Gangsteři a Hadi v oblecích

Toto se děje v českém vodárenství, protože si někteří chtějí udělat z vody kšeft.

Z toho, co si myslím plyne to, co dělám

 1. Voda je život a můj život do rukou koncernů rozhodně nepatří.
 2. Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků. Lidé, města, stát i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou, pitnou a nezávadnou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody. Cizince pro prodej české vody nepotřebujeme.
 3. Je-li voda veřejnou službou a ne kšeft, pak to, co za vodu zaplatíme, slouží k obnově a rozvoji vodárenských sítí a nekončí v zahraničí, kde žádné trubky nemáme.

Co dělám?

Jsem vodárenský konzultant, odborník na praktiky zahraničních koncernů, které se etablují nejen v ČR. Jsem konzultant zastupitelů a vodařů, kteří chtějí zachovat vliv města na vodu a na to, aby peníze od lidí vybrané za vodu končily v obnově trubek a ne v zahraničí, kde města žádné trubky nemají.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který poskytuje lidem a politikům kvalitní datový a informační kanál o vodě, vodárnách, prioritách a fungování obchodu s vodou, o skutečném dění ve vodárnách. To přivádí pozornost občanů, politiků k dění kolem vody a spouští proces převzetí kontroly nad vodou a obchodu s ní, zpět do rukou měst a jejich vodáren. Obdobný proces již probíhá ve Francii, Německu či Itálii.

Napravit to, co se děje lze, pokud pochopíme a budem vědět, co se stalo.

Pomáhám pochopit podstatu

Z kohoutků poteče čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat. Investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. Peníze vybrané od lidí musí sloužit prioritně k obnově vodárenské infrastruktury. Pak obce nebudou muset dotovat obnovu trubek z veřejných rozpočtů na místo vodáren, které dnes často na místo trubek financují jachty majitelů koncernů.

Jsem dlouholetý konzultant zástupců měst a městských vodáren, kteří chtějí, aby peníze od lidí vybrané za vodu končily v obnově trubek a ne v zahraničí, kde města žádné trubky nemají. Jsem expert na praktiky Hadů v oblecích a Hadů na radnicích. Podporuji rozumné politiky, kteří brání vodárny proti koncernům a nebojí se říct:

CIZINCE ANI TRAUTENBERKY U NAŠICH STUDNÍ NEPOTŘEBUJEME!


Cíle mé práce

 • 1. Zastavit nevýhodné "privatizace/tunely" vodáren a odliv zisků z vody. Od roku 2002 pomáhám bránit okresní vodárny proti tunelování.
 • 2. Dostat informace o dění kolem vody a vodáren k lidem a slušným politikům. Informuji vlády i zástupce krajů a obcí.
 • 3. Umocnit veřejné mínění: K prodeji české vody žádné koncerny ani překupníky nepotřebujeme. Voda patří do rukou měst a obcí, ne cizinců.
 • 4. Spustit proces vrácení monopolu vody do rukou obcí nebo státu a odinstalovat koncerny z vodáren, např. přes soudy.
Jde to, naštvaných lidí je dost, ale je třeba také něco dělat.

Rozhodně to má smysl. Voda se týká se nás všech a lidí, kteří to chápou přibývá - CO S TÍM MŮŽU UDĚLAT?


Voda, informace a gangsteři v České republice

Zapálení auta, fyzické napadení, vyhrožování, anonymy, hanopisy, „zaručené“ PR články, sledování, dokonce i křivá obvinění a na to navázaná mediální kampaň a haterské praktiky. Vše, co odvádí pozornost od toho, co říkám, dělám a dokládám. Vše, aby lidi a zastupitelé nepřemýšleli, neověřovali si informace, měli strach a tupě hlasovali a voda, resp. zisk z ní končil v rukou koncernů.

 • 1. V roce 2002 jsem zaslal ministrům informace o protiprávním skupování vodáren pro koncerny. Zapálili mi u domu auto.
 • 2. V roce 2003 jsem předal Komisi ministerstev rozbor.Dokládal, že údajní strategičtí investoři - koncerny - peníze do vodárenství nepřinášejí, ale přichází si pro zisky. Přišel fyzický útok na mě a mou ženu, po kterém jsem skončil v nemocnici.
 • 3. Dva týdny poté, co mi sundali sádru, přišlo vyhrožování. Cizí muž mi na parkovišti popsal, kde vozí má žena děti, a otcovským tónem mi radil, abych se stáhl z Komise.
 • 4. Po valné hromadě Vaku Zlín 30.4.2004 mi při odchodu právník koncernu zastoupil cestu a vyhrožoval, že zase budu chodit do práce pěšky.
 • 5. Dva roky poté, v roce 2005, přišlo dokonce 2x křivé obvinění. Právníci koncernu tvrdili, že jsem jim v roce 2003 nabízel, že Komise půjde koncernům na ruku. Neuspěli. Nikdy jsem se s nimi nesešel a státní zástupce pochopil, že jde o pokus mne zdiskreditovat.
 • 6. V době, kdy jsem údajně nabízel jednání ve prospěch koncernů, někdo zaplatil dva borce, kteří mě zmlátili u domu. Na mou otázku, proč by někdo platil gangstery, když mě mohl předat spravedlnosti, státní zástupce řekl, že si položil stejnou otázku. https://pravdaovode.cz/muj-pribeh/hanopisy/
 • 7. Zloděj křičí: okradli mne. "Novinář" mě líčí jako škodiče a korupčníka. "Hadi na radnici" milující koncern jeho článek rozešlou zastupitelům a dají na židle akcionářům na valné hromadě vodárny místo doložení, že smlouvy s koncern povedou k drahé vodě a ztrátě dotací.
 • 8. Vedení tunelovaného Vaku Zlín mi vyhrožovalo trestním oznámením, pokud nepřestanu informovat o dění ve Vaku Zlín. Vyzval jsem je: Konejte, trestní oznámení podejte ... Nepodali.
 • ...

To vše jsem zažil za posledních 15 let kvůli svým názorům a projektu PRAVDA O VODĚ, kterým informuji lidi a politiky o vodě, vodárnách, cenách vody a dopadech instalace soukromých penězovodů mezi občany a vodu a také o protiprávním vyvádění zisků z vodáren na koncerny. Vydá to na americký akční film, reálně prožitý v České republice.

Někdo vše výše uvedené organizuje a financuje.


Komu vadí pravda o vodě?

Logicky tomu, kdo na systému instalovaném do okresních vodáren vydělává a komu vadí, že informuji o tom, jak to celé "(NE)funguje".

Není důvod se nechat okrádat.

I v České republice má člově právo se bránit. Dle mého názoru to, co se děje,  je lumpárna a všichni na ni doplácíme. Proto jsem se obrátil na soudy, proto jsem v roce 2002 spustil projekt PRAVDA O VODĚ.

Těší mne, že se řada lidí začíná dění kolem vody pozorně sledovat a vidět, co dělají rozumní politici a co Hadi na radnicích.

 • „Děkuji Vám za Vaši odvahu i Váš čas a chuť upozorňovat na věci, na které my ostatní nemáme sílu a které by nás vůbec ani nenapadly. Jen tupě a nechápavě přikyvujeme…“ V.Pilsová

 • Děkuji za Vaši snahu o řešení  problému, jehož závažnost si naši občané ve většině  neuvědomují nebo uvědomí příliš pozdě – v krizové situaci.   Zdravím Vás, Ladislav Hinner.

Reakce lidí na mé informace, konzultace a společné výsledky vedoucí k zachování vody v rukou obcí v řadě okresů jsou pro mne velkou podporou. Gangsterské praktiky je třeba vydržet, i když někdy to rozhodně není jednoduché!Voda je život a můj život do rukou koncernů rozhodně nepatří!

arrow
Co dělám pro nápravu?K čemu se můžete přidat?

NEODCHÁZEJTE S PRÁZDNOU

Stáhněte si zdarma analýzu, kterou jsem zpracoval spolu s Transparency international ČR

Kam odtékají zisky?

ti-analyza_847x1236

 

%%_op_gdpr_consent_%%

privacy Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit