Kolik zaplatíme za vodu a komu?

Cena vody v Hradci Králové v roce 2016 opět vzroste a lidé platí fr. Veolii.

Cena vody 2016 Vodovody a kanalizace Hradec Králové:

V Hradce Králové vodné a stočné opět vzroste a lidé zaplatí vlastní vodárně Vaku Hradec Králové nájem a k tomu také zisky koncernu Veolia, resp. Královéhradecké provozní, a.s. Dlouhodobý přehled růstu cen kubíku vody v Hradci Králové, najdete v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, na stránce:

CENA VODY HRADEC KRÁLOVÉ

Společnost Královéhradecká provozní, a.s.

podnikající na infrastruktuře okresní vodárny Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. stanovila společně s "politiky" cenu vody pro rok 2016. Cena pohyblivé složky vodného a stočného pro rok 2016 byla údajně stanovena ve výši 89,41 Kč/m3 včetně DPH.

Proti roku 2015 se tak cena vody v Hradci Králové zvyšuje o 1,34 Kč/m3, což představuje nárůst výdajů o 42 koruny za rok pro každého spotřebitele, ale kromě toho, zaplatí každý vlastník rodinného domu či bytového domu, napojeného na vodovody a kanalizace, ročně tzv. složku pevnou tj.  cca 1.116 Kč.

Celková cena kubíku vodného a stočného by měla dosáhnout ve stotisícovém Hradci Králové a okolí, od ledna 2016 v průměru 95,35 Kč/m3 dodané a odvedené vody. 

Takto na systému prodeje vody přes zahraničního prostředníka profituje fr. koncern Veolia:


Důvody dalšího růstu ceny vody v Hradci  Králové?

Údajným důvodem růstu ceny kubíku vody je inflace a vyšší nájemné za pronájem vodovodů a kanalizací, které platí soukromá společnost KHP, okresní vodárně Vaku Hradec Králové. V podstatě to znamená, že nájem trubek nakonec zaplatí za Královéhradeckou provozní, a.s., lidé ve vodném a stočném. 

Ke zvýšení ceny přispěje částečně také zvýšení poplatku státu za použití povrchové vody. Je zhruba 2,3krát vyšší než je tomu u vody podzemní. Skutečný důvod další růstu ceny vody zjistíte zde:


Srovnání cen vody v České republice v roce 2016. Ceny v rukou měst a v rukou koncernů.

 

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje