Aktuální cena vody Brno

Cena vody v Brně i celé ČR každým rokem stoupá, a tak nikoho nepřekvapí, že i letos si za kubík vody připlatíte. Do přehledné tabulky jsme pro vás shromáždili data o ceně vodného a stočného za m3 na území Brna, kde se o dodávky vody starají Brněnské vodárny a kanalizace. Prohlédněte si vývoj cen vody od roku 2003 až do aktuálního roku. Kdo o ceně rozhoduje? Kde končí peníze, které platíte za vodu?

Zdroj: Výroční zprávy Vak Brno a kalkulace nákladů vodného a stočného od Ministerstva zemědělství

Prodej vody v Brně zajišťuje městská vodárna Brněnské vodárny a kanalizace. Majoritu má město Brno, ale téměř stejný podíl a vliv má fr. koncern SUEZ

Zkušenost z Francie

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.

Koncern píská, město tančí

Pod peticí VODA JE ŽIVOT se spojují lidí, kteří prosazují prodej vody bez zahraničních firem a ukončení dolování zisků z vody.

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí VODA JE ŽIVOT požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby nám, protože jako jediní vše kolem vody platíme.

SOUHLASÍŠ? PAK SE PŘIDEJ.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

Dejte vědět známým, jaké je aktuálně cena vody, jak se vyvíjí a kde končí peníze, které ve vodném a stočném platí.

O vodě s námi přes facebook a e-maily informuje občany již cca 59.000 lidí. 🙂 Děkujeme za sdílení.

CHCI SE PŘIDAT

DÁVÁ VÁM SMYSL VRACET PENÍZE OD LIDÍ ZA VODU DO VODÁRENSTVÍ A NEPOSÍLAT JE DO CIZINY NA UČTY KORPORACÍ? PAK INFORMACE SDÍLEJTE A OSVĚTU PODPOŘTE.

 Darujte na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo rychlou QR platbou

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬