Policie ČR šetří tunelování vodárny Zlín a uznala, že jsem poškozený

Tunelování vodáren je třeba se bránit i přes policii

V roce 2014 mne kontaktoval zástupce odboru hospodářské kriminality Zlín. Vyzval mne a požádal, abych policii podal vysvětlení v kauze tunelování Vaku Zlín, s tím, že jim na stole leží řada trestních oznámení na organizovanou hospodářskou trestnou činnost kolem vodárny Zlín. Měl jsem pochybnost, že nějaký policista v ČR, chce a skutečně bude schopen vyšetřit tunelování okresní vodárny politiky. Důvod byla a je jasný.  Za 16 let, co odvětví vodárenství věnuji, jsem komunikoval s řadou kriminalistů i z jiných regionů než jen ze Zlína a prakticky všichni narazili. Ti, co se do vyšetřování a shromažďování důkazů pustili, během roku max. dvou let buď odešli z policie, nebo z daného oddělení.

Setkal jsem se dokonce vyjádřením státního zástupce, který řekl, “ Pane Novotný, máte pravdu, je to tunel, ale my s tím nic nenaděláme, je na tom deka.“  Na mou otázku, co „deka“ znamená a kde je „deka“ a její vliv na šetření kauzy definována v zákoně, se smutně usmál a neodpověděl.

Souhlasil jsem s tím, že vysvětlení kriminalistům Zlína podám

O způsobu „fungování“ nejvyšších zástupců policie ve Zlíně v minulých letech svědčí rozsáhlá čistka v jejím vedení. Osobní zkušenost s pochybným jednáním policie ve Zlíně mám i já. Policistka, která jako první „šetřila“ tunelování Vodovodů a kanalizací Zlín,  kauzu někdy v roce 2005 odložila. Pak byla dokonce odsouzena za vynášení informací, ale dle mého názoru mohlo jít o likvidaci nepohodlné policistky, která měla snaha kauzy řešit a mafiánům a anti-politikům ve Zlíně vadila.

Od roku 2014 jsem pravidelně podával zástupcům odboru hospodářské kriminality vysvětlení a také jsem podal trestní oznámení. Nejprve na dle mého názoru jednoznačné pachatele celospolečensky závažní rozsáhlé trestné činnosti, páchané organizovanou skupinou, do které patřili a patří i někteří členové vedení města Zlína a jejich jednání začalo v roce 2001 a vyvrcholilo tunelem vodárny Zlín v roce 2004. Druhé trestní oznámení jsem podal na pachatele, kteří přes rozsudky soudů po roce 2010 udržují v chodu tunel vodárny a díky nim tečou stamilióny od lidí z vody do zahraničí.

K mému překvapení policie jednala a začala vše podrobně šetřit

policie 27.10.2015 - šetříme

Policie uznala, že jsem v kauze Vak Zlín poškozený v roce 2016

zisky 2010-2015Každý akcionář vytunelované společnosti Vak Zlín má znehodnocené akcie vodárny Zlín. 90% akcionářů Vaku Zlín jsou přitom města a obce.

Ze společnosti Vak Zlín byla protiprávním postupem vyvedena ziskové aktiva, řada z nich byla předána zahraničnímu koncernu dokonce bezúplatně.

Vedení vodárny Zlín předalo protiprávně fr. koncernu zaměstnance, management, portfolio smluvních vztahů vlastních klientů a právo inkasovat zisky z vody od lidí – to vše bezúplatně. 

Realizovalo toto vše, i když vědělo, že tím připraví Vak Zlín a města a obce ze Zlínského regionu o stamiliónové dotace z EU na obnovu vodárenské infrastruktury.

Zisky z vody, které platí lidé v ceně vody, byly vyvedeny na Veolii min. na 30 let.

Někteří pánové z vedení Vaku Zlín, kteří toto realizovali, okamžitě poté vytunelovaný Vak Zlín opustili a přešli nebo se vrátili do náruče koncernu.

Policie uznala, že jsem v kauze Vaku Zlín poškozený a tím jsem se stal ze zákona osobou oprávněnou k nahlížení do vyšetřovacího trestního spisu. Tohoto práva jsem využil a díky tomu jsem zjistil, že ze strany některých podezřelých dochází směrem k policistům k podobné manipulaci a pokusům je podvést, jako docházelo od roku 2001 směrem k zastupitelům a starostům a později soudcům.Záznam o nahlédnutí do spisu 15.11.2016

Uznání postavení poškozeného osoby mi umožnilo seznámit se výpovědí některých osob a s manipulací s policisty. Proto jsem poté doplnit trestní oznámení o další důkazy, které manipulaci dokládají. Nyní čekám, co policie a státní zástupce s protiprávním tunelováním vodárny Zlín udělá.

Co očekávám, že nastane?

Jsou jen dvě možnosti. Policie a systém funguje – pro lidi. Pak zdravý rozum také a pak darebáci skončí. Policie v tom případě bude pomáhat a chránit dodržování zákonů a odhalí porušování povinnosti při správě cizího majetku, případně podvodné jednání a možní i další trestnou činnost organizované skupiny.

Druhá možnost? Policie a systém funguje – pro oligarchy. Pak v ČR demokracie nefunguje. V tom případě bude sama „policie“ činit kroky, aby se kauza zametla pod stůl. Začnou kroky vedoucí k tomu, aby se nic nešetřilo a nemravný a protiprávní stav tunelování vodárny a drancování peněženek lidí pokračovalo dál.

V tom případě dojde k rozprášení týmu, který to léta šetří. Přijde nový „policisty“, který 4 letou práci svých kolegů pohřbí a za dva-tři měsíce vše vyřeší ve prospěch tunelářů. Následně přijde nějaká právně i myšlenkově impotentní reakce např. státního zástupce. Ten prohlásí něco ve stylu, že není co šetřit nebo, že nejsem osobou poškozenou, tudíž oprávněnou si na postup „policisty“ stěžovat. Pak bude pokračovat protiprávní odtok zisků z vody do ciziny a spokojené chrochtání anti-politiků u korýtek.

Druhá varianta, že ten, kdo má systém chránit místo toho jedná tak, aby systém rozložil a jedná protiprávně, se děje řadu let v části justice, když někteří soudci svým jednáním vědomně znemožňují spravedlivý proces a tím napomáhají udržení tunelu vodárny Zlín v chodu, což nedávno odhalil a potvrdil nález Ústavního soudu České republiky. ZDE

 

nfpov-j

 

podpořte nás

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články