Kdo je kdo? Politici Voda a města

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Hana Orgoníková? Vaku H. Králové nebo fr. Veolie?

Čí zájmy hájí v českém vodárenství Ing. Hana Orgoníková? Vaku H. Králové nebo fr. Veolie?

Čí zájmy hájí ve vodárenství Ing. Hana Orgoníková aneb Hana Orgoníková a Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s.

Pochybujete o tom, že existují rozumní lidé a politici, kteří se postavili různým pokoutným tunelům a předávání kontroly nad hospodaření s vodou zahraničním korporacím? Nepochybujte!

Udělali to dokonce i tehdy, kdy věděli, že minimálně část vedení jejich strany nejspíš jede v obrovské levárně, protože nic nedělá nebo dokonce hlasuje pro různě kamuflované smlouvy, které mezi lidi a vodu instalují soukromé penězovody a to i přestože mají v rukou jasné důkazy o tom, že to bude v neprospěch lidí.

Paní Orgoníková pochopila hned, co znamená předání monopolu vody do rukou cizinců. Pochopila to dříve, než k tomu v Hradci Králové došlo a pokusila se pokoutný proces zastavit argumenty a prací.

  Hana Orgoníková Věděla, jaké to bude mít a má negativní dopady na občany = drahá cena vody, města a obce = ztráta nároku na čerpání dotací z EU a městské vodárny = ztráta jediného zdroje obnovy vodárenských trubek vodného a stočného. Vodárnu se mnou bránila a dělala to, přestože si z ní různí koncerno-milové a Hadi v oblecích pracující skrytě pro koncerny, nejprve dělali legraci, poté špinili její jméno, pomlouvali ji, nadávali ji do komunistů nebo se je pokoušeli zastrašit vyhrůžkami, či žalobami a vyhrůžkami podáním trestních oznámení.

Vedení města Hradec Králové v čele s příslušníky ODS

Pan O. Divíšek a p. O. Vlasák seděli současně ve vedení vodárny Vak H. Králové a ve vedení města H. Králové. Instalaci koncernu do pozice monopolního prodejce vody v regionu očividně prosazovali.

H. Orgoníková měla jiný názor a veřejně ho říkala, vystupovala na jednání zastupitelstva města, psala dopis vedení městu Hradec Králové a organizovala petici občanů proti předání monopolu vody koncernu. Vedení města H. Králové na ni podalo dne 13.6.2005 žalobu, za údajný zásah do dobré pověsti města a požadovalo po ni zadostiučinění v podobě omluvy. Podrobnosti ZDE

Při obraně vodárny Vak H. Králové jsme s paní Orgoníkovou spolupracovali ve městě i ve sněmovně

Paní Orgoníková řadu informací u mne ověřovala a konzultovala je se mnou. Ověřovala obsah a pravdivost podkladů, které různí naháněči koncernů zastupitelům a občanům předávali. Na to, co se zavádí do okresní vodárny Vak H.Králové a jaké to bude mít negativní dopady pro občany, města i obce, měla stejný jako já. Když na ni privatizátoři zisků vyrukovali s pokusem ji zastrašit přes žalobu, nelekla se, a naopak o to více začala vodárnu a lidi bránit. Ode mne dostala řadu důkazů, které ji pomohly u soudu snadno prokázat, že žaloba podaná vedením města je nesmyslná, účelová a neoprávněná a naopak k protiprávnímu jednání dochází na straně vedení Vaku H. Králové, kde sedí lidé z vedení města.

V Hradci Králové bohužel “místní politici” argumenty, důkazy, ani daty doložená upozornění na nevýhodnost toho, co se “zavádí, slyšet nechtěli. Korupčně-motivační potenciál naháněčů koncernů byl v tu dobu natolik silný, že ani poslankyně České republiky, paní H. Orgoníková (ČSSD), nebyla schopná místní “politiky” přesvědčit, ať si vše, co jim Hadi v oblecích předkládají, ověří z nezávislých zdrojů a z vodáren, kde již byly obdobné tunely zavedeny.

Vrcholný zástupce ČSSD neměl dostatečnou podporu ani u místních zástupců ČSSD ve vedení města H. Králové a Vak H. Králové.

V Hradci, stejně jako ve Zlíně (či jiných regionech), se zformovala místní „Veolizující organizovaná skupina“, do které patřili lidé z ODS i ČSSD. Tito místní “politici”  manipulovali s kolegy, se zastupiteli menších měst a obcí. Přes, v tu dobu již klasické lži, slibovali v rozporu s realitou nízký či inflační růst cen vody a dokonce i dotace z EU. To vše ovšem jen tehdy POKUD zastupitelé měst a obcí odsouhlasí předání  hospodaření s vodou do rukou koncernu.

Na slibovaný nízký či inflační růst cen vody samozřejmě již následující rok “zapomněli” v Hradci cena vody rostla a roste lidem daleko více, než se zastupitelům slibovalo. Region a vodárna H. Králové navíc právě díky “anti-privatizaci”, přišly i o možnost čerpat dotace z EU. EU odmítla dotovat zisky koncernů, které inkasují právě díky instalaci provozních modelů, který je často dovedně maskovaný systém “privatizace zisků a zestátnění nákladů”, z kterého nemalé peníze inkasované od lidí za vodu končí v cizině. To bylo zcela v rozporu s pravidly pro poskytování dotací z EU.

Na všechny tyto hlavní negativní následky, paní Orgoníková veřejně na jednání zastupitelstva města H. Králové upozornila

Vzhledem k úspěšným procesním pokusům krátit její vystoupení na jednání zastupitelstva, předala své stanovisko vedení Hradce Králové i písemně a i zde uvedla, že dojde k:

  • zdražení vody občanům
  • nemožnosti čerpání dotací
  • vyvedení našich odborníků a našeho know-how, do rukou koncernu

Argumenty poslance, doložení důkazy z jiných již realizovaných tunelů pro probuzení politiků nestačily. I přestože všichni věděli, že uzavřením smluv s Veolií znemožní čerpání dotací z EU vodárně H. Králové i celému regionu, tak se smlouvy s koncernem podepsaly. Naopak místní radnice na ni podala žalobu. Vedení města H. Králové,  v čele s p. Divíškem a Vlasákem (oba ODS), “žalobu” ovšem prohrálo a neúspěšný pokus poslankyni zastrašit, zaplatili daňoví poplatníci!

Dne 12.11.2004 zaslala na město H. Králové, primátorovi vše vysvětlující dopis
Orgoníková - na toto doplatí lidé Orgoníková - na toto doplatí lidé

 

 

Komise pro cenné papíry potvrdila protiprávní jednání Vak H. Králové

Nedozvěděli se o tom, že činnost vedení Vaku H. Králové “ocenila” v rámci šetření Komise pro cenné papíry, jako protiprávní  a tím potvrdila informační komplot kolem zavedení provozního modelu, resp. manipulaci s akcionáři a jednání v rozporu se zákony ČR. Komise shledala zásadní porušení informační povinností představenstva vodárny H. Králové. Za nezákonné jednání vedení vodárny H. Králové muselo zaplatit pokutu 700 tis. Kč.

Tomuto tématu se budu věnovat v jiném článku, stejně jako informacím, jak a čím se před uzavřením smluv s koncernem, manipulovalo se zastupiteli, co se jim někteří Hadi v oblecích slibovali, aby souhlasili s instalací fr. koncernu Veolia mezi lidi a vodu. Posoudíte tak, zda šlo o podvodné jednání nebo rozhodování na základě pravdivých informací a s péčí řádného hospodáře.

Ing. Hana Orgoníková bohuže dne 5.6.2014 zemřela ve věku pouhých 67 let

Paní Orgoníkové jsem si moc vážil pro její přímost, čistotu a politickou nezabahněnost. Dle mých osobních zkušeností byla Člověkem a Osobností, kterou mezi nejen sociálními demokraty ve sněmovně a senátu dnes nevidím.
SOUV.ČLÁNKY
  1. Cena vody H. Králové
  2. Dělení zisků z vody na Královéhradecku
  3. Proč na Královéhradecku prodávají lidem vodu “frantíci”?

 

klice-a-kladka-j

prazdny - div j

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Dává nám váš boj za vodu smysl? Podpořte nás

Libovolnou částkou na transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300

Další možnost podpory je kartou zde

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

SLEDUJTE A SDÍLEJTE

Follow