Cena vody Koncerny Videa Zisky z vody

Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě? Veolia, Suez

Děsivé praktiky francouzských koncernů poté, co ovládnou monopol vody ve městech

Před 20 lety začala „privatizace“ zisků našich vodáren. V mnoha regionech je hospodaření s vodou v rukou nadnárodních korporací. Tento dokument vypráví o korupci největších vodárenských společností světa a úspěšném odporu lidí proti nim. Ukazuje na konkrétních příkladech, jak fungují “ tiskárny na peníze“ těchto firem dokonce i ve Francii a v Německu. Ukazuje, proč je lidé a rozumní zastupitelé do vody vyhání a vodu přebírají zpět do rukou samospráv.  To, co se děje a co popisuje francouzský dokument „Water Makes Money – Voda vydělává“, se s malými obměnami děje také v ČR.   

Dokument navíc ukazuje důsledky instalace soukromých firem do pozice správce monopolu vody, do pozice, kdy se kšeft postaví mezi lidi a vodu. Důsledky na sebe nedají dlouho čekat. Přichází drahá voda, zisky z vody končí mimo obnovu trubek, vše provází rozsáhlá a organizovaná korupce. Politici kolaborují s koncerny a jednají na úkor města a občanů.

Dokument naštěstí nejen odhaluje nekalé praktiky firem jako Veolia a Suez. Konstatuje se v něm celosvětový trend návratu zprávy vody do obecních rukou. Potvrzuje to, co říkám a šířím v rámci projektu PRAVDA O VODĚ.

Jediný způsob, jak dlouhodobě udržet kvalitu vody, zajistit občanům rozumnou cenu vody, kdy nebudou platit za vodu 2-3x více než musí je eliminovat koncerny a překupníky v pozicích subjektů ovládající monopol vody, peněžní toky z vody a zisky z vody.

obal dokumentu

Co plyne z obsahu dokumentu?

Z dokumentu plyne, že mé závěry o děsivém jednání koncernů a Hadů na radnicích byly od počátku správné, stejně jako závěry o negativních důsledcích, které instalace soukromých firem mezi lidi a vodu přinese okresním vodárnám, městům, státu a zejména lidem.

Dokument rovněž potvrzuje platnost závěru, že koncerny je třeba z pozic monopolní správců vody odsunout. Toto již probíhá ve Francii, v Německu nebo Jižní Americe. A jde to.

V Paříži již koncerny vodu neprodávají v Praze kupodivu ano

Vodu vPaříži již Veolia neprodáváJde o jediný způsob, jak zajistit investování do obnovy trubek na desetiletí dopředu a tím zajistit, aby peníze vybrané od lidí za vodu byly reinvestovány zpět v odvětví místo toho, aby tekly na účty koncernů do daňových rájů. Je to jediný způsob, jak prosadit prioritu naplnění veřejného zájmu, snižovat znečištění vody již u zdroje, zajištění vodních zdrojů a kvalitu obnovy a rozvoje infrastruktury.

SOUV.ČLÁNKY

Tento dokument jsme společně s lidmi, kteří chápou důležitost vody pro lidi, měst a stát, koupili 300 vrcholným politikům v senátu, poslanecké sněmovně a ve Vládě ČR. Rozhodují o tom, jak a pro koho je systém hospodaření s vodou v ČR nastaven. Předali jsme jim dokument a materiály dokládající, že v ČR se s vodou a penězi, které vodné a stočné generuje, dějí podobné pokoutné věci jako ve Francii či v Německu. v rámci CHARTY VODA 300, kde politiky jednak informujeme, ale současně vyzýváme k nápravě a k jednání ve prospěch občanů, měst a státu.  Jedním z hlavních požadavků CHARTY VODA 300 je požadavek – legislativně zakotvit právo lidí na vodu do listiny práv a svobod.  Současně jsme politiky vyzvali, aby zjednali nápravu, obdobně jako to činí právě ve Francii a v Německu. Více o chartě VODA 300 a Výzvě politikům, včetně možnosti se přidat k těm, kteří požadují nápravu: ZDE.

VODA 300

prazdny - div j

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

2Komentáře

  • Odpověď

    Evžen Kunst

    Únor 26, 2017

    Zajímá mně, kdy a kdo za tyto ptraktiky bude potrestán! Už by se to v Česku mělo konečně pohnout !