Cena vody Koncerny Videa Zisky z vody

Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě? Veolia, Suez

Děsivé praktiky francouzských koncernů poté, co ovládnou monopol vody ve městech

Před 20 lety začala „privatizace“ zisků našich vodáren. V mnoha regionech je hospodaření s vodou v rukou nadnárodních korporací protiprávně, obdobně jako ve Francii. Dokument Jak korporace vydělávají na voděvypráví o korupci největších vodárenských společností světa, kolaboraci místních politiků a úspěšném odporu lidí proti nim. Ukazuje na konkrétních příkladech, jak fungují “ tiskárny na peníze“ těchto firem dokonce i ve Francii a v Německu.

 

Ukazuje, proč je lidé a rozumní zastupitelé do vody vyhání a vodu přebírají zpět do rukou samospráv.  To, co se děje a co popisuje francouzský dokument „Water Makes Money – Voda vydělává“, se s malými obměnami děje také v ČR.   

Dokument ukazuje důsledky instalace soukromých firem do pozice správce monopolu vody, do pozice, kdy se kšeft postaví proti lidem a vodě. Důsledky na sebe nedají dlouho čekat. Přichází drahá voda, zisky z vody končí mimo obnovu trubek, vše provází rozsáhlá a organizovaná korupce. Politici kolaborují s koncerny a jednají na úkor města a občanů.

Dokument naštěstí nejen odhaluje nekalé praktiky, ale konstatuje celosvětový trend návratu zprávy vody do obecních rukou, ale navíc zcela potvrzuje to, co říkám a šířím v rámci projektu PRAVDA O VODĚ.

Jediný způsob, jak dlouhodobě udržet kvalitu vody, zajistit občanům rozumnou cenu vody, kdy nebudou platit za vodu 2-3x více než musí je eliminovat koncerny a překupníky v pozicích subjektů ovládající monopol vody, peněžní toky z vody a zisky z vody.  Toto již probíhá ve Francii, v Německu nebo Jižní Americe. A jde to.

V Paříži již koncerny vodu neprodávají, v Praze kupodivu ano

Vodu vPaříži již Veolia neprodáváJde o jediný způsob, jak zajistit investování do obnovy trubek na desetiletí dopředu a tím zajistit, aby peníze vybrané od lidí za vodu byly reinvestovány zpět v odvětví místo toho, aby tekly na účty koncernů do daňových rájů. Je to jediný způsob, jak prosadit prioritu naplnění veřejného zájmu, snižovat znečištění vody již u zdroje, zajištění vodních zdrojů a kvalitu obnovy a rozvoje infrastruktury.

 

 

SOUV.ČLÁNKY

TVODA 300ento dokument jsme společně s lidmi, kteří chápou důležitost vody pro lidi, měst a stát, koupili 300 vrcholným politikům v senátu, poslanecké sněmovně a ve Vládě ČR.

Rozhodují o tom, jak a pro koho je systém hospodaření s vodou v ČR nastaven. Předali jsme jim dokument a materiály dokládající, že v ČR se s vodou a penězi, které vodné a stočné generuje, dějí podobné pokoutné věci jako ve Francii či v Německu. v rámci CHARTY VODA 300, kde politiky jednak informujeme, ale současně vyzýváme k nápravě a k jednání ve prospěch občanů, měst a státu.

Jedním z hlavních požadavků CHARTY VODA 300 je požadavek – legislativně zakotvit právo lidí na vodu do listiny práv a svobod.  Současně jsme politiky vyzvali, aby zjednali nápravu, obdobně jako to činí právě ve Francii a v Německu. Více o chartě VODA 300 a Výzvě politikům, včetně možnosti se přidat k těm, kteří požadují nápravu: ZDE.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

3Komentáře

 • Na jménu nesejde

  Srpen 7, 2017

  Nevěřím že se podaří mí slušné vodárenské společnosti které nelžou svým odběratelům, nemají je jako rukojmí a primárně je zajímá je kvalita vody a její dostupnost a následné zpracování odpadních vod. Ne shánění osobních údajů k marketingu, způsoby jak a na čem vydělat třeba i v rozporu s fyzikálními zákony a zdravým rozumem. Lhaní vyhrožování a podvody.
  Přesto Vám fandím a děkuji za to že to alespoň zkoušíte.

 • Evžen Kunst

  Únor 26, 2017

  Zajímá mně, kdy a kdo za tyto ptraktiky bude potrestán! Už by se to v Česku mělo konečně pohnout !

Comments are closed here.

Dává nám váš boj za vodu smysl? Podpořte nás

Libovolnou částkou na transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300

Další možnost podpory je kartou zde

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

SLEDUJTE A SDÍLEJTE

Follow