Koncerny Náprava zahraniči a voda Zisky z vody

Tunelování vodáren a rozdílné výsledky práce policie v zahraničí a v České republice

Výsledky policejního šetření vodárenských kauz v zahraničí a v České republice

Jsou zcela rozdílné. V zahraničí POLICIE ve vodárenských kauzách odhaluje rozsáhlou korupci, podvodné jednání, úplatky politikům a greenmalingové nájezdy na městské vodárny atd.. Byznys s vodou se díky tomu ocitá protiprávně na dlouhá léta v rukou koncernů, ale odhalení korupce a zločineckých praktik vede k nápravě a k vrácení vody do vodáren v rukou samospráv. Řada Hadů na radnicích a pracovníků koncernů šla za toto jednání sedět a platili vysoké pokuty.

Reálné výsledky soudů a policie v tunelářských kauzách vodáren v zahraničí

  • St. Denis, Isle de La Reunion, Francie, 1996: Dva vedoucí pracovníci Vivendi / General des Eaux byli odsouzeni. Podplatili starostu St. Denise za účelem získání smlouvu o provozu vody poté, co u soudu přiznali v říjnu 1996, že Vivendi financovala zvolené úředníky za účelem získání a vodní koncese.
  • V roce 1996 Jean-Dominique Deschamps dostal pokutu 27 milionů dolarů a  osmnáctiměsíční trest odnětí svobody poté, co ho soudy uznaly vinným z podplácení úředníků 70 měst ve Francii.
  • Angouleme, Francie, 1996: bývalý starosta města Angouleme, Jean-Michel Boucherone, připustil přijetí 55 000 USD od společnosti Vivendi Affiliate Generale des Eaux výměnou za zadání zakázky společnosti. Byl odsouzen na dva roky ve vězení a pokutu US $ 172,000.22
  • New Orleans, Louisiana, USA, 2001: Profesionální Group Services (PSG), zakoupené dceřinou společností Vivendi Společnost USFilter v polovině devadesátých let, podepsala smlouvu o provozování Kanalizační služba v New Orleans v roce 1992. Členové rady pro kanalizaci a vodu v New Orleans byli odsouzeni v souvislosti s poplatky za úplatky, když PSG usilovala o prodloužení této smlouvy.
  • Milan, Itálie, 2001: Alain Maetz, vedoucí pracovnice Vivendi byla odsouzena za úplatky k trestu odnětí svobody jeden rok a deset měsíců s podmínečným propuštěním.  Soudci odhalili, že paní Maetz měla zaplatit úplatek předsedovi městské rady v Miláně během nabídkové řízení pro smlouvu o odpadních vodách čistírny na jihu Milána.
  • Massimo De Carolis, bývalý předseda městské rady dostal téměř třicet let za úplatek 2 miliony dolarů. Smlouva činila 100 milionů dolarů.

Policie  ČR žádné podobné výsledky jako jejich kolegové v zahraničí nemá

Je možné, že se u nás totéž co v zahraničí neděje?  Tomu nevěřím.  Subjekty, které se derou k vodě v ČR  a v cizině, jsou často stejné, jejich cíl je stejný a ti kdo o tom, zda se do této pozice dostanou, jsou také stejní. Know-how existuje. Dostat k vodě se koncerny a soukromé firmy mohou pouze přes „politiky“, protože dveře do vodáren se otevírají pouze zevnitř a vevnitř sedí politici.  Soudy v ČR již odhalili, že protiprávní jednání kolem vodáren probíhá řadu let, je velmi sofistikované a je řízeno organizovanou skupinou.

Police ČR má i přesto ve vodárenských kauzách skóre NULA

Vzhledem k závažným argumentům a závěrům soudců (např. odhalili, že koncerny protiprávně ovládly některé městské vodárny a pak z nich vykuchaly zisková aktiva), jsou výsledky činnosti police ČR více než jen k zamyšlení. Soudci potvrdili  nekalé praktiky, jednání obcházející zákony ČR a jednání vedoucí k vytunelování okreních vodáren označují za protiprávní. Policie ČR ovšem na rozdíl od soudců říká, že vše je křišťálové čisté, což z logiky věci není možné.

Jsou tyto možnosti:

  1. Policie ČR jedná řádně. Nic protiprávního se neděje, např. protiprávní ovládnutí vodárny v rozporu s hospodářskou soutěží není protiprávní z pohledu trestního práva! Jednání vedoucí k vytunelování vodáren se netýká trestního práva.
  2. Soudci a lidé, kteří si myslí, že dochází k trestné činnosti, se pletou. Jednání vedení vodárny ve prospěch nájezdníků na úkor vodárny není porušování povinnosti při správě cizího majetku. Předkládání lživých informací akcionářům, aby tito podvedeni souhlasili s uzavřením smluv s koncernem, není podvod, i když vznikly stamiliónové škody vodárnám a městům a někteří starostové byli k hlasování pro smlouvy s koncerny finančně motivováni.
  3. Soudci se nepletou a police je neschopná kauzy vyšetřit a řádně předat k posouzení soudcům, protož know-how nájezdníků bylo up-greatováno na vyšší úroveň.
  4. Soudci se nepletou a policie to ví a pomáhá a chrání tuneláře. Kauzy nenechá posoudit soudy a dělá vše proto, aby vše bylo promlčeno.

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Postavili jsme se protiprávní komercionalizaci vody v ČR přes soudy a projekt PRAVDA O VODĚ. Soud potvrzují, že máme pravdu.

Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je ve svobodném státě neakceptovatelný.

Prosazujeme:

Vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody a garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR.

 

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá🍀. I moře se skládá z kapek💧. Děkujeme

 

nfpov - souvis članky

Tunelování vodáren a rozdílné výsledky práce policie v zahraničí a v České republice

#pravdaovode, #nadacnifondpravdaovode, #cenavody, #voda, #vodalidem, #vodajezivot

 

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Dává nám váš boj za vodu smysl? Podpořte nás

Libovolnou částkou na transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300

Další možnost podpory je kartou zde

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

SLEDUJTE A SDÍLEJTE

Follow