Cena vody Koho volit? Lobbisti a naháněči koncernů Náprava Vodárny

VODA a KOHO VOLIT: Kdy jsem předali politikům otázky k vodě a kdy mají odpovědět?

komplet-j

V rámci projektu VODA A KOHO VOLIT, jsme 27.7.2018 na podatelny v Parlamentu ČR fyzicky předali politikům požadavek na zaslání jejich osobního názoru a odpovědi do 31.8.2018 na prostou otázku:

Kdo mám mít v ČR v rukou vodu, vodárenskou infrastrukturu, prodej vody a peněžní toky a zisky z vody? Koncerny nebo městské vodárny?

V minulém týdnu jsem politikům poslali na jejich oficiální e-maily otázku znnovu s připomenutím termínu.  Odpovědi politiků začaly postupně přicházet a zveřejňujeme je na www.pravdaovode.cz/kohovolit. Někteří politici volají a chtějí vysvětlené, jiní přijeli na konzultaci, další se chtějí sejít a přichází i některé osobní stanoviska. Přicházejí poděkování za to co pro vodu děláme a přicházejí i různá upozornění a také útoky nebo výtky.

„Dívám se na web Koho volit.

Vidím jako dost nešťastné rozesílat otázky a takto je zveřejnit v době dovolených, i když si mnozí myslí, že si ji politici nezaslouží… Co vím, tak skoro všichni naši poslanci už petici podepsali a na otázky nejspíš taky odpověděli. Celkem mne to mrzí …“

 

Odpověď NFPOV je tato: 

Dobrý den, reaguji na vaši zprávu a odpověď na ni rozdělím:

  1. Ujišťuji vás, že si nepatříme k lidem, kteří si myslím, že politici si nezaslouží dovolenou.
  1. Doba dovolených a předání podkladů. Už jsme dostali i přesně opačný názor než je váš. Poděkování za to, že jsme materiály k VODĚ předali politikům v době dovolených, kdy mají více klidu a neřeší projednávání řady věci a nedej bože ještě nějaké kauzy. Je jasné, že každému se hodí něco jiného.
  2. Projekt VODA LIDEM děláme proto, aby politici měli informace a lidé znali jejich názor a nevolili naslepo. 
  3. Prostě věděli KOHO VOLIT a věděli, co mají strany/hnutí v programech a co dělají.
  4. Podklady byly předány politikům fyzicky na podatelnu minulý měsíc 8.2018. Požádal jsem v nich, aby politici vyjádřili svůj názor do 31.8.2018to je měsíc. Nikomu nikdo hlavu neutrhne, když politik odpověď pošle v rozumném termínu poté, např. do 14.9.2018. To rozumní lidé pochopí.
  5. Aktuálně navíc posíláme upozornění a druhou prosbu o sdělení stanoviska politiků přes e-mail poslanců/senátorů. Rozeslali jsem ho před TERMÍNEM, do kdy jsme požádali o odpověď. Jde jen o „připomenutí“ již fyzicky předané žádosti o stanovisko.
  6. Navíc, cca 80% dnešních politiků dostalo od nás první podklady k problematice vody již v září 2016, v rámci charty VODA 300. Za dva roky názor na vodu mít musí.
  7. Tím, že lidé o stránkách již , tak web KOHO VOLIT pozorně sledují a to je pro politiky, kteří chtějí nápravu věcí kolem vody dobře – komunální volby se blíží.
  8. To, že někteří politici poslali odpověď před termínem, je jejich dobrá vůle a vlastně každý den přidáváme nová stanoviska politiků.
  9.  Od roku 2016 bohužel víme, že někteří poslanci si nejsou schopni převzít poštu z vlastní schránky na podatelně nebo převzetí materiálů popírají. Tvrdili, že se nemohli vyjádřit k něčemu co nedostali, ale lhali – máme potvrzení, že jsem jim na podatelnu dokumenty předali.

Věřím, že všichni rozumní politici napříč stranami nejen v Parlamentu ČR práci Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ, kterou děláme pro vrácení vody do rukou měst v podobě VEŘEJNÉ SLUŽBY, nakonec ocení.

S pokorou k vodě

podpořte nás

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá :-)

koho volit-j 600

Prioritou správy vody v ČR musí být řešení sucha, čistá voda a rozumná cena vody, ne zisk koncernů

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Dává nám váš boj za vodu smysl? Podpořte nás

Libovolnou částkou na transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300

Další možnost podpory je kartou zde

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

SLEDUJTE A SDÍLEJTE

Follow