shadow-ornament

Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě?

Před 20 léty začala "privatizace" zsiků z vody. Mnoha komunitám hrozí, že je podvedou velké korporátní skupiny. Tento dokument vypráví o největších vodárenských společnostech světa a o odporu proti nim. Ukazuje, jak fungují „tiskárny na peníze" těchto firem především ve Francii a v Německu včetně řady příkladů korupčních praktik na  regionální i národní úrovni.

shadow-ornament

Obdobný proces se děje také v ČR

shadow-ornament

Francouzský dokument "Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě" odhaluje nekalé praktiky firem jako Veolia a Suez.

Koncerny se pokusily dokument zakázat, ale nepodařilo se jim to. Film získal cenu Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze.

shadow-ornament
shadow-ornament

Sbírka občanů České republiky na tento dokument pro politiky

shadow-ornament

V rámci iniciativy VODA 300 se 165 občanů

složilo částkou:

150. 450 Kč

a společně koupili 300 vrcholným politikům, kteří rozhodují v ČR o tom, jak a pro koho je nastaven systém hospodaření s vodou

177 ks dokumentu na DVD

Materiály k vodě a dokument na DVD, byly osobně předány dne 19.9.2016 poslancům, senátorům a členům vlády na podatelnách senátu a poslanecké sněmovny. Nejvyššímu státnímu zástupci a ochránkyni veřejných práv byla zaslána. Iniciativa byla zaslána také Evropské komisi, velvyslancům některých zemí, protikorupčním nadacím a Bezpečnostní informační službě.

shadow-ornament
shadow-ornament

Chcete platit za vodu jen to, co je skutečně třeba? Chcete pít závadnou vodu? Chcete, aby peníze které se od lidí za vodu vyberou končily v obnově vodárenských trubek a ne na účtech cizích koncernů v zahraničí?

shadow-ornament

Pak se seznamte s iniciativou VODA 300!

arrow
VODA 300Informace pro 300 vrcholných politiků, kteří rozhodují o vodě pro 10 mil. občanů ČR
  • "Veškerá společnost začíná jedním člověkem - každým z nás." Zdeněk Weber

  • „Vše, co lidé zavedli, mohou změnit, když se proto rozhodnou!“ Radek Novotný

shadow-ornament