Krása vody i její ceny

Cena vody Kroměříž 2016: Stále nejnižší ve Zlínském kraji 73,44 Kč

Vodovody a kanalizace Kroměříž: Cena opět nejlevnější ve Zlínském kraji

Vodné a stočné na Kroměřížsku se v roce 2016 zvýší jen nepatrně. Lidé budou za metr krychlový vody platit 73,44 koruny vč. DPH. Cena vody na Kroměřížsku je léta nejnižší ve Zlínském kraji.

V roce 2015 platili lidé za tisíc litrů pitné vody, její následné odvedení a vyčištění 71,88 koruny. Důvodem zvýšení ceny je potřeba tvořit rezervy na budoucí opravy čistíren odpadních vod a úpravny vody. VaK zásobuje pitnou vodou celý okres Kroměříž, tedy kolem 110.000 lidí.


V sousedním Zlíně, kde vodu dodává Moravská vodárenská, z fr. koncernu Veolia zaplatí oproti tomu lidé za kubík vody 86,46 Kč. Cena vodného a stočného na Zlínsku je díky především privatizaci zisků z vody léta nejvyšší v kraji.

Krása vody i její ceny Občané Kroměříže mohou děkovat rozumným zastupitelům města Kroměříž, kteří neodolatelné nabídky koncernových naháněčů opakovaně odmítli, jako pro lidi a měta nevýhodné. I když i zde existovali lidé, kteří se pokoušeli otevřít dveře k ziskům z vody koncernům. Naposledy to byl bývalý starosta Miloš Malý  z ČSSD. Takže platí - Lidé bděte  🙂


 

Srovnání cen vody v České republice v roce 2016. Ceny v rukou měst a v rukou koncernů.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje