CENA VODY 2021: 405 MĚST ČR A 76 MĚST NA SLOVENSKU

Vodné stočné aneb kolik stojí 1 kubík vody až 20 let zpětně

 

Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. Tím pomáháte napravě.

Politici schválí koncernům miliardové zisky z vody. Ty si je obratem pošlou do zahraničí a pak nám zdraží vodu, protože prý v odvětví schází peníze! To si dovolí, protože ovládají monopol a je zaveden systému dobývání renty. Ví, že mohou peníze odsát, protože pak lidem vodu zdraží a další peníze do odvětví pošlou města a stát z rozpočtů.

Vodné stočnéPřehled dle vodáren
Kdo rozhoduje O ceně vody rozhoduje...
Co je to?Dvousložková cena vody
Srovnání zisků Kalkulovaných do ceny vody

Cenová mapa. Cena kubíku vody v roce 2021 v ČR a na Slovensku. Kolik platíte za vodu? Kolik stojí kubík vody?

Klikněte na okres
Pod mapou se objeví aktuální a minulá cena vody, komu za vodu platíte a jaké zisky v ceně vody platíte


Zdroj: Oficiální weby a výroční zprávy vodárenských společností, přehledy kalkulací cen od Ministerstva zemědělství, získané na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Údaje sbíráme téměř 20 let. Dnes často záměrně nejsou veřejně přístupné.

Slovensko jsme přidali i k uctění zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové

Nápad zveřejnit vznikl po přečtení knihy Gorila. Rozhodnutí padlo po rozhovoru zakladatele nadace POV s novinářem J. Kuciakem.

Pár týdnů poté byl s partnerkou M. Kušnírovou zavražděn. Dali jsme slib, že mapu vytvoříme a slib plníme. Dění kolem vody v ČR a SK je velmi podobné. O co jde?  Více ZDE.

Děkujeme Slobodným Slovákom, kteří pomohli dát dohromady data i finančně podpořili tvorbu mapy.

Srovnání cen vody ve více než 400 městech ČR

Jaká je cena vody ve vašem městě? Kdo vám vodu dodává? Komu za vodu platíte? Vývoj ceny vody ve věšem regionu?  Kde končí vaše peníze, které platíte za vodu?

Zdroj: Jednotlivé vodárny, jejich weby a výroční zprávy

Vodné stočné neboli cena kubíku vody dle vodárenkých společností

Vodné stočnéPřehled dle vodáren

Jak roste cena kubíku vody? Jak rostou roční náklady občanů na vodu? O kolik vzrostly náklady na vodu? Kolik platí občan za vodu za rok?

Zdroj: Český statistický úřad  www.czso.cz - př. rok 2018

Vaše podpora pomáhá informovat lidi, což je první krok k nápravě

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Děkujeme🐬

Z čeho se skládá cena vody? Co je to vodné a stočné? Co platíme v ceně vody? Co ovlivňuje cenu vody?

Celková cena vody se skládá z vodného a stočného. Cena vody se uvádí za 1 metr krychlový (tj. 1.000 litrů). Používá se i označení 1 kubík nebo m3.

Co je to Vodné?

Je to platba spotřebitele za odběr vody z veřejné vodovodní sítě. Platba za odebranou pitnou vodu. Podklad pro vyúčtování vodného je údaj o spotřebovaném množství vody na vodoměru, což je měřící zařízení umístěné u odběratele. Vodné zahrnuje náklady za dodání vody a zisk dodavatele. Povinnost platit vodné vzniká vtokem vody do potrubí napojeného za vodoměrem.

Co je to Stočné?

Je poplatek za odvedení odpadní vody kanalizací a její vyčištění. Cena stočného činí cca polovinu z celkové ceny vody. Objem odpadních vod, který spotřebitel platí ve stočném, se stanoví z objemu vody, který do domácnosti přitekl, tudíž z údaje o objemu vody přivedené do domu na vodoměru.

Cena za stočné se počítá tak, že se odebraný objem vody vynásobí cenou za 1 kubík stočného.

Požadujeme garantovat právo lidí na vodu v ústavě a vodu spravovat formou služby lidem a ne jako byznys korporací

Souhlasíte? Přidejte svůj podpis k 31.000 lidí, kteří toto požadují s námi.

V Praze je voda o 66 % dražší než v Bratislavě, tj. téměř o 40 Kč na kubík (m3). To jsou informace, o kterých se v ČR mlčí.

Na Slovensku mají vodu levnější, přestože sazba DPH u vodného a stočného je v ČR nižší než na Slovensku. Lidé skrytě pracující pro koncerny (často bývalí politici sedící v oborových vodárenských sdruženích ovládaných koncerny) přitom v médiích tvrdí, že v ČR je voda levná!

PRAHA 2020

cena vody

94.09 Kč/m3

€ 3.7

BRATISLAVA 2020

cena vody

56.75 Kč/m3

€ 2.229

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme. I tím můžete pomoct s nápravou.

Srovnání výše DPH kalkulované do ceny vody od rozdělení Československé republiky

V ceně vody se platí DPH jak na Slovensku, tak v ČR. Do 30.4.2020 je v ČR ve výši 15%. Od 1.5 2020 bude 10%. Na Slovensku je 20%.

Vodu zdražují, protože prý vodárnám schází peníze na investice! Koncerny si přitom z vodáren vyplácí miliardy, které končí v cizině!

Do ciziny v letech 2010-2018 odteklo

21.938.368.000 Kč

Investice jsme již jednou zaplatili, ale peníze místo v obnově trubek skončily na účtech koncernů.

Kdo zvyšoval DPH a tím cenu vody lidem? Která politická strana řídila Ministerstvo zemědělství odpovědné za to, že mezi lidmi a vodou dnes stojí nadnárodní korporace?


Reference lidí, kteří se přidali k obraně vody i finanční podporou

Jana Svobodová, České Budějovice
Jana Svobodová, České BudějoviceČeské Budějovice
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, ...
Eva Halfarová
Eva Halfarová
Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu.
Jirka, Ohrazenice
Jirka, Ohrazenice
Děkuji za informaci a držím i nadále palce v boji za vodu. Obdivuji Vaši výdrž proti té mafiánské polistopadové sebrance, které vlastní zisky jsou nad všechno. Pro tohle jsem v listopadu 89 klíči na demonstracích neklinkal. A jistě nejsem sám. Přeji pěkný den a ještě jednou děkuji za boj, který je bojem za nás za všechny!
Bohumil Kujal (85)
Bohumil Kujal (85)
Vážený pane Radku Novotný, k Vaším narozeninám přejí hodně zdraví a štěstí. Vaše bohulibá činnost mně způsobuje nesmírnou radost, neboť jsem celoživotní vodohospodář. Vím co se skrývá za pojmem pitná voda - nalezení zdroje, vyprojektování, vybudování souvisejících staveb a provozování všech objektů s tím souvisejících. Vše jsem si vyzkoušel a na vlastní kůži a prožil. Naprosto s vámi souhlasím, že voda je život a dar a ne zboží k dolování zisků.
Jana Svobodová
Jana Svobodová
Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže děkuji a VYDRŽAŤ!Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom ...
Anna Březovská
Anna Březovská
Voda je dar života bez vody není život proto ji chraňte.
Jana Lorencová
Jana Lorencovápřední česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzy LTO a OKD
Před Radkem Novotným klobouk dolů. Je to člověk, který pro každého jednoho z nás udělal strašně moc. A tak prosím, podívejte na tento rozhovor.
Tomáš Andlík
Tomáš Andlík
Baví mě pracovat na projektech, které dávají smysl a mají pro lidi přínos. S Radkem a Nadačním fondem PRAVDA O VODĚ se skvěle spolupracuje a to co dělají, dělají opravdu dobře.
Jan Bartoš
Jan Bartoš
Radek a lidé kolem NFPOV se postavili bandě lhářů a zlodějů okrádající lidi pomocí vody. Nezlomilo je vyhrožování ani právníci a soudy. Rád pomohu tenhle boj dotáhnout až do konce.
Tomáš Bouzek
Tomáš Bouzek
Vynikající stránka s potřebnými informacemi pro veřejnost o krádežích vody oligarchy a jimi podplacenými politiky.
Tomáš Beňo
Tomáš Beňo
Velmi si vážím práce, kterou pro nás děláte. Mám hluboký obdiv k Vaší nezdolnosti a vytrvalosti, se kterou se věnujete nápravě a šíření povědomí se situací s vodou v naší republice. Je to pro mě něco nevídaného.

Darujme.cz je největší online aplikace pro darování v České republice. Je to i prostředek, který chrání dárce před útoky, protože umožňuje podpořit obranu vody anonymně.

SAMO SE NIC NENAPRAVÍ. POJDŤE TO NAPRAVIT S NÁMI.

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Děkujeme🐬

Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu nedostáváme ani korunu. Nemohou nás ovlivňovat.