žraloci si jdou pro naše peníze

Cena vody 2016 a SmVak: Voda na Severní Moravě opět zdraží a zisky potečou do Španělska a Japonska

Cena kubíku vody a Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s.

V Opavě, Frýdku-Místku, Havířově, Karviné i v Novém Jičíně vodné a stočné v roce 2016 opět vzroste. Lidé v ceně vody zaplatí všechny náklady a k tomu zisky šp. koncernu AQUALIA, resp. společnosti SmVak, a.s., kterou ještě před nedávnem vlastnily města a obce. Na severní Moravě tak znovu zdraží vodné a stočné, stejně jako v předcházejících letech. Dlouhodobý přehled růstu cen kubíku vody v Moravskoslezském kraji, najdete v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, na stránce:

Cena vody Severní Morava 2016:

V roce 2015 byla cena vody 76,22 koruny za metr krychlový. Cena vodného a stočného v Moravskslezském kraji od 1. ledna 2016 vzroste o 2,2 procenta na 77,88 korun za metr krychlový (včetně DPH). Stejně jako v minulých letech potečou zisky z vodného a stočného na účty SmVaku Ostarava a poté dál do zahraničí.

Takto na systému prodeje vody přes zahraničního prostředníka profituje šp. koncern AQUALIA:

Českou vodu prodávají na severní Moravě zahraniční koncerny od roku 2000, kdy města a obce v kraji prodaly akcie SmVaku Francouzům a Angličanům. Města a obce předaly správu monopolu vody a zisky z vody do rukou zahr. koncernu.


Srovnání cen vody v České republice v roce 2016. Ceny v rukou měst a v rukou koncernů.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje