Ing. Radek Novotný

Ing. Radek Novotný, autor projktu PRAVDA O VODĚ

AUTOR PROJEKTU PRAVDA O VODĚCo o mně a tom, co dělám, říkají zastupitelé, starostové a vodaři?MUDr. Michal Chromec

"My se známe díky vodárnám nebo díky vodárenství. Myslím, že to bude přes dvanáct roků. Jak jsem tohoto člověka poznal? Když jsem se spolu s dalšími lidmi začal bránit tomu, aby se s našimi vodárnami stalo to, co se stalo s jinými. Zoufale jsem hledal argumentaci. Některé věci jsem sice byl schopen vypočítat, ale bylo lepší, když čísla poskytne inženýr, ne doktor. Tak jsem inženýra hledal a našel. Aniž bych ho vyzval, tak jsem dostal text, který přesně odpovídal mým potřebám a propočtům. Byl od inženýra Novotného.

MUDr. Michal Chromec, předseda představenstva Vak Přerov, a.s. a člen zastupitelstva města Přerov
Mgr. Eva Štauderová

"Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.


Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

Mgr. Eva Štauderová, bývalá zastupitelka Statutárního města Zlína
Mgr. Eva Mucková

"Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.


Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále."

Mgr. Eva Mucková, starostka Meziměstí, které je akcionářem Vodovodů a kanalizace Náchod, a.s.
MVDr. Stanislav Mišák

"Velice si vážím pana Novotného za vše, co v dokazování týkajícího se poškozování občanů v souvislosti s děním ve vodárenství udělal. Má můj obdiv i podporu. Každý chápe, že dát oprávnění cizímu prodávat vodu z vlastní studny, o kterou se ale dál musíme starat, je nesmysl a okrádání vlastní rodiny. Tak proč to nejsou schopni pochopit v této zemi a dopustí to ve vodárenství? Zjednodušeně řečeno „jde o zprivatizování zisků a znárodnění nákladů“.

MVDr. Stanislav Mišák, bývalý starosta města Otrokovice a hejtman Zlínského kraje
Ing. Hana Orgoníková

Jste prvním člověkem, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.

Ing. Hana Orgoníková, bývalá poslankyně poslanecké sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové

Toto považuji také za referenci!

Přečtěte si analýzu, kterou jsem zpracoval pro Transparency international ČR

Co se v České republice zavedlo do obchodu s vodou a jaké to má dopady?

arrow

Analýza vodárenství a průběhu pochybných "privatizací" vodáren.

Privatizace vodárenství v České republice: Kam odtékají zisky?

Pochybné privatizace vodáren a jejich dopady na zdroje měst a obcí i na cenu vody.

Privatizace vodárenství v České republice: Kam odtékají zisky?

Proč máte drahou vodu a vodárnám přesto schází peníze na investice? Co se dělo s vodárnami? Kdo je privatizoval a proč? Pro koho je to výhodné? Co se v ČR děje!

Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit


Reference od lidí


Jirka, Ohrazenice

"Děkuji za informaci a držím i nadále palce v boji za vodu. Obdivuji Vaši výdrž proti té mafiánské polistopadové sebrance, které vlastní zisky jsou nad všechno. Pro tohle jsem v listopadu 89 klíči na demonstracích neklinkal. A jistě nejsem sám. Přeji pěkný den a ještě jednou děkuji za boj, který je bojem za nás za všechny!"

Gabriela Fuksová

"Chci Vám poděkovat za práci, kterou děláte, protože má smysl. Kdyby každý člověk na planetě jen občas pohnul zadkem pro dobro společnosti, byli bychom dávno "za vodou" 🙂  A já věřím, že tento čas přichází. Ze stáda ovcí stále častěji vystupují berani a jdou svou cestou pro dobrou věc."

Eva Halfarová

"Obdivuji Vaši odvahu říkat lidem pravdu, snad se český národ pohne a nebude jen pasivním příjemcem nepříjemných zpráv. Přeji Vám kromě zdraví, které je nejdůležitější, abyste ve svém úsilí dosáhl nejen podporu, ale i úspěchy, vždyť to, co děláte, neděláte jen pro sebe, ale pro nás, pro všechny. Jste statečný, máte moji úctu."

Aleš Ridl

"Dobrý večer Radku, narazil jsem na Váš WEB a musím říct, že děláte sakra dobrou práci! Víc takových a naše krásná země vč. veškerých přírodních pokladů může zůstat skutečně naše a ne v otroctví zahraničních korporací! Držím vám moc palce! Musím si Váš web ještě důkladněji nastudovat :-)"

Ing. Juraj Stepanov, Zlín

Vážený pane Novotný, děkuji za Vaše podrobné informace o drahé vodě ve Zlíně a vůbec na Moravě. Jsem už starší člověk, je mne 83 let, ale ještě se snažím sledovat život v okolí i v republice, ale už mne něco unikne. Budu sledovat Váš seminář a chtěl bych se přidat k protestní petici, resp. někomu z politiků napsat názor. Je katastrofou v ČR, že je možné dělat dlouhodobé "okrádačské smlouvy!" a že tyto není možné vypovědět. No jo, zákony jsou pro ZLODĚJE shovívavé, resp. svinstvo legalizují jako dobrou zákonnou činnost. Platí to i v těch nejvyšších kruzích. Mnozí chápou demokracii jen tak, všechny výhody pro mne, pro moji kapsu. Je to hrůza, moc děkuji, že bojujete proti tomuto zlu a obdivuji Vaši vytrvalost.

Jana Svobodová, České Budějovice

"Čím víc mám roků, tím víc si považuji charakterů lidí a moc mě povzbuzuje v mých snahách pomáhat lidem, kde jsem schopna, když vidím, že je nás víc, kteří nejsou jen slepé ovce. Proto jsem nevydržela a musela jsem Vám napsat, kterak si Vás vážím. Taky proto, že o Vás vím už dlouho. Takže znovu děkuji a VYDRŽAŤ!!! Obdivuji to, co děláte. Mějte vždy po ruce někoho, kdo i Vás povzbudí a podpoří, i když s naší vládou to není jednoduché, stejně jako s národem, který ještě spí......nebo čeká, až to druzí zařídí, aby se svezl. No, důležité je to, abychom měli čisté svědomí. Dávejte na sebe pozor!"Vadí Vám Trautenberkové prodávající českou vodu?

arrow

NEODCHÁZEJTE S PRÁZDNOU!

Nakolik je obchod s vodou výhodný? ....

Odpovědi na otázky o vodě, její ceně a dění kolem vodáren, který si můžete zdarma stáhnout:

Magazín Czechindustry a představení pravdaovode

privacy Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit