cena vody roste a hlad po penězích také

Cena vody 2016 Liberec a Ustí: Cena vody je na stovce

Cena kubíku vody a Severočeské vodovody a kanalizace, a. s.

Kubík vody zdraží na 98 korun a polovina zisků z vody poteče do Franice. V Libereckém a Ústeckém kraji vodné a stočné v roce 2016 opět vzroste a bude stále jedno z nejdražších v České republice. Za posledních deset let už přitom cena vody vystoupala na dvojnásobek. Lidé v ceně vody zaplatí nájemné vlastní vodárně SVS a k tomu zisky koncernu Veolia, resp. společnosti SčVaK, a.s., kterou Veolia ovláda. Dlouhodobý přehled růstu cen kubíku vody v severních Čechách, najdete v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, na stránce:

Cena vody Liberec, Ústí nad Labem, Teplice, Chomutov  2016:

V roce 2015 byla cena vody 96,03 koruny za metr krychlový. Cena vodného a stočného v sev. Čechách od 1. ledna 2016 vzroste na 98,00 korun za metr krychlový (včetně DPH). Stejně jako v minulých letech poteče polovina zisku z vodného a stočného na účty fr. Veolie.

Takto na systému prodeje vody přes zahraničního prostředníka profituje fr. koncern Veolia:

Českou vodu prodává na severních Čechách fr. koncern od roku 2000, kdy města předala správu monopolu vody do rukou zahr. koncernu.Srovnání cen vody v roce 2016 u vodáren v rukou měst a v rukou koncernů?

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje