Voda a cena vody

Cena vody Havlíčkův Brod 2016: cena po 3 letech drobně zdraží


Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod: Cena drobně zdraží, ale bude stále levnější než v sousedním Hradci Králové

Vodné a stočné v Havlíčkově Brodu se v roce 2016 zvýší o 1,5%. Lidé budou za metr krychlový vody platit 69,35 koruny vč. DPH. V roce 2014 a 2015 platili za tisíc litrů pitné vody, její následné odvedení a vyčištění 68,32 korun. Důvodem zvýšení ceny růst některých nákladů spojených s nákupem vody ze Švihovské přehrady a také s vkládáním nové infrastruktury. V republikovém srovnání cena pro odběratele na Havlíčkobrodsku velmi příznivá.

To znamená, nezdražuje se proto, aby peníze vybrané od lidí tekly do zahraničí v podobě výplaty zisku. Naopak peníze se od lidí vyberou a cílem je obnova trubek a čistá, nezávadná voda. Vodárny každoročně utratí desítky milionů korun za modernizaci vodovodní sítě.

Okresní vodárna Vak Havlíčkův Brod je v rukou města a obcí, zásobuje pitnou vodou okres Havlíčkův Brod, tedy téměř 100.000 lidí. Společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s. vlastní z cca 90 procent města a obce, zbývající díl drží malí akcionáři. Podnik předává část vody distributorům působícím v části Pelhřimovska, kolem Hlinska v Čechách a na okraji Středočeského kraje.


V sousedním Chrudimi, kde vodu dodává rak. koncern ENERGIE AG zaplatí oproti tomu lidé za kubík vody kolem 90 Kč/m3 v nedelékém Hradci Králové, kde působí fr. koncern Veolia, přes 95 Kč/m3.

OVoda a cena vody bčané Havlíčkova Brodu mohou děkovat rozumným zastupitelům měst a obcí Havlíčkobrodského regionu, kteří neodolatelné nabídky koncernových naháněčů opakovaně odmítali, jako pro lidi a města nevýhodné. I když i na radnici Havlíčkově Brodě se objevili politici, kteří se pokoušeli otevřít dveře k ziskům z vody koncernům. Takže platí - Lidé bděte 🙂Srovnání cen vody v České republice v roce 2016. Ceny v rukou měst a v rukou koncernů.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje