Kolonizace ČR Koncerny Nadační fond PRAVDA O VODĚ Veolie Zisky z vody

Voda vydělává. Jak Veolia a Suez přes korupci a lži bohatnou na vodě

VLADA OBČAN – čistý

Vše, co popisuje francouzský dokument Water Makes Money – Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě, se s obměnami děje také v ČR.

Dokument odhaluje korupci největších vodárenských společností světa, nekalé know-how francouzských koncernů Veolia a SUEZ. Dokládá, jak přes korupci a kolaboraci politiků, koncerny ovládnou monopol vody a začnou vysávat veřejné i rodinné rozpočty, bez ohledu na stav infrastruktury, kvalitu vody a problémy s jejím nedostatkem.  

Ukazuje, co praktikují ve vlastní zemi, ve Francii, ale i v Německu nebo v Africe. Ukazuje, proč lidé  vodu brání a proč lidé koncerny od vody vyhání a správu vody přebírají zpět do rukou městských vodáren.

 

Dokument odhaluje důsledky nekalé činnosti politiků jednajících skrytě pro koncerny. Odhaluje důvody drahé voda, zdražování, miliard z vody mimo odvětví a obnovu trubek.

Dokument, ale potvrzuje celosvětový trend návratu správy vody do obecních rukou. Potvrzuje správnost i reálnost cílů Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ.

„Jediný způsob, jak dlouhodobě udržet kvalitu vody, zajistit lidem rozumnou cenu vody, kdy neplatí za vodu 2-3x více než musí, je eliminovat koncerny a překupníky v pozicích subjektů ovládající monopol vody, peněžní toky z vody a zisky z vody. Jde o jediný způsob, jak zajistit investování do obnovy trubek na desetiletí dopředu a tím zajistit, aby peníze vybrané od lidí za vodu byly reinvestovány zpět v odvětví místo toho, aby tekly na účty koncernů do daňových rájů.“

Charta voda 300

Tento ft. dokument jsme s lidmi, kteří chápou důležitost vody pro lidi, měst a stát, předali 300 vrcholným politikům v senátu, poslanecké sněmovně a ve Vládě ČR. Předali jsme jim i materiály dokládající, že v ČR kolem vody děje podobné pokoutné jednání jako ve Francii či v Německu.

Rozhodují o tom, jak a pro koho je hospodaření s vodou v ČR nastaveno. V rámci CHARTY VODA 300, jsme současně politiky vyzvali k nápravě obdobně, jako již probíhá ve Francii a v Německu. Jedním z požadavků je legislativně garantovat právo lidí na vodu v Ústavě ČR

Více o Chartě VODA 300: ZDE.

 

 

Toto se děje v Rumunsku

French water executive charged in Romania corruption probe

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

 

Jeden z cílů NFPOV je vzdělávání přes datovou a investigativní žurnalistiku.

NFPOV proto informuje o praktikách koncernů a odhaluje, že za placeným „píárem“, protikorupčními kodexy a nadačními fondy koncernů, je často nemravné, protiprávní a korupční jednání a útoky bílých límečků i gangsterů. Tyto informace pomáhají prosadit právo a ubránit vodu. Tím NFPOV pomáhá chránit občany i stát.

 

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

 

Každá částka pomáhá🍀. I moře se skládá z kapek💧. Děkujeme

 

nfpov - souvis članky

Veolia Environnement: Korporátní profil Veolie od Public Citizen

Jak se u nás „privatizovala“ voda? Zrada politiků, komplot s nájezdníky. Děly se tu věci, které neprošly ani v Rusku či na Ukrajině

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

3Komentáře

 • Na jménu nesejde

  7 srpna, 2017

  Nevěřím že se podaří mí slušné vodárenské společnosti které nelžou svým odběratelům, nemají je jako rukojmí a primárně je zajímá je kvalita vody a její dostupnost a následné zpracování odpadních vod. Ne shánění osobních údajů k marketingu, způsoby jak a na čem vydělat třeba i v rozporu s fyzikálními zákony a zdravým rozumem. Lhaní vyhrožování a podvody.
  Přesto Vám fandím a děkuji za to že to alespoň zkoušíte.

 • Evžen Kunst

  26 února, 2017

  Zajímá mně, kdy a kdo za tyto ptraktiky bude potrestán! Už by se to v Česku mělo konečně pohnout !

Comments are closed here.

Bráníme vodu a vracíme do správy vody zájmy lidí. Dává vám to smysl?

Pak to co děláme podpořte!

Transparentní účet u ČSOB

966665/0300

Podpořit obranu vody můžete i přímo zde:

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE