftu a zisků bude prioritou veřejný zájem, obnova trubek a čistá voda.

Pochopili to lidé a politici ve Francii, v Německu. Je načase, aby to pochopili i politici v České republice. Jsou v postavení, kdy mohou nápravu prosadit.

Jak poznáte, zda politik pracuje pro lidi nebo pro koncerny?

Požadujete jasnou odpověď na tyto dvě otázky. Kdo má mít v rukou vodu-hospodaření s vodou- vodárenskou infrastrukturu? Stát/města nebo zahraniční koncerny?

Jakákoliv jiná odpověď než města/stát je důkaz, že daný politik pro lidi nepracuje. Možná sice není Trojský kůň, skryte pracující pro koncerny, ale to, že vodě  nevěnuje pozornost - vlastně znamená, že pro ně pracuje. Stává se tak NEVOLITELNÝ a volby jsou vlastně pořád 🙂 - komunální, poslanecké i senátní.

Pozor. Často stejní lidé, kteří před 10-15 lety protiprávně vyváděli hospodaření s vodou do rukou koncernů a díky nim tečou naše peníze na účty cizinců, místo do obnovy vodárenských trubek, v médiích hlásají, že voda musí zdražit, protože chybí peníze na investice do vodárenských trubek.

Ano, chybí, protože zavedli pochybný  systém privatizace zisků a zestátnění nákladů a díky tomu končí čím dál více našich peněz v cizině a ve vodárenství schází.

12,1 miliard korun!

Odteklo z našich kapes do zahraničí za období 2012-2016. Za to lze bez zdražení vody postavit čistírny pro dvě Prahy nebo 121 čistíren pro menší města.

Neposílejme naše peníze do Francie, Španělska, Rakouska, Japonska nebo do daňových rájů. Investujeme je do obnovy a rozvoje vodárenských trubek nebo cenu vody zlevněme.

Stop dalšímu zdražování vody

Ukončete kupčení s vodouVoda je pro stát tím, čím krev pro člověka

Co o PoV říkají občané?

  • Jana Svobodová, České Budějovice Jana Svobodová, České Budějovice

    "Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom měli čisté svědomí. Dávejte na sebe pozor!"

  • Gabriela Fuksová Gabriela Fuksová

    " Chci Vám poděkovat za práci, kterou děláte, protože má smysl. Kdyby každý člověk na planetě jen občas pohnul zadkem pro dobro společnosti, byli bychom dávno "za vodou" 🙂   A já věřím, že tento čas přichází. Ze stáda ovcí stále častěji vystupují berani a jdou svou cestou pro dobrou věc."

Hadi v oblecích a na radnicích

Jsou jak na radnicích, tak ve sněmovně či v senátu a pracující pro koncerny, které navíc ovládají i oborová vodárenská sdružení a kde koncerny "zaměstnávají" vysloužilé či vlivné "anti-politiky".