Co dělají politici v regionu proto, aby se voda vrátila do rukou správy měst?

Výše uvedení dotaz dostávám od řady zastupitelů i občanů

V posledním roce je má odpověď v podstatě tato:

„Cílem určité skupiny lidí, která ze zavedeného nemravného systému profituje, je systém zachovat. U vás existuje skupina lidí zainteresovaných na zachování stavu a ta zkouší opět zblbnout zastupitele. Tvrdí, že bez cizinců bude váš region neschopný řádně vodu prodávat. Dokonce si na to najali poradenskou firmu, která dle zadání, „dokládá“ zastupitelům, jak to jede u vás v regionu vlastně stejně jako v ostatních vodárnách, kde je koncern a to má být údajný důkaz, že žádná anomálie u vás v regionu nenastala a žádné lepší řešení neexistuje.“

Analýza velikosti 20 jezevčíků vypovídá o průměrné velikosti psů vystavovaných na výstavě?

Když na výstavě psů porovnám velikost 20 jezevčíků a budu tvrdit, že srovnáním výsledků měření jezevčíků byla průměrná výška psa na výstavě 20 cm, tak všichni, kdo na výstavě byli anebo ví, jak vysoký je velký knírač, německý ovčák nebo bernardýn pochopí, že toto je účelové „měření“ a zcestná informace.

Ano záleží na zadání obsahu analýzy. Zadání bylo a je účelové.

Proč?

  • Proč v analýze není řádně doloženo, jak se dělí zisky z vody mezi soukromou provozní společnost a městskou společnost, která je vlastník infrastruktury? Kde hlavně zisky z vody 20 let končí?
  • Proč zastupitelům nedokládají srovnání, kolik musela investovat společnost městská a kolik ta koncernová, aby tzv. provozní tunel mohl „fungovat“?
  • Bavíme se o výši nájmu? OK. Proč z analýzy není jasně doloženo, kolik peněz z nájmu tvoří odpisy, tzn. v čase rozložená vratka původně investovaných peněz městskou vodárnou?  To se jen vrací peníze, které předtím městská vodárna investovala? Kde je zisk, z této investice? V cizině? Ahá.
  • Proč se argumentuje tím, že koncern má právo na zisky a městská vodárna má právo na nájem? Nájem se přece NEROVNÁ zisku. Nájem je výnos ne zisk. A je jasné, že nájem, jako výnos musí městská vodárna použít na pokrytí nákladů (obnovu trubek), ale ty má, díky provoznímu modelu, nakonec k dispozici (pronajaty) koncern k podnikání.
  • Proč má městská vodárna investovat do něčeho, na čem podniká a zisky inkasuje koncern?
  • Proč se analýza nezabývá vyvážeností postavení dvou akciových společností a smluvních podmínek?
  • Protože zde v ČR v řadě regionů máme parazitní systém, kdy městská společnost financuje soukromé společnosti nejdražší část procesu dodávky vody (investice do trubek), bez kterých není možné vodu prodávat, ale zisky  končí na účtech cizinců?
  • Co je to ten PROVOZNÍ MODEL? Privatizace zisků a zestátnění nákladů!

Výše uvedené se děje v řadě regionů a je jen na obezřetnosti lidí a zastupitelů, že si začnou předkládané věci a informace  ověřovat.

Doporučuji informace koncernomilů ověřovat u odborníků ve vodárnách, kde je voda v rukou městských nebo okresních vodáren. 

SOUV.ČLÁNKY

Kde jsou vodárny v rukou měst a obcí, kde si zastupitelé mohou ověřit pravdivost toho, zda si umíme českou vodu prodávat bez cizinců?

vodárny v čr

Uložit

Podobné články