Megapodvod s vodou

Megapodvod s vodou? Nejen ve Zlíně?

Ve spolupráci s ČT2: pořad NEDEJ SE plus,  jsem natočil reportáž o vyvedení zisků z vody na zahraničí koncern ve Zlíně. Možná, že politici konečně přestanou zavírat oči před systémem, na který lidé, města i stát doplácí a který jejich „taky“ kolegové zavádí.

Po roce 1993 došlo k divoké privatizaci vodárenství v ČR. Zmizelo pravidlo, že ten kdo prodává vodu, má zároveň povinnost starat se o vodárenskou infrastrukturu. Investice do zdrojů vody, vodovodů a kanalizací, včetně čistíren odpadních vod, byly odděleny od tržeb za prodej vody.

Důsledkem tohoto kroku je podle kritiků v mnoha regionech ČR, včetně hlavního města, katastrofální stav vodárenské infrastruktury, neustálé zdražování vody a vyvádění zisků z jejího prodeje do zahraničí. To na mnoha místech ČR znemožňuje bez dotací (tedy čerpání finančních prostředků z daní občanů) zajistit i prostou obnovu dožívajícího vodovodního řadu. Přitom je možné na reálných příkladech ukázat, že východisko z této situace existuje. Celý proces vytunelování Vaku Zlín a udržování toku peněz vybraných od lidí za vodu na Zlínsku do zahraničí, jsem zdokumentoval na stránkách PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ.

Cestu, jak z toho ven nejen na Zlínsku, ukazuji:

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

4 Komentáře

 • Alena Dorotíková

  Odpověď Odpovědět Březen 24, 2015

  Je třeba co nejrychleji napravit tyto chyby. Jsou země, které strádají nedostatkem vody. To, co platíme zahraničním investorům, kteří na nás cizopasí, protože to naše vláda dovolila, můžeme v budoucnu vyrovnávat tím, že strádající země podpoříme a budeme mít pocit dobrého skutku, než pocit vykořisťovaných hlupáků.

  • Je třeba ukončit kolonizaci ČR! Nejdříve pomozme sobě, poté můžeme pomoci jiným. Přidejte se k těm, kteří již reálně začali – https://pravdaovode.cz/voda-300/ Myšlenky z viruálního souhlasu je třeba podpořit v reálném světě.

 • INF_11

  Odpověď Odpovědět Květen 15, 2015

  Lidi, které nezajímá, co se kolem nich děje, a nesnaží se to změnit, si to svým způsobem zaslouží (drahou vodu, rozpadající se potrubí, atd).
  Jediné co mi vadí, že na tohle doplácí ta „lepší“ menšina.

  • Ano, máte pravdu. Protože jsme vodě nevěnovali pozornost, tak se stalo co se stalo. Ale když už víme, že to je chyba, tak zvedněme zadek a udělejme kroky k nápravě. Nemusíme žít a umřít jako stříhané ovce. Udělali jsme chybu, napravit ji můžeme, tak do toho.

Napište komentář

* Povinné údaje