Náprava Pravda o vodě Soudci a soudy

Tisková zpráva 25.11.2016: Vrchní soud v Olomouci, pravomocně ukončil protiprávní tunelování Vodovodů a kanalizací Zlín

Dne 22.11.2016, po neskutečných 14 letech, Vrchní soud v Olomouci (VS) potvrdil správnost názoru společnosti Compas Capital Consult, s.r.o. (CCC) a také závěr soudce Weinštuka z Krajského soudu v Brně (KS), který zní:

Usnesení valné hromady společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (Vak Zlín), kterým byly 30.4.2004 schváleny smlouvy s Veolií, zavádějící tzv. provozní tunel, jsou neplatná.

Pravomocný rozsudek VS ze dne 22.11.2016 definitivně a pravomocně potvrdil, že má společnost CCC vyhodnotila dění kolem Vaku Zlín správně. Potvrdil nemravnost a nezákonnost uzavření “koloniálních smluv” s Veolií, v roce 2004. VS prohlásil postup, který vedl k vytunelování, přes dané smlouvy, za protiprávní. Proces, kterým byl monopol vody a zisky z vody předány do rukou zahraničního koncernu, je nemravný, protiprávní a do samého počátku neplatný.

Pravomocné stanovisko soudců ukončuje nejen 15 leté tunelované vodárny ale, také zbytečné drancování peněženek lidí na Zlínsku.

Vrací vodu, hospodaření s ní, zisky z vody, rozhodování o ceně vody a o reinvestování peněz vybraných od lidí za vodu zpět do rukou měst, resp. jejich vodárny. Vak Zlín se tím stává oprávněným žadatelem o dotace z EU.

Vedení Vak Zlín nyní ze zákona opět ovládá monopol vody ve Zlínském regionu, je oprávněné provozovat vlastní majetek a na zajištění provozního majetku, kterým bude provozovat naši infrastrukturu, mělo 6 let. Již v roce 2010 totiž Krajský soud v Brně (KS) poprvé rozhodl o neplatnosti VH 30.4.2010, kde byl protiprávně schválen tunel, což VS v Olomouci nyní jako správné potvrdil.

Vedení Vaku Zlín

dotace jen městským vodrnámJe povinno jednat s péčí řádného hospodáře a inkasuje za svou činnost odměny 4,7 mil. Kč/rok. Očekávám, že je řádně připraveno na stav, kdy VS potvrdil původní rozhodnutí KS a od dalšího dne po doručení usnesení soudu tak Vak Zlín začíná svůj majetek provozovat. Vak Zlín nyní může získat dotace z EU. Proto očekávám, že vedení Vak Zlín již připravilo k odeslání žádost o dotace z EU na Státní fond životního prostředí a má projekt žádosti řádně připravený. Mělo na jeho doladění 6 let.

Vedení vodárny Zlín, v čele s panem Březíkem, (který inkasuje z Vaku Zlín odměnu 108 tis. Kč/ měsíčně a předtím ho financovalo město Zlín), je ze zákona povinno zajistit nejen provozování, ale také náhrady stamilionových škod vzniklých Vaku Zlín a občanům Zlínska. 40 mil. Kč stáli právníci, kteří na příkaz vedení Vak Zlín udržovali chod tunelu “právní” cestou. Na stole leží povinnost vrácení neoprávněného obohacení z užívání majetku Vaku Zlín třetími osobami. Vedení Vak Zlín je povinno zajisti rovněž vrácení neoprávněně vyplácených tantiém lidem z vedení Vaku Zlín, případě náhradu škod po těch, kteří umožnili promlčet tyto oprávněné nároky Vaku Zlín.

Co bude následovat?

Ukáže se, zda lidé ve vedení Vak Zlín a politici města Zlín hájí zájmy lidí nebo jednají v zájmu koncernu. Budou-li hájit zájmy občanů, pak převezmou správu vody zpět do městské vodárny. Tím získají dotace a plnou kontrolu nad vodou a její cenou.

V opačném případě, bude vedení vodárny lhát a manipulovat se zastupiteli i občany a peníze od lidí ještě nějakou dobu dál potečou do ciziny. Koncern bude dál určovat vše, včetně ceny vody a svých zisků. Půjde o jasné důkazy, že ve vodárně a na městě pracují “politici” pro cizince a ne pro lidi.

Ještě nečetli zdůvodnění rozhodnutí VS a už ví, že se budou dovolávat?

Vedení vodárny Zlín údajně prohlásilo, že se proti rozsudku VS dovolá. Jde o jasný důkaz, že chce udržet tunel, kterým tečou stamilióny korun vybrané od lidí na Zlínsku, do ciziny, co nejdéle v chodu. Je-li to pravda, tak jde o přímý důkaz, že na lidi a zájmy měst i vodárny kašlou a jednají v zájmu koncernu.

Mezi starosty již byla jedna lež vypuštěna. “Rozhodnutí soudu se prý netýká Smlouvy o nájmu a provozování.” Ano, soud rozhodl o Smlouvě o prodeji části podniku, ale smlouvy o tzv. provozním modelu byly v roce 2004 uzavřeny dvě a byly vázané. Neplatnost jedné znamená automaticky neplatnost druhé.

Od Hadů v oblecích lze očekávat pokus ovlivnit Nejvyšší soud anebo udržet koncern u koryta s vodou, např. přes pokus zkorumpovat žalující města, nabídku odkupu akcií či   nové “výběrové”, kdy vítěz je již nyní předem určený.

Jednání CCC:

CCC bude dál důsledně bránit Vak Zlín, zájmy občanů, měst a České republiky.

SOUV.ČLÁNKY

PRAVOMOCNÝ ROZSUDEK VRCHNÍHO SOUDU VE VĚCI PROTIPRÁVNĚ TUNELOVANÉ OKRESNÍ VODÁRNY

O co nám jde s vodou?

Co přinese ukončení působení cizinců u našich studní? Levnější vodu!

Co mohou lidé dělat, aby voda nezdražovala a nebyla v rukou cizinců?

pravo

prazdny - div j

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

2Komentáře

 • Pavel Zeman

  Listopad 26, 2016

  Teď je třeba pro výstrahu zveřejnit jména a politické strany, které stály za tunelem a požadovat stejná řešení v celé ČR

  • Miloš Parma

   Listopad 27, 2016

   Ve Středočeském Kraji sedí Hejtman který se taky přičinil k neoprávněném Tunelu s VEOLII

Comments are closed here.

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

Podpořte nás

 

Další forma podpory

Můžete nás podpořit libovolnou částkou bankovním převodem na transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

ŠOKUJÍCÍ FAKTA O VODĚ

ŠOKUJÍCÍ FAKTA O VODĚ

SLEDUJTE A SDÍLEJTE

Nedávné Tweety